mio001
24.04.12,12:45
Ahojte,

som dobrovolny platca DPH (este nepreslo 12 mesiacov) a nechcem byt platcom DPH.

Plati este stale, ze az po 12. mesiacov mozem poziadat o vratenie IC DPH?
ked ano
tak

mozem moju zivnost ukoncit a zalozit na manzelku novu zivnost a ja si budem platit odvody ako samoplatca?

D.
Milan Benka
25.04.12,11:32
Pred uplynutím 12 mesiacov požiadajte DU o určenie posledného zdaňovacieho obdobia.
alusa783
25.04.12,11:35
mna by len zaujímalo prečo to chceš zrušiť? ak nevadí otazka som zvedava na odpoved
Indeed
25.04.12,11:40
asi nema taky velky obrat v podnikani, aky si predstavoval, byt platcom DPH neobnáša len výhody , ale aj povinnosti.
marjankaj
25.04.12,11:56
Tak zruš živnosť alebo aspoň preruš.
Viď §81 ods.(2) zákona o DPH.


Zrušenie registrácie
§ 81


(1) Platiteľ registrovaný podľa § 4 môže požiadať o zrušenie registrácie pre daň najskôr po uplynutí jedného roka odo dňa, keď sa stal platiteľom, ak jeho obrat nedosiahol za 12 predchádzajúcich po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov sumu 49 790 eur. Platitelia, ktorí podnikajú spoločne na základe zmluvy o združení, započítavajú do obratu svoje obraty a obrat zo spoločného podnikania.

(2) Platiteľ môže požiadať o zrušenie registrácie pre daň, keď skončí v tuzemsku činnosť, ktorá je predmetom dane.
mio001
27.04.12,07:16
Tak, predpokladany obrat sa nenaplnil a su z toho len povinnosti co zatazuje rozpocet.

Ked zrusim zivnost, mozem si platit i dalej dobovolne do socpoist.sk a zdravotku bez evidencie na UP?

Vyhovovalo by mi to takto.

Dakujem za odpoved.