slovex
10.02.06,11:00
Rada by som poznala Váš názor, FO so sídlom podnikania v Trenčíne, vykonáva prácu v BA ako moderátor. V BA má prenajatý byt, ktorého mesačné splátky nájomného si chce dať ako výdavok OZD, obhajuje sa tým, že je nútená vykonávať prácu v BA. Je to možne?
Zita5
10.02.06,10:09
Rada by som poznala Váš názor, FO so sídlom podnikania v Trenčíne, vykonáva prácu v BA ako moderátor. V BA má prenajatý byt, ktorého mesačné splátky nájomného si chce dať ako výdavok OZD, obhajuje sa tým, že je nútená vykonávať prácu v BA. Je to možne?


Ak by si to chcela silou mocou presadiť uplatniť jej to do výdavkov , nebudeš môcť nič iné spraviť , ako uplatniť do výdavkov . Nezabudni na to , že treba spísať nejaké oznámenie , že si ju na daný problém upozornila .
Pokiaľ si to hodnoverne preukáže , že ten byt používa výlučne na podnikateľský účel , tak jej platby za nájom sú opodstatnené , ale to musí ona zapracovať pri daňovej kontrole .

Nech nezabudne , že pri šetrení takého výdavku , bude musieť doložiť všetky zmluvy a doklady o tom , že v určité dni pracovala v rámci podnikania v Blave . Inak jej to vyhodia .

Je to skvelý prípad na pobyt v Bratislave a ešte aj uplatnenia nájomného do výdavkov znižujúcich základ dane . Už sa na porade raz takýto prenájom preberal .

Treba rozlíšiť dve veci - súkromný účel a podnikateľský účel . Percentuálne treba rozlíšiť výdavky na súkromnú potrebu bývania v Blave a na podnikateľský účel . A práve k tomu potrebuje všetky zmluvy , kedy moderovala , kde moderovala a podobne .

Takže treba zvážiť všetky okolnosti a tieto veci sa snažiť jej vysvetliť ..;) :rolleyes:
slovex
10.02.06,10:44
díky, snažila som sa jej to vysvetliť najmä tým rozlíšením % výdavkov, lenže ona tvrdí, že jej to bývala účtovníčka dávala do výdavkov a bola som vybavená
Zita5
10.02.06,10:47
Tak už je to len na Tebe , ako sa k tomu postavíš .:rolleyes: ;) :)