budulinok
23.04.12,08:39
Chcela by som sa informovať ako zohnať financie na nový vlastne bezbariérovy vstup do paneláka. Sme jeden vchod s 28 bytov a máme jeden prístup do vchodu a to po schodoch dosť vysoko a iný vchod tu nieje. Z výťahu sú dlhé strmé schody do pivnice. Keď treba s kočíkom alebo s bicyklom treba ho zniesť alebo vyniesť do pivnice alebo z pivnice. Existovala by možnosť, že by sa vysekali dvere do panela pod vonkajšími schodmi a vybágrovala by sa prístupová cestička pod schodmi. Len nevieme odkiaľ by sa na to dali zohnať financie. Ved ja si myslím že by mal existovať druhý únikový východ pre toľko rodí a tiež nieje nič príjemné vynášať nielen kočíky ale aj bicykle pre také 4-5 člennú rodinu. Poradí mi niekto?
ivka70
23.04.12,06:44
Zeby vo Fonde oprav?
budulinok
23.04.12,07:29
No ved to že by sme chceli mimo fondu opráv cez dotáciu, sponzorstvo ale nevieme ako by to fungovalo, či sa to dá. Lebo aj keď sme 28 bytov nevieme sa dohodnúť.
ivka70
23.04.12,07:48
No ved to že by sme chceli mimo fondu opráv cez dotáciu, sponzorstvo ale nevieme ako by to fungovalo, či sa to dá. Lebo aj keď sme 28 bytov nevieme sa dohodnúť.

Nech by ste ziskali dotaciu odkialkolvek (co dost pochybujem, ze sa vam podari),
stale je to zmena spolocnych priestorov a na nej sa musite dohodnut ako vlastnici.
Chobot
23.04.12,07:58
No ved to že by sme chceli mimo fondu opráv cez dotáciu, sponzorstvo ale nevieme ako by to fungovalo, či sa to dá. Lebo aj keď sme 28 bytov nevieme sa dohodnúť.

Dotácia?

Na dotáciu zabudni, na to dotácia neexistuje.

Sponzorstvo?

Kto by vám to mal zaplatiť? A prečo? Ak nájdeš sponzora, kto to zaplatí, tak je fajn. Ale prečo by mal niekto niekomu cudziemu financovať jeho súkromné aktivity? Veď ste 28 bytov, teda súkromných vlastníkov domu. Ak má väčšina záujem o ten druhý vchod, tak dom je váš a po splnení nejakých oznamovacích povinností či schválené stavebného povolenia (neviem, či je k tomu potrebné stav. povolenie, ale asi áno) si môžte s domom robiť, čo len chcete. Ak nemáte financie, tak riešením je úver.
sito
23.04.12,21:07
Chcela by som sa informovať ako zohnať financie na nový vlastne bezbariérovy vstup do paneláka. Sme jeden vchod s 28 bytov a máme jeden prístup do vchodu a to po schodoch dosť vysoko a iný vchod tu nieje. Z výťahu sú dlhé strmé schody do pivnice. Keď treba s kočíkom alebo s bicyklom treba ho zniesť alebo vyniesť do pivnice alebo z pivnice. Existovala by možnosť, že by sa vysekali dvere do panela pod vonkajšími schodmi a vybágrovala by sa prístupová cestička pod schodmi. Len nevieme odkiaľ by sa na to dali zohnať financie. Ved ja si myslím že by mal existovať druhý únikový východ pre toľko rodí a tiež nieje nič príjemné vynášať nielen kočíky ale aj bicykle pre také 4-5 člennú rodinu. Poradí mi niekto?

Jedine dať viac do FOaÚ. Ale ak nájdete sponzora, chvála vám.

Bez barierový vstup? Ten kto ho momentálne nepotrebuje, povie nie. Ale kto vie čo je za rohom a čo bude zajtra?

Druhý únikový východ, mal by byť. Keby začalo horieť, kadiaľ, keď tým jedným sa nedá. Ale nehorí, keď bude, kto bude bágrovať cestičku.
Gapo
03.05.12,07:01
Podľa toho ako si to napísala, to vyzerá skôr na pohodlnosť a nie účelnosť.
Pretože ak by sa vysekal prístup do domu pod schodmi pôvodného vstupu, neviem ako by to pomohlo ak by bol zavalený, alebo tam horelo. Veď oba by boli k ničomu.
Koľko rokov má ten dom? Ak je starý, treba sa opýtať pôvodných obyvateľov ako to riešili, resp. zvládli. Veď aj oni mali deti, kočíky či bicykle.
No a konkrétne, projekt, Stavebný úrad a vyzbierať peniaze medzi sebou, ja na to nedám a pochybujem že by dal niekto koho sa to netýka.
verkaz
03.05.12,07:14
Všetko je len vo vás ako sa dohodnete. Je pravda, že dnes tí, ktorí ten vchod nepotrebujú sú proti ale nikto nevie, čo bude zajtra. Nápad je to dobrý, len presvedčiť ľudí a hlavne financie.
Pretože sa jedná o spoločné priestory, musí to byť hradené z FO (iná vec je, kde sa do fondu získajú).
Súhlas vlastníkov a stavebné povolenie spolu s vyjadrením statika je potrebné.