Murena
25.05.04,14:09
Sme nová sro od r.2003, čo vlastne máme poslať a ako na obch.register ako ukladanie listín do zb.listín - účtovnú závierku? Aké kolky k tomu treba, treba aj overenie podpisu notárom...? Vie mi k tomu niekto poradiť? Ďakujem.
tibor
25.05.04,12:13
do mesiaca po schválení valným zhromaždením treba dať do OR - podľa §21 zákona o účte - neviem či máš povinnosť byť overovaná auditorom podľa §19...tak to môžeš dať všetko v jednom balíku. treba 1.000 Sk poplatok (asi?) formou kolku...ešte som tam nebol tento rok...
tibor
25.05.04,12:19
a ešte dodatok - netreba overenie notárom. ešte pripomeniem, že uzávierku si mala zverejniť aj v Obchodnom vestníku do 30.4....nič sa nedeje ak neskôr dáš a samozrejme na daňový úrad by si mala dať ešte raz Súvahu a Výsledovku po schválení VZ...
elPi
25.05.04,13:49
Nemýľte si zverejňovanie údajov (zákon o účt.) s ukladaním do zbierky listín.
Pozrite si zákon č. 530/2003 o obchodnom registri, tam je v v § 3 uvedené čo je obsahom zbierky listín. Závierka je Súvaha, Výsledovka a Poznámky, (daňové priznanie nie), pri audite aj Audítorská a Výročná správa.

Poplatok 1000,- Sk sa vyberá podľa zák. č. 71/1992 Zb. o súdnych poplatkoch, posledná novela 531/2003 Zz..
Je to položka 17 písm. e) ................... 1000 Sk
tibor
25.05.04,13:56
prečo by som si to mal mýliť? resp, v čom som sa pomýlil?
accad
25.05.04,15:54
Je povinnosť prikladať zápis z valnej hromady o schválení účtovnej závierky alebo stačí len súvaha, výsledovka a poznámky?
elPi
25.05.04,17:11
Pozri o tri príspevky vyššie.
Murena
25.05.04,18:20
Prečo to mám vlastne zverejniť aj v Obchodnom vestníku? Do Obch.registra je na to aj špeciálne tlačivo, alebo stačí iba prípis - žiadosť o uloženie listín + závierka. Vie niekto o nejakej dobrej príručke, kde by bolo všetko toto okolo s.r.o. popísané?

Moc všetkým ďakujem.
elPi
26.05.04,01:28
Pri uložení závierky do zbierky listín registrový súd zabezpečí sám v Obchodnom vestníku "oznámenie o uložení do zbierky listín".
Ak nemáš povinnosť auditu tak to je z Tvojej strany všetko.

Na uloženie stačí sprievodný list - žiadosť, nie je na to žiadny formulár - tlačivo.

Podrobnosti sú uvedené v zákone o obchodnom registri č. 530/2003 Zz.
Fany
26.05.04,08:58
Na daňovom úrade mi povedali, že druhý krát sa súvaha a výsledovka odovzdáva iba ak je overená audítorom, takže ak nemáš túto povinnosť na DÚ stačí 1x. Dúfam, že to je tak.
ANNA
26.05.04,11:07
V prílohe prikladám vzor sprievodného listu na ukladanie na súd. Prílohy sú tam vymenované ( samozrejme + 1000,-Sk kolok )

Pre elpi: Mňa každý rok vyzvú na vyplnenie formulára na Obchodný vestník. Formulár vypisujem zo súvahy a výsledovky, sú tam len niektoré riadky.
maja
26.05.04,11:27
Ja som tohto roku uložila spätne od r.2000, neviete budú z toho sankcie? Nemám ani vypísaný formulár do obchod. vestníka. Ináč to robí veľmi málo s.r.o.
elPi
26.05.04,13:59
Pre ANKU:

Ak má spoločnosť povinnosť auditu, tak sa v OV zverejňujú aj vybrané údaje.

Žiadnu zo spoločností ktoré účtujeme a nemajú povinnosť auditu a teda "zverejnenia", ešte nikdy nevyzvali na dodatočné vyplnenie nijakého formulára. V OV im vyšiel len oznam o uložení závierky do zbierky listín.
Eto vsjo.
Tak ako som písal, viď vyššie.
anina
27.05.04,07:22
Odkial mate stale povinnost ukladania do OR do 30.4.? Podla mna je to do 30 dni od schvalenia VZ. Ani termin na dodanie odsuhlasenej zavierky na DU nie je stanoveny. Alebo, ze by nejaka zmena, ktora mi unikla?
elPi
27.05.04,09:36
Ani ja neviem, prečo sa (takmer) všetci držia termínu 30.04. !
Je to 30 dní od schválenia a "no comment".

