tominoBLA
25.04.12,12:27
Napíšte mi, prečo by som sa mal technicky oženiť, keď mi je dobre v zdravom partnerskom vzťahu? Partnerka začína mať po 4 rokoch narážky na svadbu... Ale ja nevidím dôvod, prečo by som to robil.
korduľa
25.04.12,10:33
tak sa jej spytaj preco sa chce vydavat, ked sa to tak vezme na to tuto otazku nie je konkretna odpoved.. ale urcite jej nespominaj to o tych 50 % rozvodovosti, zene staci malo, aby sa urazila a to potom nesie zo sebou celu spust emocii... nakolko by si to mohla zobrat osobne
Indeed
25.04.12,10:34
Aj pred 40 rokmi, boli dvojice, čo žili bez uzavretia manželstva len v partnerskom vzťahu ,

dovody však boli zištneho charakteru /jeden z partnerov poberal vdovsky dochodok po svojom zosnulom manželovi /

Neviem aké sú dovody uzatvarania manželstva v dnešnej dobe, asi kvoli všeobecne prijimanej spoločenskej akceptácii manželstva a aj legislatíva v mnohom zvýhodňuje manželské spolužitie oproti inym formam partnerstva.

Jedno, čo však kritizujem je to, ak človek vstupuje do manželstva S UMYSLOM po čase sa rozviesť .

Je to nezodpovedné.
Miichaela
25.04.12,10:58
My sme dlhé roky žile spolu bez manželstva. Prišlo dieťa, prišlo druhé a zobrali sme sa. Bolo to skôr kvôli tomu, aby sme ako rodina mali rovnaké priezvisko a deti v škole neriešili, prečo sa mamina volá inak ako ocko a deti :-)
Zita5
25.04.12,10:59
Prečo sa mužom nechce ženiť?!


S chlapmi je to ťažké. Aj by rodinu chceli, ale keď príde na lámanie chleba, majú tisíc dôvodov, prečo sa neženiť. V posledných rokoch uzatvára manželstvo stále menej a menej párov. Nie je to preto, žeby mladí ľudia netúžili po partnerskom živote, avšak čoraz častejšie si volia život vo voľnom zväzku. Prieskumy jednoznačne potvrdzujú, že muži odďaľujú vstup do manželstva viac než ženy. Verte – neverte, majú na to aj zopár zaujímavých dôvodov.
Prvým dôvodom je fakt, že v súčasnej dobe je pre muža oveľa ľahšie a jednoduchšie ako v minulosti nájsť si sexuálnu partnerku, pričom kvôli tomu nemusí vstupovať do manželstva. Môže tak dlhodobo žiť v intímnom spolužití so ženou bez toho, aby ich spoločnosť tlačila k manželskému zväzku, čo v minulosti nebývalo také bežné. Muži tak nemajú dôvod manželstvo uzatvárať kvôli sexu.
Druhým dôvodom je, že vďaka trendu spoločného žitia v jednej domácnosti aj bez svadby tak vlastne muži využívajú všetky výhody spoločného života – citové, materiálne i intímne zázemie. Takéto spolužitie dáva naviac možnosť jednoduchšieho rozchodu, ak by spolužitie časom prestalo fungovať, teda bez súdnych rozhodnutí.
Tretím dôvodom je strach mužov z toho, že manželstvo bude pre nich znamenať obmedzenie osobnej slobody, lebo manželka bude od nich vyžadovať viac spoločne stráveného času. Muži sa boja, že prídu o svojich kamarátov, o šport, o koníčky, o pivo a preto sa chomútu vyhýbajú čo najďalej. Preto muži razia názor, že pokiaľ svoju partnerku ľúbia a ona ich , tak k tomu nepotrebujú žiadny „papier“.
Štvrtým dôvodom odkladania vstupu do manželstva je mužská potreba cítiť sa ešte pred vstupom do manželstva dostatočne ekonomicky zaistený, mať stabilnú pracovnú pozíciu a príjem a v tom najlepšom prípade aj byt.


http://wanda.atlas.sk/preco-sa-muzom-nechce-zenit/sex-a-vztahy/vztahy/541653.html
Zita5
25.04.12,11:03
Prilepila som čítanie ...ale je to čitateľné, dúfam, že sa nikto neurazí.Je v tom článku veľa pravdy.

