zsuctaren
23.04.12,06:59
dobry den. Chcem sa spytat, či existuje nejaka dohoda z ktorej sa neplatí dan po napisani nejake čestneho vyhlasenia. Dakujem
Tweety
23.04.12,05:00
dobry den. Chcem sa spytat, či existuje nejaka dohoda z ktorej sa neplatí dan po napisani nejake čestneho vyhlasenia. Dakujem
Akého nejakého, buď konkrétnejšia ? Inak, daň z dohôd mimo PP nevyjde, ak je odmena nižšia, alebo rovná NČ.(samozrejme, ak má podpísané Vyhlásenie k zdaneniu)
zsuctaren
23.04.12,05:05
ved to , že neviem ake čestne prehlasenie. Asi to k zdaneniu, že si nebude uplatnovat návrat dane pri RZD. Da sa to tak? A kolko je ta NČ ?
Tweety
23.04.12,05:06
ved to , že neviem ake čestne prehlasenie. Asi to k zdaneniu, že si nebude uplatnovat návrat dane pri RZD. Da sa to tak? A kolko je ta NČ ?
A prečo by si neuplatňoval? Má ho už podpísané u iného zamestnávateľa? Nč je 303,72€/m.
zsuctaren
23.04.12,05:14
nie, nie praveže on je na Urade práce a nechce platit dan. A on mi tvrdi, že ak podpise čestne vyhlasenie, tak nemusi platit dan.Je to pravda?
drobeceva
23.04.12,05:16
nie, nie praveže on je na Urade práce a nechce platit dan. A on mi tvrdi, že ak podpise čestne vyhlasenie, tak nemusi platit dan.Je to pravda?

ak je na UP, nemá iného z-ľa, môže podpísať Vyhlásenie k dani, ako už písla Tweety. Aby ho nevyradili z UP, nesmie zarobiť viac ako 139,96 €...tým, že vyhlásenie podpíše, nebude sa mu zdaňovať.
Tweety
23.04.12,05:17
nie, nie praveže on je na Urade práce a nechce platit dan. A on mi tvrdi, že ak podpise čestne vyhlasenie, tak nemusi platit dan.Je to pravda?
Mýliš si pojem, nijaké čestné prehlásenie, ale ako som už napísala, Vyhlásenie k zdaneniu. PS, robíš mzdárku? AK je evidovaný jeho príjem je obmedzený na 139,90 €, inak ho z evidencie vyradia.
zsuctaren
23.04.12,05:22
Uz viem ake to je vyhlasenie, to čo ostava u zametnavatela: Vyhlasenie na zdanienie prijmov FO zo závislej činnosti...... Ale aj ked je na dohodu, tak to musi podpisat? A potom kde vsade ho musi zamestnavatel prihlasit? A co ma za neho platit?
Tweety
23.04.12,05:24
Uz viem ake to je vyhlasenie, to čo ostava u zametnavatela: Vyhlasenie na zdanienie prijmov FO zo závislej činnosti...... Ale aj ked je na dohodu, tak to musi podpisat? A potom kde vsade ho musi zamestnavatel prihlasit? A co ma za neho platit?
Veď som napísala, že je to Vyhlásenie k zdaneniu, nečítaš? Pred tým, ako mu začne práca na dohodu ho musí prihlásiť cez RLFO do SP.
zsuctaren
23.04.12,05:27
a ked s.r.o. do ktorej ho chcem prihlasit ešte nikdy nezastnavala, tak treba prv asi registrovat tu s.r.o. na SP? a na DU tiež sa musi s.r.o. registrovat?
Tweety
23.04.12,05:28
a ked s.r.o. do ktorej ho chcem prihlasit ešte nikdy nezastnavala, tak treba prv asi registrovat tu s.r.o. na SP? a na DU tiež sa musi s.r.o. registrovat?
Áno, aj tam, aj tam.
zsuctaren
23.04.12,05:51
a da sa to cez internet alebo treba osobne ist na SP a DU . Dakujem pekne za pomoc :D
zsuctaren
23.04.12,05:53
a ked nic nebude platit na DU za toho dohodara, musi vykazovat nieco voči DU?
Tweety
23.04.12,06:00
a ked nic nebude platit na DU za toho dohodara, musi vykazovat nieco voči DU?
Budeš posielať mesačný prehľad o vyplatených príjmoch, a rovnako aj výkaz do SP.
zsuctaren
23.04.12,06:08
ešte jedna otazočka : den je uz registrovany na DU ako platca DPH, a dane z príjmov tak treba registrovat ešte daco??? bud s.r.o. alebo dohodara??? alebo rovno sa len zašle mesačný prehlad?
Tweety
23.04.12,06:15
ešte jedna otazočka : den je uz registrovany na DU ako platca DPH, a dane z príjmov tak treba registrovat ešte daco??? bud s.r.o. alebo dohodara??? alebo rovno sa len zašle mesačný prehlad?
Ak je registrovaný na obe dane ako zamestnávateľ, to je OK, ešte sa musí na daň zo ZČ.