Tak. A teraz choďte na pivo.
Luna
31.05.04,11:57
Vie mi niekto poradiť ako je to teraz na OR so zmenou.Chcem zmeniť sídlo firmy.Treba aby bola aj Valná hromada?Koľko stojí táto zmena na OR? (Aký kolok potrebujem?)Dík za pomoc.
elPi
31.05.04,13:40
Od 1. februára sa zápisy a zmeny robia na formulároch. Prikladam spakovaný balík všetkých formulárov aj pokyny vydané ministerstvom (ne)spravodlivosti.
vladan
15.06.04,10:49
for Luna:
ak chceš urobiť zmenu v sídle spoločnosti - pozri www.orsr.sk - tam máš tlačivá aj nejaké príklady zmien. Návrh na zmenu sa podáva na predpísanom tlačive, nesmieš tam mať chyby - ale všetko je na spomínanej stránke. Poplatok by mal byt 1 500,- Sk. Ak chceš zmeniť sídlo, tak musí byť valná hromada + treba zmeniť aj živnostenský list. Len teraz neviem, či to má byť pred podaním návrhu alebo stačí po. Pozri stránku, tam je tuším aj príklad zmeny sídla a keď si dobre pamätám, tak ako prílohu k návrhu dávaš aj nový živnostenský list, takže asi bude najprv zmena v ŽL až potom návrh do OR.
Bredy
15.06.04,11:38
tých 1.000,-Sk je v poriadku ale treba to ešte poslať do obchodného vestníka 3.000,-Sk. Nieje mi jasné, prečo v dnešnom "POČÍTAČOVOM VEKU" si tieto závierky nevedia stiahnuť z daňového úradu a už vôbec mi nieje jasné, prečo za to inkasujú peniaze.
Katty
29.07.04,13:31
ahojte

potrebovala by som to teda zhrnúť a poradiť, na valnom zhromaždení bola schálená účtovná závierka za rok 2003 dňa 28.6.2004, tzn. že máme povinnosť do 30dní od schválenia poslať znovu 1xsúvahu a 1xvýkaz ziskov a strát s uvedením dátumu schválenia na tlačive. Pripojím sprievodný list a tým pádom mám DU vybavený, že?
No potom by som ešte mala poslať to isté plus 1000Sk-kolok na obchodný register so žiadosťou o uloženie do zbierky listín? Alebo je lepšie odniesť to osobne aby mi povedzme potvrdili prevzatie toho kolku....a musia byť originál tlačivá alebo stačia kopie vrátane podpisov????
Luckasari
29.07.04,13:42
Katty , postup presne tak ako pises
ja na obchodny register chodim osobne, davam si potvrdzovat odovzdane doklady - davalaa som original podpisane doklady (neviem vsak, ci je to povinnost)
kolok po mne nechceli hned, len prevzali papiere, a potom poslali vyzvu na zaplatenie kolku
kolegyna posielala postou, a takisto az nasledne potom ju sud vyzval na zaplatenie 1000 Sk kolku
Katty
29.07.04,13:48
dík Luckasari si moc zlatá akurát to dávam do obálky lebo som to doteraz nestíhala, dnes je síce už 29. tak dufam že ma DU nebude pokutovať za ten deň ale od nich je možné všetko.
Ešte som sa chcela spýtať na poznámky, tie posielať už nebudem veď tam sa nič nemenilo ani nedopisoval žiadny dátum a tiež neviem čo mám napísať na ten OR ako sprievodný list....
Niekto tu dal prílohu "odporúčaný vzor pre účt.jednotky bez povinnosti auditu" a je tam Vec: Individuálna účt. závierka za rok..........-predloženie
..nezdá sa mi tá individuálna...
Luckasari
29.07.04,14:03
ja som si minuleho roku napisala svoj list - vid priloha
tohto roku som este nepodavala na OR, takze neviem, ci musi byt predpisana priloha, alebo bude stacit moj sprievodny list
Katty
29.07.04,14:20
Luckasari, na ten OR to je nejak termínované lebo ja tu už nebudem mať konateľa až v pondelok tak či to počká.
A ďalšia vec, ja som to po minulé roky vôbec nikam nezverejňovala ani nič podobné ani to odo mňa nikto nechcel, musí sa to teda doplniť alebo sa mám na to vykašlať a poslať to len za min.rok?
Luckasari
29.07.04,15:43
no na obchodny register sa to ma zverejnit do 30 dni po schvaleni, hovori o tom zakon o uctovnictve §21
co sa tyka minulych rokov, my sme vysledky zverejnovali kazdy rok, neviem, ci sa to bude pokutovat aj spatne, este som si poriadne neprecitala novy zakon o obchodnom registri, viem, ze teraz sa to uz urcite pokutuje, no ale spatne?
mozno niekto iny bude vediet a napise, alebo sa skusim pozriet a potom ti napisem
vladan
30.07.04,03:56
odporúčam doplniť minulé roky - teda uložiť do zbierky listín
Dada
30.07.04,04:07
Vladan - koľko rokov treba doložiť? Mám pripravený 2003 a 2002. Treba aj tie ďalšie?
vladan
30.07.04,04:10
to by som musela pozrieť odkedy platí v zákone, že treba ukladať, ale tuším tam spadá aj rok 2001. Ak máš možnosť pozrieť si staré znenia Obchodného zákonníka, tak skús hľadať. Ja som podávala prvýkrát za rok 2001. Pekný deň
vladan
30.07.04,04:12
ináč v Zbierke zákonov bol uverejnený nový Obchodný zákonník a zákon o obchodnom registri, ktoré budú účinné od 1.10.2004. Sú tam nejaké zmeny. Takže sadám za kompjuter a idem zvolať valnú hromadu, nech to ešte stihnem v starom zákone. ahojte
Katty
30.07.04,07:31
ešte taká vec k tomu valnému zhromaždeniu, to by malo zasadať najmenej raz do roka a na schválenie účt.závierky je najneskorší termín 30.6. takže dnes je tých 30dní na podanie aj na daň.úrad aj na OR.