Ale ak by som mala napísať odpoveď na Vašu otázku, tak si myslím a som teda toho názoru , že nežeňte sa zatiaľ:).
S predstavou percentuálnej rozvodovosti vstupovať do manželstva neveští nič dobré .
ivka70
25.04.12,11:07
Preco sa neozenit, ked sa 50% manzelstiev nerozvadza ? :D
hena22
25.04.12,11:08
A prečo sa neženiť? Až 50% manželstiev zostáva spolu. :)

Ale vážne, pokiaľ partnerka túži po manželstve a vzťah je "zdravý" tak prečo neprehodnotiť svoj postoj a neurobiť jej po vôli? Aké máš argumenty?
korduľa
25.04.12,11:09
urobila som v praci malu anketu a neuverite zeny, co som sa dozvedela. chlapi maju normalne paniku, strach a odpor k tomu ako zena berie ten svadobny den, po pojmom nevezmeme sa si zena predstavuje svoj vyutuzeny svadobny den a pri organizovani, komandovani a "buzerovani" vsetkych naokolo vratne svojho nastavajuceho sa mila zlata zienka zmeni na totalnu vynervovanu furiu a to oni nepotrebuju vidiet aka bude zena, ktoru si zoberu o niekolko rokov, ked pominie to ked su dvaja len spolu a mali by sa snazit udrziavat ten vztah" aktivny, pretoze tam nie je ta istota "zviazaneho" vztahu, no a nic nove - zena sa po svadbe zmeni a chce zmenit chlapa...
hena22
25.04.12,11:09
si ma prededbehla :D
mlisa
25.04.12,12:13
pretoze to partnerka chce a ty s nou chces ostat :) Skus sa na to pozriet z jej strany, pre zenu je ovela tazsie zostat slobodna ako pre chlapa, slobodne zeny spolocnost vnima ako ze sa im nepodarilo nikoho zohnat, slobodnych chlapov ako tych ktorym sa podarilo uniknut :D
Ale nie, cisto zo zenskej strany s partnerom ktory sa tiez po 4 rokoch nikam neponahla... manzelstvo je urcity pocit istoty, aj pri 50 % rozvodovosti, je to znak toho, ze s tou zenou chces ostat cely zivot (bez ohladu na to ako to nakoniec dopadne). Ak vahas, je to pre zenu signal toho ze ten vztah nepovazujes za taky zdravy ako tvrdis a neveris mu do buducnosti. Zena sa nepyta preco sa zenit, ale preco si ju nechces vziat :) Vznikaju pochybnosti a nakoniec to moze cele dopadnut uplne opacne ako by si cakal.
Takze neklad si otazku preco ano, ale preco nie, lebo presne tu si polozi tvoja partnerka a pozor na tie odpovede :)
KoxXxo
25.04.12,12:52
Muž dúfa že sa žena po svadbe nezmení, ale ona sa zmení.
Žena dúfa že sa muž po svadbe zmení, ale on sa nezmení.
myara
25.04.12,12:58
ja som v tomto asi zvlastna zena, ale zdielam podobny nazor ako zakladatel temy :)
absolutne nechapem zeny, co tlacia na partnera, aby sa vzali, ale raz mi povedala jedna kolegyna, ze je to o tom, kto si ako vo vztahu veri, teda ten kto si veri, svadbu nepotrebuje
nesuhlasim s tvrdenim, ktore je tu napisane vyssie, ze slobodne zeny su vnimane spolocnostou, ako tie ktorym sa nepodarilo nikoho zohnat, ved predsa maju vztah, nie su uplne bez chlapa
mam vztah este o dost dlhsi (vyse 12 rokov), a do svadby sa teda vobec nezeniem, skor partner ma taketo napady
osobne ma od svadby odradza cela ta organizacia naokolo, pride mi to ako samy stres, a vobec sa mi do toho nechce
ked uz svadba, tak len my dvaja niekde mimo SR, ale to by neprezila rodina mojho partnera :) pritom mojej rodine by to vobec neprekazalo
dalsia vec su peniaze, kedze svadby su draha zalezitost, vobec sa mi nechce investovat do jedneho dna, ked za tu sumu mozem ist napr. na peknu dovolenku
misomiso
25.04.12,13:03
Mozno preto, ze sa nechce stat slobodnou matkou.
Indeed
25.04.12,13:06
Mozno preto, ze sa nechce stat slobodnou matkou.

