rasheeda
23.04.12,09:57
Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť. Som na rodičovskej dovolenke, zamestnávateľ za mňa prijal pani na zástup a ja mám teraz možnosť zamestnať sa na skrátený 20-hodinový týždenný úväzok. Môžem mať súčasne dvoch zamestnávateľov? Vyplývajú z tejto skutočnosti pre mňa najaké povinnosti? Má zamestnanec pracujúci na skrátený úväzok nárok na stravné lístky?
Ďakujem.
Tweety
23.04.12,07:58
Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť. Som na rodičovskej dovolenke, zamestnávateľ za mňa prijal pani na zástup a ja mám teraz možnosť zamestnať sa na skrátený 20-hodinový týždenný úväzok. Môžem mať súčasne dvoch zamestnávateľov? Vyplývajú z tejto skutočnosti pre mňa najaké povinnosti? Má zamestnanec pracujúci na skrátený úväzok nárok na stravné lístky?
Ďakujem.
Môžeš sa zamestnať, ale nárok na SL budeš mať len pri pracovnom čase dlhšom ako 4 hod. Aké povinnosti máš na mysli? Zamestnáv. ťa prihlási do poisťovní a ty neriešiš nič.
Xanti
23.04.12,08:02
Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť. Som na rodičovskej dovolenke, zamestnávateľ za mňa prijal pani na zástup a ja mám teraz možnosť zamestnať sa na skrátený 20-hodinový týždenný úväzok. Môžem mať súčasne dvoch zamestnávateľov? Ano môžeš. Vyplývajú z tejto skutočnosti pre mňa najaké povinnosti? Nie. Má zamestnanec pracujúci na skrátený úväzok nárok na stravné lístky? Nie
Ďakujem.
No na tvojom mieste sa radšej dohodnem na dohode o pracovnej činnosti alebo o vykonaní práce namiesto skráteného úväzku. Lebo akonáhle budeš mať dôchodkové poistenie, tak štát za teba nebude odvádzať odvody do SP vo výške priemernej mzdy na SVK tuším, ale budeš mať tam len odvody od zamestnávateľa - polovičné.