budzkopp
25.04.12,11:40
Zaujim sa o kupu maleho 3.posch. domu (bytu) cca 57m2. Vykurovanie (odporove podlahove) je len na spodnom poschodi a to ma postacovat aj pre dalsie 2 poschodia. Priestor medzi poschodiami je otvoreny schodiskom a medzi 1. a 2. posch. je pri oknach prieduch (diera v podlahe cca 30*10cm). Stavebnik tvrdi, ze realizoval uz viacero takychto projektov v Bratislave a okoli a vykurovanie postacovalo. Prosim o komenty a pripomienky. Dakujem
tienik
25.04.12,11:26
vsetko je mozne, ale podla mna to dobre nie je.
Jednak je to velky vykon na m2, potom ak nechas otvory, tak vsetko bude pocut....
S principu takehoto kurenia ide o to rozlozit vykon na co najvacsiu plochu a toto ide presne proti tomu.

Ja by som to nechcel.
Ferdosondo
26.04.12,03:28
To je dom postavený na kšeft.Toho "šetreniania" tam bude určite viac.
Ak budeš chcieť mať 22C na druhom poschodí tak na prízemí bude musieť byť aspoň 25-26C. Takže na prízemí pocitovo nepríjemne horúco a na poschodí pocitovo zima.
tienik
26.04.12,05:25
len tak v ramci srandy, nech ten "stavebnik" predlozi projekt vykurovania aj z vypoctami - kedze je to novostavba tak by nemal byt problem sa k nemu dostat.
Inac ked tak este raz citam, 3 poschodia 57m2 ? to je plocha jedneho poschodia, teda dufam ze nie celkova?