Možno by jej ani nevadilo,keby sa stala slobodnou matkou, len aby každý mesiac prichádzalo na účet kráľovské výživné...
buchač
25.04.12,13:32
Napíšte mi, prečo by som sa mal technicky oženiť, keď mi je dobre v zdravom partnerskom vzťahu? Partnerka začína mať po 4 rokoch narážky na svadbu... Ale ja nevidím dôvod, prečo by som to robil.
...že Ty nevidíš ...holt , bolo by načim aj tie ružové , prípadne čierne okuliare dať dole .....

...alebo aj inak by som povedal .........že zamyslieť sa a porozmýšľať .......dôvodov je neúrekom ........

...prípadný rozvod ale neriešim , uvažujem iba v intenciách pokračovania vzťahu tým zlegalizovaním na tom lajstre s pečiatkou ...
buchač
25.04.12,14:41
...a teraz mi povedzte ....

NAČO sa vlastne títo dvaja brali .....????????

http://www.porada.sk/t193146-ako-postupovat-pri-odstahovani-sa-od-manzela-a-nasledne-ziadost-o-rozvod.html
tetrisss
25.04.12,15:02
Ja som v jednom manzelstve s jednym muzom uz 33 rokov a veru ma tvoja otazka zaskocila. Kedysi to bolo ovela jednoduchsie, lebo vydat sa, sa jednoducho patrilo, ak si chcel mat partnera so vsetkym vsudy a taketo otazky sme si nekladli. Ale i dnes si myslim, ze pokial dvaja ludia chcu spolu utvorit rodinu , cize mat deti / chces?/ mali by absolvovat tento akt, lebo deti si zasluzia mat staly zvazok svojich rodicov, ako zena by som kladla doraz aj na svoju materialnu zabezpecenost, aby som deti mohla vychovat.
Liptáčik
25.04.12,15:11
Vieš čo? Napadá ma len jedno odporúčanie. Ak po vzťahu, ktorý trvá niekoľko rokov nemáš záujem o viazaný vzťah (manželstvo) - nechaj partnerku, nech sa sama rozhodne, či má záujem o partnera, ktorý nechce zlegalizovať vzťah. Tiež si môže položiť otázku: "stojíš o mňa len nezáväzne, alebo aj so všetkými právnymi dôsledkami?" A ver mi, ak sa rozhodne odísť, odíde. Otázka je, či si Ty nájdeš tak ľahko náhradu za to, čo teraz máš. Moja vlastná skúsenosť hovorí, že to nebude až tak ľahké, ako sa to navonok zdá. Takže čo na záver? Otázka: Stojíš o svoju partnerku?
ilona
25.04.12,15:12
Ak má niekto niekoho skutočne rád a vie si s ním predstaviť celý život, chce si založiť rodinu, tak by do manželstva mal vstúpiť. Určite sa v terajšej dobe neprikladá taká vážnosť manželskému vzťahu a je veľa rozvodov, no či už pri rozvode,alebo po rozchode aj nezosobášených partnerov stále trpia deti. Tie doplácajú najviac na to, že si manželia nevedia odpustiť, nevedia nájsť kompromis, nevedia si niečo odrieknuť, obetovať sa atď. V každom manželstve to zaškrípe, ale si treba uvedomiť, že či po rozchode ten druhý bude ozaj lepší, čo vo veľa prípadoch sa nestane. Môj názor je, že ak niekto chce mať deti, mali by ich mať manželia. Tvoja partnerka určite by raz chcela byť mamou a byť na jej mieste ak by som poznala Tvoj názor, nechcela by som deti mať s Tebou.
trisestri
25.04.12,16:57
preto lebo 50% manzelstiev sa nerozvadza:)
marjankaj
25.04.12,17:07
Napíšte mi, prečo by som sa mal technicky oženiť, keď mi je dobre v zdravom partnerskom vzťahu? Partnerka začína mať po 4 rokoch narážky na svadbu... Ale ja nevidím dôvod, prečo by som to robil.

