JroslavX
22.04.12,17:56
Dobrý deň,
nenašiel som tu článok ktorý potrebujem, preto som založil túto tému. Chcem dať zriadiť domovú kotolňu pre 46 bytov. Chcem byť prevádzkovateľ a teda i dodávateľ teplej vody do jednotlivých bytov. Viem že na to potrebujem povolenie od ÚRSO. Má tu nikto skúsenosti s vybavovaním povolenie na výrobu a rozvod tepla, čo všetko to obnáša a aké sú podmienky? Aké iné povolenie okrem toho z ÚRSO ešte potrebujem? Ak je niekto majiteľom kotolne, aké sú náklady na chod kotolne a koľko ľudia mesačne platia aby to pokrylo náklady (údržba, revízie, úver) a aby bol aj zisk? Podotýkam že sa jedná o trojizbové byty. Taktiež potrebujem vedieť, koľko ľudia dokážu ušetriť vlastnou kotolňou a či je to teda stále výhodnejšie od CZT. Vie mi niekto poradiť s touto problematikou?
Za odpoveď vopred ďakujem.
MRichardM
22.04.12,21:02
Mladšia doba kamenná to vyriešila vytápaním jaskýň ohňom
buchač
23.04.12,03:32
Dobrý deň,
nenašiel som tu článok ktorý potrebujem, preto som založil túto tému. Chcem dať zriadiť domovú kotolňu pre 46 bytov. Chcem byť prevádzkovateľ a teda i dodávateľ teplej vody do jednotlivých bytov. Viem že na to potrebujem povolenie od ÚRSO. Má tu nikto skúsenosti s vybavovaním povolenie na výrobu a rozvod tepla, čo všetko to obnáša a aké sú podmienky? Aké iné povolenie okrem toho z ÚRSO ešte potrebujem? Ak je niekto majiteľom kotolne, aké sú náklady na chod kotolne a koľko ľudia mesačne platia aby to pokrylo náklady (údržba, revízie, úver) a aby bol aj zisk? Podotýkam že sa jedná o trojizbové byty. Taktiež potrebujem vedieť, koľko ľudia dokážu ušetriť vlastnou kotolňou a či je to teda stále výhodnejšie od CZT. Vie mi niekto poradiť s touto problematikou?
Za odpoveď vopred ďakujem.
...zvýraznené slovíčko ma zaujíma ......

Kto si , čo si ......?????......................že TY CHCEŠ..............

.......lebo čooo všetko ja by som chcel ....

Na otázky ale neviem zatiaľ odpovedať , nakoľko u nás je to ešte len v rozbehu ....
No určite nejaký ten kurz na obsluhu bude tiež nutný ...dedukujem , predsa sa len jedná o tlakové nádoby
Indeed
23.04.12,04:26
Dobrý deň,
nenašiel som tu článok ktorý potrebujem, preto som založil túto tému. Chcem dať zriadiť domovú kotolňu pre 46 bytov. Chcem byť prevádzkovateľ a teda i dodávateľ teplej vody do jednotlivých bytov. Viem že na to potrebujem povolenie od ÚRSO. Má tu nikto skúsenosti s vybavovaním povolenie na výrobu a rozvod tepla, čo všetko to obnáša a aké sú podmienky? Aké iné povolenie okrem toho z ÚRSO ešte potrebujem? Ak je niekto majiteľom kotolne, aké sú náklady na chod kotolne a koľko ľudia mesačne platia aby to pokrylo náklady (údržba, revízie, úver) a aby bol aj zisk? Podotýkam že sa jedná o trojizbové byty. Taktiež potrebujem vedieť, koľko ľudia dokážu ušetriť vlastnou kotolňou a či je to teda stále výhodnejšie od CZT. Vie mi niekto poradiť s touto problematikou?
Za odpoveď vopred ďakujem.

Ak je to tvoja sukromná iniciatíva, že Ty to chceš mať ako podnikanie, tak bude to veľmi ťažké.

Podnikanie s energiou je lukratívny biznis a pohybujú sa v ńom len silní hráči.

Pokiaľ nevyjde podnet od samotných vlastníkov bytov, tak to nemá zmysel.