cammino
23.04.12,13:15
dobrý deň, mám veľkú prosbu, lebo aj po preštudovaní zákona o dph s komentárom a prebratím tejto problematiky s viacerými osobami som vlastne k ničomu konkrétnemu nedospela. Ide o živnostníka neplatcu dph, ktorý fakturuje sro-čke slovenskej - platcovi dph za služby vykonané v čechách, podľa par. 15, teda ide o montáž nejakých súčiastok, čech je platcom dph. Moje otázky:
- vstupujú mi tržby od slováka za práce v čechách do obratu registrácie tu na Slovensku? prekročili sme už hranicu, preto neviem či sa registrovať, alebo nie
- a následne otázka - fakturovať s dph alebo bez dph slovákovi
- alebo len registr. podľa par. 7a a vyhotovenie SV? išlo by to vlastne vôbec do SV?
Som z toho už tak popletená, že sa neviem v tomto zorientovať. Prosím ak má niekto s týmto skúsenosti, alebo je viac sčítaný poraďte mi, aby sme neurobili nejaký zbytočný problém. Zároveň sa zlostím na legislatívu, lebo ani na stránke drsr som nenašla žiadne usmernenie, výklad, v zákone to tiež nie je jasne napísané, aby každý porozumel ako to vlastne treba robiť. ...
cammino
23.04.12,12:02
poprosím ešte raz o odpoveď, ... pozerám príspevky na porade, ale väčšinou sa každý pri subdodávkach pýta na stavebné práce podľa par. 16...