Veď to vôbec nie je povinnosť sa oženiť.
Ale čo ak si partnerka raz povie, že kvôli jednej klobáske sa neoplatí chovať celú sviňu?:---
luigi72
25.04.12,17:13
svata pravda
danushka
25.04.12,17:15
Lebo manželstvo je krásne, lebo nosiť obrúčku je česť, lebo aj toto je spôsob, ako posunúť vzťah do vyššieho levelu, povedala by som, že už vyšší ani neexistuje.

A vôbec nemusí byť svadba. Stačí aj so svedkami a potom guláš na záhrade. ;)
luigi72
25.04.12,17:18
Veď to vôbec nie je povinnosť sa oženiť.
Ale čo ak si partnerka raz povie, že kvôli jednej klobáske sa neoplatí chovať celú sviňu?:---

Ale to plati aj opacne: predsa kvoli troche mlieka nekupim hned celu kravu :---

P.S.: Uz viac ako 12 rokov som stastne zenaty :)
marjankaj
25.04.12,21:01
Ľudská spoločnosť by bola oveľa znesiteľnejšia, keby všetky ženy boli vydaté a všetci muži slobodní. TWAIN Mark
jansmrek1111
26.04.12,05:10
Skus si pozriet velmi dobry clanok, kde su pre a proti:Plusy a mínusy svadby a manželstva pre chlapa. Je to vtipne napisane, jasne a strucne. Mas tam pre a proti. ..."Muži, tiež zvažujete, či sa vôbec v živote ženiť? Ponúkame vám pár zozbieraných plusov a mínusov manželstva.
Ženatí muži závidia slobodným chlapom divoké večierky, slobodu, sexi modelky, chlapské dobrodružstvá v divočine, striedanie partneriek. Vedia, že aj oni by to mohli mať na dosah, ale nesmú to robiť. Zabúdajú ale na to, že pokiaľ boli slobodní, nič také sa nedialo. Jedli jedlo z konzervy, ženy ich odmietali, pre modelky boli odpudiví, a sex mali vačšinou sami so sebou.
......."
Letko
26.04.12,05:20
1. Bol by si rád, keby tvoji rodičia žili v nemanželskom vzťahu?

2. Je to aj otázka kresťanstva.
buchač
26.04.12,05:29
1. Bol by si rád, keby tvoji rodičia žili v nemanželskom vzťahu?

2. Je to aj otázka kresťanstva.
mimotemy
....bod č. 2 by som do toho nemiešal .......keď už , tak by som použil miesto výrazu " kresťanstvo " výraz " viera "....
Letko
26.04.12,05:33
mimotemy
....bod č. 2 by som do toho nemiešal .......keď už , tak by som použil miesto výrazu " kresťanstvo " výraz " viera "....

Najprv som mal slovo "viera", ale chcel som to špecifikovať, lebo ostatné náboženstvá nepoznám.
lujza.j
26.04.12,05:34
1. Bol by si rád, keby tvoji rodičia žili v nemanželskom vzťahu?

2. Je to aj otázka kresťanstva.
:eek:
Tweety
26.04.12,05:36
Prečo sa ženiť(vydávať)?Keď už pre nič, tak napr. aj preto, aby ste mohli spolu v šťastí a zdraví osláviť výročie sobáša. :) To naše je dnes. A je to už pekných pár rokov. Tak neváhajte, verte stojí to za to.
buchač
26.04.12,05:46
......neblázni , to sa mi ani veriť nechce ........ale ako myslíš ...
Ingrid Ondruskova
26.04.12,06:07
.. ale raz mi povedala jedna kolegyna, ze je to o tom, kto si ako vo vztahu veri, teda ten kto si veri, svadbu nepotrebuje...


