AdaMtiM
25.04.12,07:42
Poprosím skúsenejších o radu. Môžem dať zamestnancovi neplatené voľno z pracovného pomeru /na cca 1 mesiac/ a zároveň na toto obdobie s ním uzatvoriť dohodu o vykonaní práce ? Lebo predsa len príde občas do firmy vypomôcť cez neplat.voľno, ale to len tak raz za týždeň na 4h , len neviem ako to najlepšie poriešiť - čo najjednoduhšie. Ďakujem.
veronikasad
25.04.12,05:43
Dohoda bude na rovnaký druh práce ako pracovná zmluva ?
AdaMtiM
25.04.12,05:45
no isto nemôže byť na to isté..... len či môže byť na iný druh - lebo uvažujem tak, že predsa je to u jedného zamestnávateľa a keď ma zamestnanec v PP raz požiadal o mesiac neplateného voľna a ja mu ho poskytnem - nemal by mať asi dohodu ,alebo zle uvažujem?
veronikasad
25.04.12,05:47
no isto nemôže byť na to isté..... len či môže byť na iný druh - lebo uvažujem tak, že predsa je to u jedného zamestnávateľa a keď ma zamestnanec v PP raz požiadal o mesiac neplateného voľna a ja mu ho poskytnem - nemal by mať asi dohodu ,alebo zle uvažujem?
Z akého dôvodu má neplatené volno ? Je prihlásený v zdr.poisťovni ako samoplatitel ?
AdaMtiM
25.04.12,05:48
ZP bude platiť štát, lebo je to externý študent a chce voľno na skúškové obdobie ..... dá potvrdenie na poisťovňu o návšteve školy - mám overené na poisťovni postup.
veronikasad
25.04.12,05:49
ZP bude platiť štát, lebo je to externý študent a chce voľno na skúškové obdobie ..... dá potvrdenie na poisťovňu o návšteve školy - mám overené na poisťovni postup.
Ak s ním uzatvoríš dohodu o brigáde študenta - nevidím problém.
AdaMtiM
25.04.12,05:52
Ďakujem