minkos
23.04.12,14:31
Ahoj praďáci. Chcel by som Vás poprosiť o radu. Momentálne som na pracáku, poberám dávku v hm.núdzi.
1) ke´d si založím živnosť a ešte nebudem mať príjem, môžem ten cca prvý mesiac poberať DvHN?
2) ke´d budem mať živnosť a náhodou sa zamestnám, môžem si nechať popri zamestnaní živnosť(možno potom z tej živnosti nebudem mať príjmy, ale pre istotu...) a aké poplatky musím platiť, keď všetky odvody bude platiť zamestnávateľ?
3) keby som požiadal o podporu v podnikaní(u nás cca 2600€) a zamestnám sa aj keď si nechám živnosť, budem ju musieť vrátiť?

Ďakujem
ewita888
23.04.12,12:38
Ahoj praďáci. Chcel by som Vás poprosiť o radu. Momentálne som na pracáku, poberám dávku v hm.núdzi.
1) ke´d si založím živnosť a ešte nebudem mať príjem, môžem ten cca prvý mesiac poberať DvHN? nie,ale ak si v evidencii viac,ako rok, máš nárok na aktivačný príspevok /cca 60 eur/
2) ke´d budem mať živnosť a náhodou sa zamestnám, môžem si nechať popri zamestnaní živnosť(možno potom z tej živnosti nebudem mať príjmy, ale pre istotu...) áno, možeš sa aj zamestnať a aké poplatky musím platiť, keď všetky odvody bude platiť zamestnávateľ? ak budeš mať aj zamestnanie aj živnosť, preddavky na ZP si možeš určiť nulové.. odvody do SP riešiš až po podaní prvého DP
3) keby som požiadal o podporu v podnikaní(u nás cca 2600€) a zamestnám sa aj keď si nechám živnosť, budem ju musieť vrátiť? nie, nemusíš ju vrátit

Ďakujem

v texte
minkos
24.04.12,09:25
Ďakujem
minkos
24.04.12,14:26
Pls,este otazocka,ci vsetko chapem. Zalozim zivnost,v roku 2012 zarobim menej ako vym.zaklad cca4000€, budem platit preddavky ZP 44,57€, tak pre rok 2013 mi sp nevyrubi vysku poistenia a zp mi vrati vsetky preddavky,ale v 2013 budem zase platit min.preddavky zp. A sp v roku 2012 nemusim platit nic ako nova szco? D.
jacekova
24.04.12,15:12
Pls,este otazocka,ci vsetko chapem. Zalozim zivnost,v roku 2012 zarobim menej ako vym.zaklad cca4000€, budem platit preddavky ZP 44,57€, tak pre rok 2013 mi sp nevyrubi vysku poistenia a zp mi vrati vsetky preddavky,ale v 2013 budem zase platit min.preddavky zp. A sp v roku 2012 nemusim platit nic ako nova szco? D.

Zp budes platit v r.2012: 47,58 eur. Bud.rok nebudes platit sp a zp ti nic nevrati aj keby si bol v strate