Vladan, myslíš že ak okopírujem súvahy a výkazy ziskov a strát za roky 2002 a 2001 a pošlem to spolu s rokom 2003 tak bude všetko v poriadku? Stačia aj kópie? Nemám tu totiž dnes konateľa a nemám ani dosť tlačív na to aby som to všetko poprepisovala (môžem si stiahnuť tlačivo z netu a poslať to na tom?)

Ďakujem
vladan
30.07.04,08:07
- ten termín na schválenie účtovnej závierky sa mi nejak nevidí, ja mám infošky, že to stačí aj 31.12.200xxx
- novela Obchodného zákonníka, Zákon o Obchodnom registri je už upravená na tento termín (ktorý spomínaš), ale táto novela začne byť účinná až od 1.10.2004

Keď som posielala súvahy a výkazy ziskov a strát, tak to boli kópie - ale za rok 2003 som ešte neposielala, čiže som nepozerala zákony, či sa to náhodou nezmenilo. Skús pozrieť zákon o Obchodnom registri, tam to nájdeš akou formou sa to posiela (ale tuším, že kópie budú stačiť)

ak si si istá s tým dátumom na schválenie a podanie na DÚ - napíš podľa ktorého zákona, paragrafu, vyhlášky ... a pod. lebo nerada by som bola, keby som to prešvihla
Pekný deň
Katty
30.07.04,08:30
vladan, soráááč že som ťa s tým dátumom 30.6. zavádzala teraz som prelustrovala zákon a fakt to tam nie je tak som hladala dalej, lebo túto informáciu mám nejako zafixovanú v mozgu a nakoniec som to našla v zakladateľskej listine že si to tak spoločníci stanovili, tak sa velice ospravedlnujem
rosemary
30.07.04,11:27
Vedel by niekto poradiť, ako je to v prípade, keď auditor závierku schváli, ale valné zhromaždenie nie, kvôli tomu, že spoločníci nevedia dohodnúť. Takýmto spôsobom nemám schválené závierky za posledných päť rokov. Mám povinnosť zverejňovať a posielať do zbierky listín? Ďakujem vopred za každú odpoveď.
Danka Kosibová
20.09.04,10:23
...no my sme sa rozhodli, ze si tieto zalezitosti ideme dat pekne do poriadku. Precitala som si vsetky prispevky. Vie mi to niekto napisat v bodoch ako mam postupovat, co kam v akej forme poslat...a co to stoji a tiez terminy na splnenie, ktore mi uz davno isto usli :) Sme s.r.o bez povinnosti auditu. Doteraz sme nikde nikam nic nedavali...Dakujem velmi pekne, velmi pekne, velmi pekne...
rosemary
20.09.04,11:33
Nedá mi, aby som sa nepripojila do diskusie. V daňovom type od Verlagu sa okrem iného píše:Za uloženie účtovnej závierky do zbierky listín je súdny poplatok 1 000 Sk. Vyplýva to z položky 17 písm e/ sadzobníka súdnych poplatkov. Už priamo v tomto poplatku je zahrnutý aj poplatok za zverejnenie účtovnej závierky do zbierky listín v Obchodnom vestníku. Podklady do redakcie Obchodného vestníka v zmysle § 10 ods.2 zákona o obchodnom registri zašle registrovaný súd elektronickou formou. Za zverejnenie oznámenia v Obchodnom vestníku už firma neplatí. Aké máte skúsennosti? Odo mňa chcel Obchodný vestník 3 000,-Sk, registrovaný súd za uloženie 2000,-Sk
