zabehnutyobchod
23.04.12,09:01
Ahojte poradaci,

obraciam sa na Vas s otazkou - obdrzal som emailom formular na vyplnenie zo statistics.sk (Stat.Urad SR) ohladom vyplnenia a zaslania akehosi "Stvrtrocneho statistickeho vykazu" .

Mail bol zaslany na neexistujucu email schranku, ktora sa automaticky presuva do nevyziadanej posty, avsak pre istotu sa pytam - Je nutne tieto statisticke otravne byrokracie vyplnat a posielat? Mam zo zakona takuto povinnost?

- mam totiz externu uctovnicku, ktorej za tieto veci musim platit nad ramec, mne to tiez nikto nezaplati, ani stat nie je moj dobry sponzor

dakujem
truch
23.04.12,07:07
Bohužiaľ, každý vybraný subjekt je zo zákona povinný robiť štatistiku. Buď rád, že máš iba jednu, ja mám teraz 2, vlani som mala 4:(
bodliak
23.04.12,07:12
Vlani to poslali aj mne. Vybrali si najvhodnejsie obdobie, polovicu marca. A ze odpovedat do 14 dni.
Jak keby som nemal nic lepsie na praci, len tie ich byrokraticke blbosti vyplnat.

Poslal som im to z cisel, ktore som mal, ani dane este neboli celkom hotove, a o 2 mesiace mi dosla urgencia a vyhrazali sa mi pokutami, ze preco som im neodpovedal. Maju v tom bordel a jedine co vedia, je citovat paragrafy so sankciami.
zabehnutyobchod
23.04.12,07:48
poslali mi to na neexistujuci mail, takze kaslem na to. pravdepodobne cely statisticky urad pracuje s nelegalnymi databazami emailov, ak to takto robia... dokonca taketo rozosielanie SPAM-u je aj trestne
truch
23.04.12,08:40
poslali mi to na neexistujuci mail, takze kaslem na to. pravdepodobne cely statisticky urad pracuje s nelegalnymi databazami emailov, ak to takto robia... dokonca taketo rozosielanie SPAM-u je aj trestne
Mne prišli tlačivá poštou, obyčajne. Skúsila som nereagovať:) V termíne podania telefonicky urgovali výkazy, povedala som, že sme nič nedostali, tak mi obratom mailom poslali tlačivá a samozrejme upozornenie, že musím.....bla, bla, bla:(
blavaciko
23.04.12,10:00
pokial nemaju dokaz ze ti nieco prislo tak ti nic neprislo :)
Dáša_
23.04.12,11:55
no teda, so štatistikou mám dlhoročné skúsenosti.

Držím sa jednej zásady - ke´d už vypĺňať, tak vždy až po osobných urgenciach, výhražných mailoch. Ja im vždy vysvetľujem, že nemám údaje (klient mi ich fakt nosi 25. ráno a oni to chcu už 8.) Tak vždy chcú kvalifikovaný odhad. Napíšem čísla z brucha. A vraj to už nemám opravovať podľa skutočnosti.
Dokonca som to posielala cez web a tam mali také fajn veci, že keď som pár čísel napísala, upozorňovalo ma, že očakáva takéto číslo a ja som napísala ine :)) No tak som dala také, ako očakáva a boli spokojní.

Výsledok je ten, že vždy sú schopní sa so mnou naťahovať jeden rok a na nasledujúci ako problemového klienta ma do súboru na štatistické zisťovanie nezaradia....
Economic
28.04.12,14:10
Tiež mám také skúsenosti. A napadá ma jedna vec, že tie štatistiky potom "akú štatistiku posudzujú ako bernú mincu" pri takomto štatistickom zisťovaní ? A koľko verejných činiteľov slovo "podľa štatistiky" skloňujú dennodenne. Ja takto spracovávaných štatistikám vôbec neverím a dovolím si verejne povedať, že sú všetky od brucha....
Tiež mám klientov ktorí ak nie sú DPH, robím im podklady raz za polroka. A z čoho mám vyčarovať čísla odhadom keď ani netuším, či vôbec nejaký obchod urobili a niečo vyfakturovali ?

A mňa už poniektorí poznajú na štatistike aj pre to, pretože som odmietla taký registračný formulár, na základe ktorého sa to dá potom zasielať elektronicky zasielať poštou. Pracujú 100 rokov za opicami v dnešnej dobe elektronizácie si vyhradzujú podľa storočného zákona zasielať poštou registračný formulár. Verte-neverte po pár výmenách názorov som dosiahla svoje. Sprístupnili mi elektroniku i bez zaslaného formulára poštou. Ale čo ich stálo námahy aby ma presvedčili, že oni to môžu prijať iba poštou, :) Jednoducho som im nadrzovku vysvetlila, že oni sú tí, čo po mne chcú čísla, tak nech sa postarajú, aby mi sprístupnili elektroniku. V opačnom prípade, že ich žiadam o zaslanie ofrankovanej obálky. Že nemienim vyhadzovať na štatistiku poplatky za poštovné. A basta... Fakt sa dokážu handrkovať dlho, ale ja nikdy neustupujem pri jednaniach s nimi.... Sú to pre mňa úplne zbytočný článok...ktorí žije aj z mojich daní. Bohužiaľ.