Viera Krištofiková
23.04.12,12:16
Dobrý deň, v roku 2007 som vykonala štátnu jazykovú skúšku z cudzieho jazyka. V tom čase som nemala dostatočný počet rokov pedagogickej praxe, a tak som za ňu nezískala 1. atestáciu. Mám ukončené vysokoškolské vzdelanie vzdelanie učiteľstvo pre 1. stupeň + učiteľstvo špeciálnych škôl, špecializácia sluchovo postihnutí.
V čase od 11/2001 do 6/2007 som bola zaradená do kariérovej pozície pedagogický zamestnanec. Od 09/2011 som samostatným odborným zamestnancom. Pre priznanie kreditov na základe vykonania vyššie spomenutej jazykovej skúšky ( a podania si žiadosti o 1. atestáciu) potrebujem 3 roky odbornej praxe. V čase, keď som bola pedagogickým zamestnancom, sa mi úzko prelínala pedagogická a odborná prax. Pracovala som vo viacerých pozíciách- A) rok ako učiteľka cudzieho jazyka v Detskom integračnom centre, B)rok ako učiteľka v triede pre mimoriadne nadané deti na bežnej zš, C) 2 roky ako školský špeciálny pedagóg na čiastočný úväzok, ktorý som si dopĺňala ako učiteľka na 1. stupni ZŠ. Ktorá je z toho pedagogická a ktorá odborná prax? Ako sa mi to má počítať? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Marka0308
26.03.13,12:50
V januári 2012 si mala získať osvedčenie o priznaní 60 kreditov za vykonanie štátnej jazykovej skúšky a od 1. 2. 2012 Ti majú vypllcať kreditový príplatok vo výške 12 %. Odborná a pedagogická prax sa "môže sčítať", takže tri roky pedagogickej alebo odbornej praxe splňaš.
ZlaticaB
31.05.13,07:40
Zamestnankyňa mi dnes priniesla vysvedčenie o absolvovaní štáttnej jazykovej skúšky. Lenže neviem či spĺňa pedagogickú prax, pretože pracovala na dohodu
ako učiteľka a tiež v zahraničí ( v Irsku) u nás ma iba 2 roky pedag. praxe. Čo s ňou???