marianna
20.09.04,12:21
Ja posielam každoročne fotokópiu "zápisu z valného zhromaždenia", súvahu a výkaz ziskov a strát. Posielam to na príslušný Okresný súd. Následne nám koncom roka Ministerstvo spravodlivosti zašle faktúru na 600,- Sk za uloženie listín do zbierky listín.
Danka Kosibová
20.09.04,12:35
marianna a posielas k tomu aj nejake kolký??? a co prílohu??? a od ktorého roka to robis?
rosemary
21.09.04,10:59
Marianna, a robili ste to aj tento rok, lebo Obchodný vestník ma vyzval na zaplatenie 3000,- inak mi nezverejnia, pokiaľ nazaplatím, súd ma zasa vyzval, aby som priložila kolky.
janaGT
21.09.04,11:04
ja som za rok 2003 posielala na okresný súd súvahu a výsledovku, a potom mi došlo z okr. súdu také tlačivo, kde ma vyzvali na zaplatenie poplatku 1000,-- Sk, resp. malo to byť v kolkoch, ktoré som prilepila na to tlačivo.
Danka Kosibová
21.09.04,11:30
janaGT, posielala si iba kopie (neoverene)? alebo aj prílohu (poznámky)? a od ktoreho roku to posielas?
janaGT
21.09.04,11:34
janaGT, posielala si iba kopie (neoverene)? alebo aj prílohu (poznámky)? a od ktoreho roku to posielas?poslala som len kópie neoverené - výsledovku a súvahu, prílohu som neposlala. A firme som to posielala len za rok 2003, ináč funguje od roku 2001, ale predošlá kolegyňa to neposielala. Takže za našu firmu to je len rok 2003. Zatiaľ neprišla žiadna pokuta, neviem či to nejako kontrolujú a kto to kontroluje.
Danka Kosibová
21.09.04,11:55
dakujem jana GT, a co hovorite ostatní, mate v tom vsetci jasno??? Tak sa prosim podelte o skusenosti...ci na kazdom sude to funguje inak...jeden za to plati, druhy nie, jeden 1000 druhy 600....hmm?:(
Danka Kosibová
29.09.04,10:18
prosim o nazor, ak posielam do zbierky listín zavieku naraz za rok 2002 a 2003 mam zaplatit za kazdu 1000Sk kolok, alebo iba za 1? Ako by ste to urobili?
janaGT
29.09.04,10:19
môj názor je, že kadžú závierku platíš samostatne. Ale je to len názor.
ZuzanaA
29.09.04,10:35
prosim o nazor, ak posielam do zbierky listín zavieku naraz za rok 2002 a 2003 mam zaplatit za kazdu 1000Sk kolok, alebo iba za 1? Ako by ste to urobili?
Nelám si hlavu, jednoducho to pošli a oni ťa už vyzvú, že koľko treba zacvakať..
vladan
29.09.04,10:43
Danka, skús si pozrieť zákon o správe daní a poplatkov, tam myslím sú poplatky aj v zbierke listín. Ale keďže posielaš dve samostatné veci, tak budeš musieť platiť 2x. Už podľa nového zákona o obchodnom registri (účinného do 30.9.2004), to stačí posielať ako kópie v jednom vyhotovení. Ja som začiatkom roka posielala uzávierku roka 2002 (ešte podľa starého zákona 2x) a platila som 2x :-(((
Katty
29.09.04,11:13
ahojte

