vulxy
23.04.12,15:08
zdravim,mozete mi poradit ako to je s tou tzv."rocnou prehliadkou" naposledy som bol pred dvoma rokmi a vtedy mi tvrdil opravar ze to uz nie je povinne na STK mi tiez tak povedaly, tak som to neriesil ale vcera ma zastavily policajti a skoro ma zabasli :)ze ako takto ja sa odvazujem ,co si to dovolujem.....pametam sa ze vTV novinach to raz davaly ze to uz nieje povinne ale sa nieco mohlo zmenit......najlepsi by bol naky link na ten ten zakon ktorym sa to rusi alebo upravuje,by som to vytlacil a mohol argumentovat ked natrafim znova......vdaka vopred
Žabinka
23.04.12,13:50
http://natankuj.sme.sk/c/5556462/kedy-ist-na-aku-kontrolu-s-autom.html : Vozidlá prestavané na pohon LPG musia okrem technickej a emisnej kontroly absolvovať aj kontrolu zariadenia, pokiaľ to zariadenie vyžaduje a doklad o absolvovaní tejto kontroly predložiť pri technickej kontrole.V dokumentácií k plynovému zariadeniu by sa mala nachádzať informácia, či sa táto kontrola má vykonávať raz ročne alebo každé dva roky. Pre absolvovanie kontroly s takýmto vozidlom je nutné pripojiť aj protokol o montáži zariadenia.
Povinné ročné prehliadky LPG nad rámec tej, ktorá je potrebná pre technickú kontrolu, boli zrušené.

http://natankuj.sme.sk/poradna/kontrola-technicka-emisna-originality/352-zrusenie-rocnej-kontroly-lpg-zariadenia-a-stk
http://natankuj.sme.sk/poradna/kontrola-technicka-emisna-originality/168-kontrola-lpg?strana=3
vulxy
23.04.12,17:04
nuz precital som cely zakon ale nikde som nenasiel vyslovne zrusenie skor som tam nic take nenasiel ze by bola povinna....,takze policajt ma nema co kontrolovat ci mam tu skusku.......,len ako im to vysvetlim ze oni uz to pravo stratily.....nedasa:mad:
Indeed
23.04.12,17:17
Bez periodickej kontroly plynového zariadenia ti nespravia STK !

Teda ku STK prikladaš protokol o tejto skúške a tiež protokol o montáži plynového zariadenia (!)

Ak jazdíš, teda máš STK platnú a policajt, Ťa nema prečo šikanovať , keby si nemal protokol o tejto skúške.

Vozidlo je sposobile na premávku.

Ale nie je zlé mať v aute aj tento papier.

Ja mam vždy všetky papiere od auta v aute /v slnečnej clone/.
vulxy
23.04.12,17:24
ano ja s tym suhlasim,robil som stk aj ek pred rokom aj pol a mal som aj tie skusky (teraz je to stare asi 2 roky) ale ako pisem oni chcely po mne max rok stary papier ze som to absolvoval a nemal som sancu im vysvetlit ze to netreba.pokutu som neabsolvoval ale vrcholne ma nastvaly ze som sa im to snazil vysvetlovat cca20 minut nakoniec ajtak som bol blbec ja ze to neviem.
Žabinka
24.04.12,04:46
ano ja s tym suhlasim,robil som stk aj ek pred rokom aj pol a mal som aj tie skusky (teraz je to stare asi 2 roky) ale ako pisem oni chcely po mne max rok stary papier ze som to absolvoval a nemal som sancu im vysvetlit ze to netreba.pokutu som neabsolvoval ale vrcholne ma nastvaly ze som sa im to snazil vysvetlovat cca20 minut nakoniec ajtak som bol blbec ja ze to neviem.
Protokol o plynovej skúške má uvedený termín nasledujúcej skúšky. Tento protokol máš mať spolu s dokladmi od vozidla pri sebe, v prípade policajnej kontroly. Môže tam byť uvedená lehota 1 rok, alebo 2 roky, policajt tento termín musí rešpektovať, nemôže si sám určiť lehoty :).