Miaa
23.04.12,08:24
:mee:
Dobrý deň, dnes ráno som si stiahla aktualizáciu programu (Mzdy a personalistika), a v programe cez kolonku "Iné" som dala "Obnovu údajov". Po tomto kroku som zistila, že v Mzdách a personalistike sa mi vymazali všetci zamestnanci od dátumu 1.7.2010. Pracovný dátum mám dnešný, len zamestnanci mi zmizli. Dá sa to nejak vrátiť späť, alebo budem musieť nahadzovať všetkých zamestnancov od toho dátumu spolu s dochádzkou a vytvorením miezd za toto "zmiznuté" obdobie? Ďakujem!
veronikasad
23.04.12,07:03
http://www.porada.sk/t85821-uctovanie-v-mrp.html

S týmto problémom ti asi najlepšie poradia na technickej podpore MRP
Vlasta
23.04.12,07:09
Program automaticky vytvára zálohy dát pri zatváraní. Takže nájsť v pc poslednú zálohu a obnoviť dáta zo zálohy. Malo by to byť uložené tam, ako je program.
Dav
23.04.12,07:12
Ak si si urobila pred aktualizáciou zálohu dát, vieš si dáta obnoviť z tejto zálohy. Ale lepšie je volať do MRP, možno ešte vedia poradiť spôsob záchrany.
anto
23.04.12,07:32
Program vytvára skrytú zálohu miezd pri každom ukončení programu. Treba ich nájsť, sú uložené v počítači, je tam dátum zálohy, hodina a podľa toho sa dajú dáta bez problému obnoviť. Prípona súboru je *.phc. Nájdete ich v priečinku, kde máte uložené mzdy, tam je zložka DATAZAL a tam by mali byť zálohové súbory.
Miaa
23.04.12,07:39
Volala som do MRP, pani mi povedala, že si mám dať ešte raz obnovu dát a ručne tam napísať cestu k poslednému zálohovanému súboru (zálohovala som v piatok, tak som sa potešila). Lenže mne sa zálohy ukladajú do Excelu, ktorý mi nejde otvoriť. Ak tam napíšem cestu k tomuto excelovému súboru, program mi vypíše, že tento súbor sa nenašiel. Som zúfalá.... :mee:
Andyke
23.04.12,07:55
Ako často robíš zálohy na USB alebo na CD ? Ešte odtiaľ by si mohla dať obnovu dát.
Miaa
23.04.12,08:03
Na USB ani na CD nezálohujem, všetko sa mi ukladá na pevný disk. Vyzerá to tak, že ten rok a pol čo mi tu zmizol budem musieť ručne nahadzovať a postupne robiť odznova dochádzku aj výplaty.......
Andyke
23.04.12,08:08
A keby si naspäť dala predchádzajúcu verziu nainštalovať, tú pôvodnú ? Ale najprv pre istotu sa spýtaj na to v MRP či by to nepomohlo...
Miaa
23.04.12,08:21
Skúsim tam zavolať, ale až neskôr, lebo tú pani čo tam bola som asi vytočila už iba tým, že som volala... Po 14:00 by tam mal byť niekto iný.
Neviem ani ako sa to inštaluje, odkedy tu robím, nemala som s programom problémy...
Nepomohlo by, keby som nejak zmenila ten záložný súbor? aby mi ho program našiel? Lebo stále mi bliká chyba, že súbor sa nenašiel...
Dav
23.04.12,08:33
Práve preto, že si neskúsená, počkaj na MRP technika. Lebo sa stane, že si vymažeš aj dobrú zálohu, ktorú program robí automaticky. Ak si to už nespravila tým, že si si dala obnoviť dáta z neexistujúceho excelovského súboru.
Andyke
23.04.12,08:45
Pokiaľ máš WIN verziu, tak postup bude podľa prísp.č.5.

Program ukonči a najprv skús nájsť na hard disku zálohu napr.
C:\Program Files\MRP\Mzdy a personalistika \DataZal
Poprezeraj všetko.
A odteraz všetko zálohuj aj na USB alebo CD.
Miaa
23.04.12,08:50
Idem na to...
všetkým sa vám chcem veľmi pekne poďakovať za pomoc!