ja som posielala tento rok za 3 posledné obdobia, na to mi prišla výzva na zaplatenie 3000 kolka ten sme nalepili na výzvu a poslali späť a vybavené...
Danka Kosibová
29.09.04,13:00
dakujem velmi pekne za rady a názory...uz to mám pekne nachystane, prilozila som dva kolky po 1000,- Sk...a sup na postu....posielam kopie zviazane v rýchloviazaci....a sprivodny list...za rok 2002 a 2003. Dufam, ze to bude ok.
Danka Kosibová
06.10.04,08:05
teraz citam novelu obchod. zíkonníka,platnú od 1.10.2004, kde je uvedene, ze sa rusí "polozka 17 e) zo sadzobníka hovoriaca o tom, ze za ulozenie do zbierky listín sa platí 1000 sk"čítajme:
č. 71/1996 o súdnych popl...Položka 17 e) za uloženie listiny do zbierky listín, ak ide o listinu, ktorá sa ukladá do zbierky listín bez zápisu 1 000 Sk

č. 432/2004 2. V sadzobníku v položke 17 sa vypúšťa písmeno e).


TAkze to znamená, ze uz sa za to neplatí? A ja som 30.9. 2004 poslielala do zbierky listín uzávieku za rok 2002 a 2003....takze som prisla o 2000 ??????
marianna
06.10.04,10:23
Marianna, a robili ste to aj tento rok, lebo Obchodný vestník ma vyzval na zaplatenie 3000,- inak mi nezverejnia, pokiaľ nazaplatím, súd ma zasa vyzval, aby som priložila kolky.Posielala som to za r. 2003 niekedy v júni, zatiaľ ma nikto nevyzval na zaplatenie. Tak neviem, či mám tých 1 000,- Sk doplatiť alebo ako?
tibor
14.10.04,10:18
práve som prišiel z OR Bratislava 1, kde som na podateľni uložil Výročnú správu a Účtovnú závierku za rok 2003 ako aj Uznesenie z VZ o schválení HV za rok 2003 a pani mi potvrdila na priehradke, že nič nebudem platiť.
dvd
27.10.04,07:35
Vopred neplati nikto, každý pošle do ZL to, čo mu vyplýva zo zákona(bez kolkov!!!) a počká si na výzvu súdu, koľko má platiť.
O.K.???
tibor
27.10.04,07:37
dvd - po novelizácii zákona od 1.10.2004 sa neplatí za zverejnenie - vecí čo som popísal ja...
Yvvetta
27.10.04,08:02
Môžem sa opýtať ešte raz ?

1. Na Daň úrad sa posiela po schválení účtov.záv. 1x Súvaha a 1x Výkaz ziskov a strát. Poznámky sa už neposielajú.

2. Do Zbierky listín ( Okresný súd )opäť 1x Súvaha a 1x Výkaz ziskov a strát + Poznámky, Auditorská správ, Zápisnica o rozdelení HV ( Výročná správa ).
Posielajú sa originály alebo stačia kópie ?

3. Už nikde inde sa neposielajú žiadne tlačivá ?

Viem, že je to tu už o tom popísané, ale stále nemám jasno.
Danka Kosibová
27.10.04,08:46
mam jednu pikosku, posielala som do zbierky listín uzavierku za rok 2002, 2003 (staci kopie, neoverene), posielala som to 29.9.2004, kedy platilo ustanovenie o tom, ze sa platí 1000 Sk kolkami. No a vcera mi prisiel list, ze nakolko to k ním prislo 4.10.2004 (v case, ked bolo zrusene ustanovenie o spoplatnení vkladov do zbierky listin), tak mi tých 2000 sk vratia.


Dobre, nie?
Luckasari
27.10.04,08:47
Yvvetta, myslím, že je to správne, teda aj ja toto všetko na tieto úrady takto odovzdávam, takže dúfam, že som na nič nezabudla

na OR SR dávam originály, vždy ich mám niekoľko ks, takže mi nechýbaju
Luckasari
27.10.04,08:50
mam jednu pikosku, posielala som do zbierky listín uzavierku za rok 2002, 2003 (staci kopie, neoverene), posielala som to 29.9.2004, kedy platilo ustanovenie o tom, ze sa platí 1000 Sk kolkami. No a vcera mi prisiel list, ze nakolko to k ním prislo 4.10.2004 (v case, ked bolo zrusene ustanovenie o spoplatnení vkladov do zbierky listin), tak mi tých 2000 sk vratia.


Dobre, nie?
Danka, tak to je úplne perfektné, ja mám zas opačný problém, za rok 2003 som doručila niekedy v januári a mi vyrubili 6000 SK!!!!! nechápem prečo, lebo by to malo byť len 1000 SK, tak sa teraz s nimi naťahujem
riešil to už aj náš právnik, bol tam a povedal, že všetko je OK, tak som poslala 1000 Sk kolok, no a teraz po pol roku mi odpovedali, že mi to neuverejnia, lebo som zaplatila len 1000 Sk a mala som zaplatiť 6000 Sk, no pochopíte to???
takže sa s nimi naťahujem ďalej, nedám im predsa navyše 5000 Sk
Danka Kosibová
27.10.04,09:11
luckasari, jasne, ze im nic nedaruj...kto da Teba 5000 len tak??? na aky zakon sa odvolávajú pri tých 6000 sk, nedaj sa....Oni iba skusaju, ako vsetky institucie, ja som si od poistovne "vyhadala" poistné plnenie...Drzim palce a ozvi sa ako si dopadla...
vladan
27.10.04,09:55
Danka, tak to je úplne perfektné, ja mám zas opačný problém, za rok 2003 som doručila niekedy v januári a mi vyrubili 6000 SK!!!!! nechápem prečo, lebo by to malo byť len 1000 SK, tak sa teraz s nimi naťahujem
riešil to už aj náš právnik, bol tam a povedal, že všetko je OK, tak som poslala 1000 Sk kolok, no a teraz po pol roku mi odpovedali, že mi to neuverejnia, lebo som zaplatila len 1000 Sk a mala som zaplatiť 6000 Sk, no pochopíte to???
takže sa s nimi naťahujem ďalej, nedám im predsa navyše 5000 SkLucka, ja som platila nie 1000,- Sk, ale 3000,- Sk. To mi prišiel taký list a nakoniec som aj do Zbierky listín volala, a tetuška mi povedala, že to je preto, lebo ja som to posielala 2x (podľa starého zákona to bolo treba posielať 2x) a to sa počíta 2x poplatok, a ešte som posielala aj zápis zo zasadnutia VZ, takže ešte 1x poplatok. Ja som im to posielala 16.1.2004 a výzva na uhradenie správneho poplatku bola písaná 15.3.2004. Bola som z toho taká vyjašišená, že som nakoniec ten poplatok zaplatila... a ... vtedy som ešte nemala ani páru o novom zákone o obchodnom registri :(
sway
27.10.04,10:20
ja to tiež riešim až dnes moc dík za tlačivo - len škoda že sa doň nedá písať.., ale dííík.
maja
27.10.04,10:42
Ja som to podala ešte 19.5. za roky 2000,1,2,3 a neplatila som nič. Ešte stále mi neodpísali koľko budem platiť. Pri vašich skúsenostiach som teda stááášne zvedavá koľko budú chcieť koruniek...
vladan
27.10.04,10:48
Ja som to podala ešte 19.5. za roky 2000,1,2,3 a neplatila som nič. Ešte stále mi neodpísali koľko budem platiť. Pri vašich skúsenostiach som teda stááášne zvedavá koľko budú chcieť koruniek...
keď tak nahlas rozmýšľam... tak platiť nebudeš asi nič, lebo v čase, keď sa rozhodovali, že ti napíšu list, že im máš "vycálovať" 4000,- Sk, už mali na stole rozhodnutie parlamentu o tom, že od 1.10.2004 bude vkladanie listín do Zbierky listín bezplatné, takže od svojho "skutku" odstúpili :D

