ot0
23.04.12,18:00
Dobry den,

byvam v podnajme, kde nas prenajimatel pri preberani bytu poziadal o nahlasenie prechodneho pobytu, aby za nas nemusel platit dan z ubytovania (?). Bohuzial som na toto hlasenie uplne zabudol, a teraz, ked po roku a pol z podnajmu odchadzam, prenajimatel chce potvrdenie o odhlaseni z prechodneho pobytu.

Chcel by som sa opytat, ci je mozne prihlasit sa k prechodnemu pobytu aj spatne, teda napriklad teraz by som sa chcel prihlasit za obdobie od oktobra 2010 do aprila 2012.

Neviem, ako to presne funguje, takze asi je to hlupost (a moja chyba, za ktoru budem asi dost vela platit), ale radsej sa skusim opytat vas, skusenejsich. Pripadne ak by vam napadlo akekolvek ine riesenie, budem velmi vdacny.

Dakujem a prajem pekny vecer.
Mária27
23.04.12,18:59
Mohlo by to dopadnúť všelijak ... pozri zákon 253/1998 o hlásení pobytu občanov

§ 8
Prechodný pobyt
(1) Prechodný pobyt je pobyt občana mimo miesta trvalého pobytu, kde sa občan dočasne zdržiava, ak má trvať viac ako 90 dní; prechodný pobyt je tiež pobyt občana trvalo žijúceho v zahraničí, ktorý má na území Slovenskej republiky trvať viac ako 90 dní.

(2) Občan hlási ohlasovni v mieste prechodného pobytu do desiatich dní od ubytovania začiatok, miesto a predpokladanú dobu prechodného pobytu; ustanovenia § 4 ods. 1 až 8 platia aj na hlásenie prechodného pobytu s tým, že sa predkladajú doklady podľa odseku 3.
ot0
23.04.12,19:04
Hm, toto som nasiel aj ja predtym... nevyzera to velmi pozitivne. Skusim zajtra zavolat na prislusne oddelenie mestskeho uradu, aky je spravny postup; mozno by este prenajimatel vedel nejako "zrusit" moje oficialne ubytovanie... v BA sa plati dan z ubytovania cca 1.65€ / noc, tak to by pri rok a pol dlhom najme mohlo vyjst na cca 900€... :(

Vopred dakujem za kazdu dalsiu radu / pripomienku k teme.