mamamiaaa
23.04.12,10:15
Prosím Vás , ako to je zo zostatkovou cenou osobného automobilu , ktoré má živnostník zaradené v podnikaní a teraz ho chce preradiť do osobného užívania ???

Na karte DM som zaúčtovala zníženie ceny vo výške ZC, tým sa mi hodnota vynulovala .
Je nutné účtovať aj v peňažnom denníku o tomto ?
Treba odviesť aj DPH zo zostatkovej ceny ? ako to zaúčtujem ?

vďaka moc :):rolleyes::)
mamamiaaa
23.04.12,10:20
prosim poradte , treba mi odviest DPH z tej ZC ? :confused: potrebujem uzavriet kvartal .:confused:
Katarina
23.04.12,19:22
Prosím Vás , ako to je zo zostatkovou cenou osobného automobilu , ktoré má živnostník zaradené v podnikaní a teraz ho chce preradiť do osobného užívania ???

Na karte DM som zaúčtovala zníženie ceny vo výške ZC, tým sa mi hodnota vynulovala .ZC neznižovať , označiť na karte DM - preradené do osobného užívania, ak auto predá do 5 rokov od vyradenia z majetku môže si z predajnej ceny odpočítať ZC.
Je nutné účtovať aj v peňažnom denníku o tomto ? Nie
Treba odviesť aj DPH zo zostatkovej ceny ? ako to zaúčtujem ?, to závisí od toho kedy bolo auto kúpené, či bol nárok na odpočet DPH.

vďaka moc :):rolleyes::)
odpoveď v texte
mamamiaaa
24.04.12,05:05
vďaka katka moc . to auto bolo kúpené v r. 2009 od českej firmy, takže bolo vtedy oslobodené od DPH ???

tak ako teraz ?? auto preradil teraz v januári . je kvartálny platca .. Má teraz nejakú daňovú povinnosť ???

ešte raz Ďakujem . :confused: