stratena
10.02.06,12:05
Cauko poradaci...tak mam situaciu vystavena faktura (nasa firma ju vystavila-moj klient-cize pre mna je vysla) 31.1.2006 za prenajom nebytovych priestorov za mesiac marec 2006 a datum danovej povinnosti na fakture je 1.3.2006. Čo s tym mam robit ako to mam uctovat?normalne to dam aj vynos aj DPH v marci?alebo vynos v january a DPH v marci...neviem si s tym rady este som sa s takym niecim nestretla

Dakujem
m.hladka
10.02.06,11:48
Ja by som urobila tu druhu alternativu. Ak sa ide cez knihu faktúr a tie dátumy sa tam daju tak, ako su na fakture, tak by to spravne zaradilo: a to tak, ze to v denniku zauctuje do januara a v knihe DPH do marca.
ALBO
10.02.06,13:46
Cauko poradaci...tak mam situaciu vystavena faktura (nasa firma ju vystavila-moj klient-cize pre mna je vysla) 31.1.2006 za prenajom nebytovych priestorov za mesiac marec 2006 a datum danovej povinnosti na fakture je 1.3.2006. Čo s tym mam robit ako to mam uctovat?normalne to dam aj vynos aj DPH v marci?alebo vynos v january a DPH v marci...neviem si s tym rady este som sa s takym niecim nestretla

Dakujem
No a prečo ste ju vystavili tak skoro, asi chcete skôr platbu. Ak vám zaplati vo februári, potom máte DP deň prijatia platby. t.j. február. Ak zaplatia až v marci alebo neskôr,potom DP je marec.
Podľa mňa vynos 6* je v marci.