AdrianaA
22.04.12,13:30
Zdravím. Máme ERP len na úhrady odoslaných faktúr. Mňa by zaujímalo účtovanie uvedenej ERP.
Ak za jeden deň príjmem úhradu za dve faktúry, tak logicky nemôžem účtovať obrat, ale účtujem úhradu faktúr jednotlivo. Nakoľko máme Omegu, kde by som si musela dokúpiť licenciu na ďalšie pokladne, tak chcem vedieť, či bude správne, ak tieto úhrady budem účtovať v hlavnej pokladni a priložím kópiu dokladu z ERP, kde si poznačím ktorým PPD to bolo zúčtované ?
Dav
22.04.12,12:13
Účtujem v MRP, ale princíp je použiteľný pre akýkoľvek program : urobím v ERP úhradu faktúry v hotovosti, následne za tým urobím v ERP výber hotovosti z ERP, ako dôvod napíšem číslo faktúry. Účtujem : úhrada faktúry 261/311, číslo dokladu ERPRRPPP (ERP, rok, poradové číslo dennej uzávierky) a prevod úhrady 211/261.K dokladu Pokladne 211 pripnem doklad z ERP o výbere hotovosti.
AdrianaA
22.04.12,21:05
261 účet je teda ERP ?
Keby som účtovala priamo v hlavnej pokladni 211/311 ?
Dav
23.04.12,05:28
261 účet je teda ERP ? tak som si to určila v Internej smernici; 261 slúži na prevody fin. prostriedkov medzi účtami a pokladňami
Keby som účtovala priamo v hlavnej pokladni 211/311 ?
.
Žabinka
23.04.12,06:59
Ja úhrady faktúry účtujem nasledovne:
211-1 je "účtovná" pokladňa
211-2 je ERP pokladňa
Úhrada faktúry cez ERP 211-2/311
Prevod z ERP do účtovnej pokladne:
261/211-2 výber z ERP
211-1/261 vklad do účtovnej pokladne.
AdrianaA
23.04.12,10:29
Ja úhrady faktúry účtujem nasledovne:
211-1 je "účtovná" pokladňa
211-2 je ERP pokladňa
Úhrada faktúry cez ERP 211-2/311
Prevod z ERP do účtovnej pokladne:
261/211-2 výber z ERP
211-1/261 vklad do účtovnej pokladne.
Ja som to pôvodne tiež takto chcela, ale mám Omegu a musela by som si rozšíriť modul. Preto som to začala robiť tak, že to priamo účtujem cez hlavnú pokladňu 211/311 - priložím kópiu z ERP a dopíšem účtovanie. V podstate aj tak tie peniaze večer končia v hlavnej pokladni. Len mám pochybnosť, či to tak môže byť.
Žabinka
23.04.12,12:28
Zdravím. Máme ERP len na úhrady odoslaných faktúr. Mňa by zaujímalo účtovanie uvedenej ERP.
Ak za jeden deň príjmem úhradu za dve faktúry, tak logicky nemôžem účtovať obrat, ale účtujem úhradu faktúr jednotlivo. Nakoľko máme Omegu, kde by som si musela dokúpiť licenciu na ďalšie pokladne, tak chcem vedieť, či bude správne, ak tieto úhrady budem účtovať v hlavnej pokladni a priložím kópiu dokladu z ERP, kde si poznačím ktorým PPD to bolo zúčtované ?
Tomu zvýraznenému nerozumiem. Omegu nepoznám, ale v programe do účtovnej osnovy by sa snáď mala dať pridať druhá pokladňa s názvom napr. ERP. Ja účtujem v MRP, a nemám problém zadať druhú pokladňu v účtovnej osnove s normálnou licenciou.
AdrianaA
23.04.12,17:57
v účtovnej osnove nie je problém pridať analytiku, ale musela by som účtovať cez ID. Jednoducho, keď si chcem založiť druhú pokladňu, tak ma upozorní, že mám modul len s jednou pokladňou. Teda nemôžem pridávať príjmové a výdavkové doklady.
nikituska
07.08.12,11:36
Ja úhrady faktúry účtujem nasledovne:
211-1 je "účtovná" pokladňa
211-2 je ERP pokladňa
Úhrada faktúry cez ERP 211-2/311
Prevod z ERP do účtovnej pokladne:
261/211-2 výber z ERP
211-1/261 vklad do účtovnej pokladne.