... bodaj, by som mala pravdu, však? :p
McMarti
28.10.04,13:26
26.10.2004 - Čiastka 237 (http://www.zbierka.sk/ciastka.asp?ro=2004&cc=237)563. Vyhláška Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky, ktorou sa mení a dopĺňa vyhláška Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky č. 25/2004 Z. z., ktorou sa ustanovujú vzory tlačív na podávanie návrhov na zápis do obchodného registra a zoznam listín, ktoré je potrebné k návrhu na zápis priložiť

aby sa nezabudlo do budúcna
Ľuba
04.05.05,07:42
Ktorý § prikazuje zasielať závierku aj do Obchodného vestníka ? Resp., ak je to nutné na akú adresu sa to má posielať?
evina
04.05.05,07:54
Ktorý § prikazuje zasielať závierku aj do Obchodného vestníka ? Resp., ak je to nutné na akú adresu sa to má posielať?
Vyplýva to z § 21 ods. 1 zákona o účtovníctve 431/2002 v znení nesk. predpisov a § 3 ods. g zákona o obchodnom registri č. 530/2003. Zasiela sa to na príslušný registrový súd-t.j. tam kde je formy zapísaná v OR. Presne o príslušnosti pojednáva §4 zákona 530/2003 o OR.
Ľuba
04.05.05,08:05
Na stránkach epi som našla článok z DaÚ 4/2005, kde sa píše že povinnosť zverejňovať závierku v Obchodnom vestníku majú len auditované spoločnosti. Je to pravda ? Ja som doteraz posielala závierku iba na súd a vždy mi prišla fa. z Vestníka. jedná sa mi o to, či to už teraz súd automaticky neposúva do Vestníka, treba to tam špeciálne poslať ?
McMarti
04.05.05,08:10
prikladám vzorový list
evina
04.05.05,08:10
Na stránkach epi som našla článok z DaÚ 4/2005, kde sa píše že povinnosť zverejňovať závierku v Obchodnom vestníku majú len auditované spoločnosti. Je to pravda ?Áno v Obchodnom vestníku uverejňujú závierku len auditované spoločnosti ale do zbierky listín ukladajú závierku všetky obchodné spol., teda aj s.r.o.
Natka
11.05.05,09:52
Do zbierky listín dúfam, že netreba žiadne kolky a nič netreba overovať pri závierke.
Zita5
11.05.05,09:54
Už je to bez poplatku . Bola som tam v piatok .
Zita5
11.05.05,09:58
Ja som to podala ešte 19.5. za roky 2000,1,2,3 a neplatila som nič. Ešte stále mi neodpísali koľko budem platiť. Pri vašich skúsenostiach som teda stááášne zvedavá koľko budú chcieť koruniek...
Já som teraz bola v piatok osobne na podateľni Okr.súdu .Zaniesla som roky 2002,2003,2004 a povedala , že nič sa neplatí .
sway
23.05.05,15:22
PROSÍM ĽUDKOVIA NEMÁTE NIEKTO VÝROČNÚ SPRÁVU - POTREBUJEM TO EŠTE DNES NAPÍSAŤ .... moc dík ak náhodou niekto má a prilepí, alebo ak nechcete verejne poprosím SS - kôli údajom... NEZNEUŽIJEM !!!!
HľADáM A NENACHáDZAM, ak tú niekde je poprosím o link - bnestíham ani žiť............ v ď a k a !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
evina
23.05.05,15:25
PROSÍM ĽUDKOVIA NEMÁTE NIEKTO VÝROČNÚ SPRÁVU - POTREBUJEM TO EŠTE DNES NAPÍSAŤ .... moc dík ak náhodou niekto má a prilepí, alebo ak nechcete verejne poprosím SS - kôli údajom... NEZNEUŽIJEM !!!!
HľADáM A NENACHáDZAM, ak tú niekde je poprosím o link - bnestíham ani žiť............ v ď a k a !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Skús
http://www.porada.sk/showthread.php?t=8286&highlight=v%FDro%E8n%E1
sway
23.05.05,15:31
moc vďakaaaaaa !!!!!!!!!!!!!!!!!! nestíham hľadať iné - bude dobrá OK!!!
va1ke
28.07.06,06:27
Ahojte. idem prvý krát zasielať do zbierky a do vestníka overenú UZ. Do teraz sme nemali povinnosť auditu.
Audítor mi overe UZ a výročnú správu v máji a ešte nebola schválená. Vyhotovili mi audítorskú správu ktorú zviazali spolu s UZ a s výročnou správou.
Valné zhromaždenie prebehlo v júli a vtedy bola aj schválená. Teraz neviem či môže do tej správy dopísať schválenie na výkazy alebo nie. Alebo mám vystaviť nové výkazy a tam dať dátum schválenia a odfotiť audítorskú správu.
A takto to poslať do zbierky listín.
va1ke
28.07.06,06:39
prosíííííííííímmmmmmmmmmmm