kimart
23.04.12,13:04
Prosím poradíte mi, kde by som našla čo všetko musím vybaviť ak chcem dovážať tovar na Ukrajinu, tiež ak chcem predať autá na Ukrajinu - kde by som to našla?:confused:
MRichardM
27.04.12,07:40
Chceš tam predávať naftu a cigarety ? :D Obchod s ukrajinou je podľa mňa dosť zlou voľbou
hornak.ebsr
28.04.12,10:06
Nesúhlasím.
profesional
02.05.12,12:02
V zasade toho az tak vela nepotrebujes..
Na vsetko budes potrebovat bumasku.. od colnikov na Ukrajine, od daniarov na Ukrajine, zrejme budu trvat na tom ze tam musis mat zalozenu firmu.. na Ukrajine potrebujes na podnikanie:
1. Silny zaludok na davanie uplatkov
2. Peniaze na davanie uplatkov
3. Znamosti nech mas komu a cez koho davat uplatky
4. Cas na vybavovanie toho komu a kolko mas dat uplatok
5. Ochotu stravit par rokov v najspinavsich basach Europy ak ti nieco nevyjde a odporucam uzatvorit kvalitne zivotne poistenie.
A ak to vsetko mas, tak este nezabudni - peniaze ziadat vopred, VZDY.
Indeed
02.05.12,12:04
A na Slovensku je to iné ???
fosgeen
02.05.12,12:22
Ztoho , čo si napísal sa mi hlava krúti . Až na tých colníkov je to u nás to isté. Keď chceš predávať tovar u nás, tak musíš dávať úplatok hore aj dole. Najprv vedúcemu obchodu a potom predavačke, lebo inak nebude tvoj tovar ponúkať. Potom ti ho vrátia že sa nepredáva. Keď sú to dokonca potraviny, tak to potom môžeš zahodiť. Robila som to pre jedného klienta, tak viem o čom to je. Som rada, že už nepodniká a ja sa nemusím už tento rok nikomu prosiť a nechať sa ponižovať.
MRichardM
04.05.12,09:28
V zasade toho az tak vela nepotrebujes..
Na vsetko budes potrebovat bumasku.. od colnikov na Ukrajine, od daniarov na Ukrajine, zrejme budu trvat na tom ze tam musis mat zalozenu firmu.. na Ukrajine potrebujes na podnikanie:
1. Silny zaludok na davanie uplatkov
2. Peniaze na davanie uplatkov
3. Znamosti nech mas komu a cez koho davat uplatky
4. Cas na vybavovanie toho komu a kolko mas dat uplatok
5. Ochotu stravit par rokov v najspinavsich basach Europy ak ti nieco nevyjde a odporucam uzatvorit kvalitne zivotne poistenie.
A ak to vsetko mas, tak este nezabudni - peniaze ziadat vopred, VZDY.

Asi má na Ukrajinu takýto pohľad viacero ľudí ... Len cesta z ukrajiny z hranice do 1 km vzdialeného Užhorodu je posiata colníkmi ktorí len čakaju na úplatky. Myslím, hoc som to nezažil, že v úradoch to iné nebude.
pem35
04.05.12,09:46
nečítaj hlúposti - napíš mi na dovbiz@email.cz poradím
spynfo
25.05.12,13:55
najst na UA firmu, ktora to kupi za hotovost vopred, az potom odovzdavate tovar. Este lepsie, na slovenskej strane prelozit do UA auta. Aspon vam ho neukradnu v UA.