janulka88
24.04.12,13:51
Dobrý deň,

mám na vás otázočku.
Ak sa vedie JÚ tak je potrebné v Peňažnom denníku pri Podnikateľskom účte potrebné rozpísať každý jeden pohyb. Ako je to pri osobné účte, ktorý je určený na podnikanie? Tiež je tam potrebné rozpísať každý jeden pohyb? alebo stačí rozpísať len pohyby určené na podnikanie?

Ďakujem

Pekný deň
Tweety
24.04.12,11:52
Dobrý deň,

mám na vás otázočku.
Ak sa vedie JÚ tak je potrebné v Peňažnom denníku pri Podnikateľskom účte potrebné rozpísať každý jeden pohyb. Ako je to pri osobné účte, ktorý je určený na podnikanie? Tiež je tam potrebné rozpísať každý jeden pohyb? alebo stačí rozpísať len pohyby určené na podnikanie?

Ďakujem

Pekný deň Účtuješ len o pohyboch súvisiacich s podnikaním.
nikulik
24.04.12,11:57
Ak mal aj osobny aj podnikatelsky učet tak učtuješ podnikatelsky a na osobnom len tie položky ktoré sa použili na podnikanie + priloži sa kopia vypisu z osobn.učtu. A ak má len osobny učet tak učtuješ všetko, s tym že položky na osobnu potrebu učtuješ ako VNZD.
janulka88
24.04.12,12:08
2 rôzne názory. Kto má teraz pravdu?
VieraPopluharova
24.04.12,12:11
Ja mam 1 učet, ktorý je podnikatelský i osobný zároveň, uznaný DÚ, položky týkajúce sa podnikania učtujem ako POZD a VOZD, osobné položky ako PNZD a VNZD, ktoré mám ešte označené ako osobné príjmy a výdaje podnikateľa.
janulka88
24.04.12,12:14
Ved to aj ja tak robím, ale keď nieje na osobnom účte určenom na podnikanie potrebné účtovať výdavky na osobnú spotrebu tak potom by som vynechala ten krok. Len či to môžem.
VieraPopluharova
24.04.12,12:17
Ja osobne to nerobím, kvôli tomu, aby mi sedel počiatočny stav účtu a konečný stav účtu,a mám aspoň prehľad čo išlo na osobnú spotrebu a čo na podnikanie.
Mija33
21.07.13,18:25
Je to takto v pohode, prejde to cez DÚ kontrolu
?