sklipo
25.04.12,09:55
prosim vas poradaci, surne potrebujem radu. programator mi robi eshop na mieru. a on dal pocitanie cien vo fakture tak ze koncena cena s DPH je vypocitana ako DPH+cena bez DPH. ked je objednanych viac kusov z jedneho tovaru tak potom to nesedi konecna cena vypocitana tymto sposobom a aka ma naozaj byt. priklad 2,5+2,5+2,5+2,5+3 je 13. ale vo fakture mi to vypocita 12,98. je to spravne pocitane faktury? alebo ako sa ma pocitat cena na fakture? pretoze skusali sme uz asi 4 postupy pocitania. a vzdy pri objednani viac kusov tovaru rovnakej ceny mi na konci lietali nejake centy, pretoze sa to tam na konci zaokruhluje. alebo teda si len myslime ze sa to na konci zaokruhluje. dakujem
IvoM
26.04.12,08:39
§71 zákona o DPH hovorí o tom čo má obsahovať faktúra, keďźe výška DPH sa uvádza za celú faktúru /§71.2i/, tak ju stačí vypočítať na konci z celkovej predajnej ceny, takže by som postupoval tak ako pri ECR, teda počítal by som DPH z ceny s DPH keďže ide o eshop teda je to asi predaj konečnému spotrebiteľovi /nezdaniteľnej osobe/ a vtedy dokonca faktúra nemusí spĺňať §71.