Radka1982
25.04.12,07:19
Ahoj,
chcem sa opýtať, chcem používať súkromné auto na podnikatelské účely, musím vypísať a podať tlačivo na DÚ spolu s ofoteným technickým preukazom....Výdavky, ktoré si budem dávať do účtovníctva budem vyrátávat z priemerné spotreby, ale tá v TP uvedená není....údaj chybí, mohol by mi niekdo poradit, čo s tým?
Ďakujem za odpovede
Radka
AdelaS
08.05.12,03:04
Ahoj Radka,
keď podávaš DP k DzMV nie je nutné, aby si prikladala aj technické preukazy, ale nie je to, samozrejme, chyba. Povedala by som, že "je to vhodné". Výdavky si do účtovníctva môžeš dávať z priemernej spotreby, ale ak ti údaj v TP chýba, máš ešte i ďalšie možnosti:
- motor možno dať odskúšať, v certifikovanej skúšobni ti vystavia certifikát, ktorý potvrdzuje, aká je skutočná spotreba vášho auta,
- môžeš použiť údaj o spotrebe takého istého auta, ktorý ti poskytne výrobca alebo predajca - treba sa ozvať,
- údaje o spotrebe sa dajú nájsť aj na internete, v tomto prípade však buď opatrná - dávaj si bacha na zdroj, z ktorého údaj získaš.
Rozhodne nemôžeš použiť "svoj vlastný údaj", ktorý získaš jednoducho pozorovaním.
Pomohlo?
Radka1982
08.05.12,07:29
Ďakujem, našla som údaj o spotrebe v priručke, ktorý vydal výrobca auta, ofotila som a priložím k DzMV.
Myslím, že to bude stačit....alebo?:-)
AdelaS
08.05.12,19:34
Ak to máš priamo od výrobcu, tak to bude stačiť. :-)
srska
08.05.12,19:45
Ak to máš priamo od výrobcu, tak to bude stačiť. :-)pravdepodobne od dovozcu
AdelaS
14.05.12,07:17
Prečo? Príručky vydáva výrobca alebo jeho tuzemský zástupca, nie?