anka_p
23.04.12,17:39
Dobrý večer, chcela by som sa opýtať či si musím platiť zdrav. poistenie. Som PN v ochrannej dobe, prac. pomer som ukončila 31.3.2012 a zatiaľ som PN.
Na úrade práce som sa hlásiť nebola z dôvodu PN.
Mám povinnosť sa hlásiť v zdravotnej poisťovni? Po ukončení PN sa budem hlásiť na ÚP.
ďakujem
veronikasad
23.04.12,15:49
"Utekaj" do ZP splniť si oznamovaciu povinnosť. Zmenu platitela poistného si mala nahlásiť do 8 kal. dní. Potrebuješ kopiu PN-ky + potvrdenie zo SP o výplate nem.dávok. Odkedy si PN ?
anka_p
26.04.12,17:56
Ako tam mám ísť keď som PN?Alebo stačí im to oznámiť aj mailom? Prac. pomer som ukončila 31.3. a PN som od 1.4.
Katy a R
26.04.12,18:16
"Utekaj" do ZP splniť si oznamovaciu povinnosť. Zmenu platitela poistného si mala nahlásiť do 8 kal. dní. Potrebuješ kopiu PN-ky + potvrdenie zo SP o výplate nem.dávok. Odkedy si PN ?
Veronika, neplaš ju .. kópiu PNky do ZP netreba - a potvrdenie o poberaní dávky (to treba) dostane najskôr tak 14.5. :)
anka, ak budeš mať cestu okolo ZP (ak pôjdeš na kontrolu) - tak im to prípadne nahlás s tým, že potvrdenie o poberaní nem dávky potom donesieš.
tictac7
26.04.12,18:26
Ako tam mám ísť keď som PN?Alebo stačí im to oznámiť aj mailom? Prac. pomer som ukončila 31.3. a PN som od 1.4.

1.4. bola nedeľa..... nie si tak náhodou PN od 2.4.? ...ten jeden deň si budeš musieť doplatiť....