richard87
22.04.12,15:13
Chcel by som sa opytat ako mam postupovat ked som si zabudol podat ziadososti o vratenie dane z prijmu? Som fyzicka osoba a som na to zabudol...je mozne si to este uplatnit?
veronikasad
22.04.12,14:59
FO = živnostník, alebo zamestnanec ? Ak zamestnanec, požiadal si zamestnávatela o vykonanie ročného zúčtovania dane ?

Akú žiadosť si zabudol podať ?
richard87
22.04.12,15:07
Som zamestnanec a nepoziadal som zamestnavatela o vykonanie rocneho zuctovania :) Ide o to ze som pracoval popri skole a stale som platil 19% dan z prijmu (zarobil som rocne iba par stovak) ale zabudol som ze ak chcem naspat preddavok, tak si o to mam nejako poziadat na danovom urade. Myslim ze som presvihol terminy a teraz neviem ako mam dalej postupovat aby mi bola vratena dan z prijmu? inak dakujem za odpoved :)
veronikasad
22.04.12,15:08
Som zamestnanec a nepoziadal som zamestnavatela o vykonanie rocneho zuctovania :) Ide o to ze som pracoval popri skole a stale som platil 19% dan z prijmu (zarobil som rocne iba par stovak) ale zabudol som ze ak chcem naspat preddavok, tak si o to mam nejako poziadat na danovom urade. Myslim ze som presvihol terminy a teraz neviem ako mam dalej postupovat aby mi bola vratena dan z prijmu? inak dakujem za odpoved :)
Daňové priznanie môžeš podať aj teraz, ale rátaj z pokutou za nedodržanie termínu (ak si nežiadal o predlženie lehoty na podanie DP). Akú hrubú mzdu máš na potvrdení od zamestnávatela a akú výšku zrazenej dane (preddavku) ?
richard87
22.04.12,15:18
Neviem aku mam hrubu mzdu ale potvredny preddavok je 120E. A nevies prosim ta aka je cca pokuta?
KEJKA
22.04.12,15:20
k DPFO musíš dať Potvrdenie o príjme. Na tom tlačive je aj brutto mzda=odmena, nielen daň.
richard87
22.04.12,15:29
Tak na zaklade : POTVRDENIA o prijmoch fyzickej osoby zo zavislej cinnosti.... Mam napisane pod polozkou UHRN ZAPLATENYCH A ZAUCTOVANYCH PRIJMOV : 656 Eur. Cize asi brutto bude 656E
veronikasad
22.04.12,15:36
Neviem aku mam hrubu mzdu ale potvredny preddavok je 120E. A nevies prosim ta aka je cca pokuta?
Niečo ti ešte zostane, ak bude pokuta na spodnej hranici

§ 154
Správne delikty
(1) Správneho deliktu sa dopustí ten, kto
a) nepodá daňové priznanie v
1. ustanovenej lehote,

Sankcie
§ 155
Pokuty
(1) Správca dane uloží pokutu
a) od 30 eur do 16 000 eur za správny delikt podľa § 154 ods. 1 písm. a) prvého a druhého bodu;
richard87
22.04.12,15:50
Dakujem za odpoved ...dufam ze to nebude take hrozne kedze sa jedna o preddavok ...
veronikasad
22.04.12,15:55
Dakujem za odpoved ...dufam ze to nebude take hrozne kedze sa jedna o preddavok ...
Neviem čo myslíš tým preddavkom.
Povinnosť podať DP ti nevznikla, tvoj príjem neprekročil 1/2 ročnej nezd.časti základu dane. Ak DP však podáš, považuje sa za podané po lehote - teda bez pokuty to nebude.

Skôr než ho podáš, choď osobne za svojim správcom dane, aké pokuty FO dávajú. Aby si nebol prekvapený ...
richard87
22.04.12,16:02
Predpokladam ze som sa zle vyjadril ....myslel som to ze som platil 19% dan aj ked som zarobil menej ako ročná základná nezdaniteľná suma základu dane (na daňovníka) a tak asi by som mal mat nárok na vrátenie zrazených preddavkov na dani :)
Ale vdaka urcite zavolam na nejaku infolinku aby som este nebol v minuse
veronikasad
22.04.12,16:05
Predpokladam ze som sa zle vyjadril ....myslel som to ze som platil 19% dan aj ked som zarobil menej ako ročná základná nezdaniteľná suma základu dane (na daňovníka) a tak asi by som mal mat nárok na vrátenie zrazených preddavkov na dani :)
Ale vdaka urcite zavolam na nejaku infolinku aby som este nebol v minuse
Ano, máš nárok na vrátenie - ale si po termíne na podanie DP.
Na infolinke ti povedia len to čo máš v prísp. č. 8 - od - do ...
richard87
22.04.12,16:12
Aha a teda kde mi to povedia konkretne? Mam ist na hociaky danovy urad?
Xanti
22.04.12,16:28
Aha a teda kde mi to povedia konkretne? Mam ist na hociaky danovy urad?Nie ,
pôjdeš na miestne príslušný DU, teda na ten kam patríš.
Podľa priezviska si vyhľadáš svojho správcu dane , a pôjdeš za svojím správcom dane sa opýtať, že ak podáš neskoro DP, akú pokutu Ti dajú.
Aby si nemal preplatok na dani 160 eur a pokutu 200 eur .. chápeš čo sa Ti snaží celý čas Veronikasad napísať ;)
richard87
22.04.12,16:35
Aha chapem dakujem za pomoc :)
richard87
22.04.12,16:40
Aha chapem dakujem za pomoc :)