Dobry den, ja to tiez uctujem takto. Chcem sa vsak spytat ake doklady k tymto uctovnym krokom pripajate. Pri kazdej uhrade fakturky cez pokladnu si vzdy vytlacim kopiu dokladu z ERP, tu necham prilozenu pri fakture a zauctujem 211-2/311, nieje mi vsak jasne ci musim k tomu este vypisat aj prijmovy pokladnicny doklad a tu kopiu z ERP prilozit k nemu? Vyber z ERP-nemam ziaden doklad o vybere z ERP, je to len ERP na uhradu faktur v hotovosti, predavacky mi ziaden doklad nedavaju, len mam mesacnu intervalovu pasku, ktoru si vzdy odkontrolujem, ci mi sedi suma na paske a zuctovana suma a urobim si prevod z ERP 261/211-2 a nasledne 211-1/261.
JAJA11
07.08.12,11:51
Ja som to pôvodne tiež takto chcela, ale mám Omegu a musela by som si rozšíriť modul. Preto som to začala robiť tak, že to priamo účtujem cez hlavnú pokladňu 211/311 - priložím kópiu z ERP a dopíšem účtovanie. V podstate aj tak tie peniaze večer končia v hlavnej pokladni. Len mám pochybnosť, či to tak môže byť.

ja to robím rovnako. Cez deň sú peniaze v ERP, ktorá je samostatná a nespolupracuje s Omegou. Po uzavierke v pokladni urobím priamo príjem do pokladne, nerobím zvlášť analytiku na ERP. zdá sa mi to zbytočné.... len mám niekedy v jednom dni k jednej uzavierke viac dokladov, aby mi Omega uhradené faktúry vyhodila. Väčšinou je to však totožné, lebo my mávame tak 2-3 platby cez Erp za týždeň, niekedy nemáme ani to... Myslím, že nám štát dosť skomplikoval život a takto sa mi to zdá najjednoduchšie.... :o Uvidím, čo mi na to povie auditorka... či nebudem musieť tú ERP dorobiť aj do účtovníctva...
kn-alka
07.08.12,12:08
Ja mám tiež Omegu a robím to rovnako ako Jaja11. Pri úhrade faktúry si vytlačím kópiu z ERP, priložím k faktúre a v Omege zaúčtujem úhradu faktúry normálne cez 211 - hlavná pokladňa. Potom si len z programu vytlačím príjmový pokladničný doklad a založím.
JAJA11
07.08.12,12:15
presne tak to robím aj ja, aj s tými kópimai z ERP a príjmovými dokladmi :-) či to bude dobré zistím až keď príde auditorka.... len sa mi zdá zbytočné to ťahať cez dve pokladne...
JAJA11
07.08.12,12:18
toto je určite správne a keby som mala pokladňu spolupracujúcu s Omegou ON LINE, tak by som to robila rovnako, problém je ak ERP nespolupracuje s programom, potom by som mala príjem do pokladne 2 x, cez ERP a aj cez účtovníctvo
Gabi03
16.12.12,13:16
Jaja11... bola už audítorka? Ako je to teda s účtovaním tej ERP?
JAJA11
16.12.12,17:42
Jaja11... bola už audítorka? Ako je to teda s účtovaním tej ERP?

auditorka mi to odobrila, len mi odporučila pripínať kópiu z pokladne aj na príjmový doklad... aby pri kontrole pokladne bolo zrejmé, že bol vystavený doklad z ERP aj bez kontroly faktúry :)
Zyka
28.04.17,08:52
Prosim ked potom nesies trzbu do banky, robis aj fyzicky nejaky pohyb v registracke ? alebo len zaevidujes v Omege, ze peniaze odisli z pokladne a prisli na ucet....? dakujem za info
JAJA11
28.04.17,13:37
pokiaľ účtuješ tak ako ja, tak stačí urobiť len klasický prevod medzi bežnou pokladňou a bankou, v registračke je po dennej uzávierke 0
Zyka
01.05.17,05:40
Dakujeeem