AdelaS
23.04.12,19:20
Ahojte,
ospravedlňujem sa, ak už to niekde na Porade je, ale nenašla som.

Firma - plátca DPH - v Rakúsku nakupuje naftu u firmy, ktorá jej fakturuje s DPH. Chápem to tak, že ide o dodávku bez odoslania a prepravy, preto s DPH. Ale mám problém, ako to zaúčtovať v jednoduchom účtovníctve v programe Alfa od Krosu. Prosím, môže ma niekto navigovať?
Alena Šimová
04.05.12,10:53
Ahojte,
ospravedlňujem sa, ak už to niekde na Porade je, ale nenašla som.

Firma - plátca DPH - v Rakúsku nakupuje naftu u firmy, ktorá jej fakturuje s DPH. Chápem to tak, že ide o dodávku bez odoslania a prepravy, preto s DPH. Ale mám problém, ako to zaúčtovať v jednoduchom účtovníctve v programe Alfa od Krosu. Prosím, môže ma niekto navigovať?

Do záväzkov sa to zaeviduje iba ako riadna faktúra bez nároku na odpočet DPH. Vzhľadom na to, že je možnosť si túto DPH za určitých podmienok nárokovať od rakúskeho daňového úradu, táto DPH by mala ísť do evidencie pohľadávok a ak ju rakúsky DU preplatí, táto bude príjmom ovplyvňujúcim základ dane.
AdelaS
08.05.12,02:47
Ahoj,
ďakujem, že si sa ozvala. Poznáš Alfu? Mám totiž problém s tým, ako tú faktúru označiť. Ako "Faktúra z EÚ"? Ale potom to automaticky chce urobiť samozdanenie. Ja som to už nejak nastavila, len neviem, či dobre.
Alena Šimová
09.05.12,05:10
Ahoj,
ďakujem, že si sa ozvala. Poznáš Alfu? Mám totiž problém s tým, ako tú faktúru označiť. Ako "Faktúra z EÚ"? Ale potom to automaticky chce urobiť samozdanenie. Ja som to už nejak nastavila, len neviem, či dobre.
nie, len ako riadnu faktúru