Jaro1990
23.04.12,07:47
Zdravím, mal by som len jednu jednoduchú otázku na niekoho, kto sa vyzná v tomto. Dal som si poslať zásielku na poštu formou poste restante a teraz som niekde čítal, že len niektoré pošty poskytujú túto službu. Tak by som chcel vedieť, či to je pravda, že len niektoré pošty si ukladajú zásielky poste restante alebo je to možné na každej pošte vrámci Slovenska. A ešte keby mi niekto mohol napísať čo najdetalnejšie info, čo sa týka poste restante...proste chcem vedieť o tom všetko. :) Díky za odpoveď.
buchač
23.04.12,06:12
Zdravím, mal by som len jednu jednoduchú otázku na niekoho, kto sa vyzná v tomto. Dal som si poslať zásielku na poštu formou poste restante a teraz som niekde čítal, že len niektoré pošty poskytujú túto službu. Tak by som chcel vedieť, či to je pravda, že len niektoré pošty si ukladajú zásielky poste restante alebo je to možné na každej pošte vrámci Slovenska. A ešte keby mi niekto mohol napísať čo najdetalnejšie info, čo sa týka poste restante...proste chcem vedieť o tom všetko. :) Díky za odpoveď.
...ej veru ......jednoduchá otázka ...........len stačí trochu myšou pobehať , klávesnicu použiť ....


Ak je zásielka adresovaná poste restante, označenie odovzdávacieho miesta nahrádza poznámka „poste restante“.
http://www.posta.sk/potrebujem/spravne-napisat-adresu
Zásielka označená poste restante a názvom pošty sa nezasiela na adresu ale na poštu. Na základe dohody odosielateľa a adresáta.
http://postovesluzby.sk/postove-produkty/baliky/doplnkove-sluzby/
Jaro1990
23.04.12,06:16
No tak ja som už dosť myšou pobehal po googli a bol som aj konkrétne na týchto 2 stránkach ale nič bližšie som sa z nich nedozvedel resp. je na nich len to, čo už viem. Stále som sa nedozvedel, či službu poste restante poskytujú len niektoré pošty alebo všetky.
Mária27
23.04.12,06:32
Všetky. Môžeš si napísať otázku aj sem
zakaznickyservis@slposta.sk (javascript:location.href='mailto:'+String.fromCha rCode(122,97,107,97,122,110,105,99,107,121,115,101 ,114,118,105,115,64,115,108,112,111,115,116,97,46, 115,107)+'?')
draik
23.04.12,06:33
Odosielateľ má právo dohodnúť sa s adresátom, aby mu zásielku adresoval na ktorúkoľvek poštu. Odosielateľ v tomto prípade vyznačí v adresných údajoch zásielky poznámku „Poste restante“.
Kontrolná otázka - kde by sa takéto a iné ustanovenia o poste restante asi mohli nachádzať? ;-)
Jaro1990
23.04.12,06:44
Tak ďakujem všetkým za odpoveď.
romanpp
23.03.16,08:45
V prípade balíka adresovaného „Na poštu“ označenie odovzdávacieho miesta nemusí byť uvedené, resp. je nahradené alebo doplnené poznámkou „Na poštu“. Odosielateľ má právo dohodnúť sa s adresátom, aby mu zásielku (s výnimkou úradných zásielok) adresoval na ktorúkoľvek poštu. Odosielateľ v tomto prípade označenie odovzdávacieho miesta nahradí, resp. doplní poznámkou „Poste restante“. SP takto označenú zásielku nedoručuje, ani neoznamuje adresátovi jej príchod.