..a ja mám názor presne opačný-na vysokej som mala 4 roky frajera a zistila som, že toto by mohol byť partner pre mňa na celý život, verila som tomu vzťahu, po výške sme sa zobrali a sme spolu šťastných 20 rokov.....
kopretinka
26.04.12,06:13
"....svadba,to je ten najkrajší deň v živote...." hovorí zasnene dcéra. "Vidno,že si sa ešte nerozvádzala." odpovedá jej matka.
:D:D:D
Letko
26.04.12,06:15
.. ale raz mi povedala jedna kolegyna, ze je to o tom, kto si ako vo vztahu veri, teda ten kto si veri, svadbu nepotrebuje...


..a ja mám názor presne opačný-na vysokej som mala 4 roky frajera a zistila som, že toto by mohol byť partner pre mňa na celý život, verila som tomu vzťahu, po výške sme sa zobrali a sme spolu šťastných 20 rokov.....

Fandím ti a blahoželám :)
Ingrid Ondruskova
26.04.12,06:19
Ďakujem....
majkii
26.04.12,06:40
TominoBLA, keď som sa rozhodoval, či sa oženiť, ani na okamih som sa nazamýšľal nad takou s prepáčením hlúposťou, že sa 50% manžeských párov rozpadá. Pre mňa boli podstatné úplne iné hodnoty, pre ktoré som sa rozhodoval.
kopretinka
26.04.12,06:42
Ak by to bola tá pravá,tak by si sa nepýtal,ale urobil by si to......
Zita5
26.04.12,06:50
TominoBLA, keď som sa rozhodoval, či sa oženiť, ani na okamih som sa nazamýšľal nad takou s prepáčením hlúposťou, že sa 50% manžeských párov rozpadá. Pre mňa boli podstatné úplne iné hodnoty, pre ktoré som sa rozhodoval.

K príspevku Majkii:
Presne pre tento dôvod som mu napísala v mojom príspevku , aby sa zatiaľ radšej neženil .


Tiež som v manželskom zväzku 34 rokov a mám taký tichý pocit, že tieto naše manželstvá sú niečim iné .Iné tým, že je viac porozumenia,dôvery a chcenia spoločne veci riešiť a tým sú trvácnejšie, vzácnejšie a krásnejšie ....nie je to zasa len zvyku dvoch ľudí spolunažívať.

Lenže musím fakt dodať, že tieto dnešné manželstvá sú akési krehké a ľahko rozpadajúce sa ,bez ohľadu na to koľko sú partneri spolu . A potom to prichádza dieťa ako rukojemník rodičov ,štátnych úradníkov a paragrafov .
marjankaj
26.04.12,07:07
Najprv som mal slovo "viera", ale chcel som to špecifikovať, lebo ostatné náboženstvá nepoznám.

No najlepšie je schovať sa za nejakú ideológiu, ak sa sám nevieš rozhodnúť.
misomiso
26.04.12,07:14
Jednoducho, sobas je zmluva. To je presne to iste, ako ked u niekoho byvas iba tak na cierno, alebo mas riadnu najomnu zmluvu. Samozrejme, najomna zmluva ta neochrani pred tym, aby ti dal vypoved, ale cely vztah prebieha podla nejakych standardnych pravidiel, ked je zmluva.

Otazka je, preco (alebo ci vobec) chcme niekomu korektne a ferovo poskytovat byavnie (alebo niekomu naopak platit za byt), ak s nim nechcem uzavriet zmluvu.

Samozrejme, je to nepresny priklad, pretoze pri najomnych vztahoch je casta motivacia danovy unik. Ale pri manzelstve toto neplati.
buchač
26.04.12,07:42
"....svadba,to je ten najkrajší deň v živote...." hovorí zasnene dcéra. "Vidno,že si sa ešte nerozvádzala." odpovedá jej matka.
:D:D:D
....he .......pre koho ako ........odpovedám ja ....;)

Doma je to tak trochu teraz , občas , hektické ......:cool:

Budúcu sobotu sa mi dcéra vydáva ;).....ej , horko plačem , keď sa občas na stav účtu pozriem ...:---:D

K téme snáď dodám len to , že mladí sú už tých 7 rokov na vlastnom piesočku , nevraviac aj o skutočnosti , že už aj vnučku máme :) :) :) ( na jeseň bude mať 3 roky ) ...
srska
26.04.12,07:49
vyskúšal som aj zmluvný aj nezmluvný vzťah - ten druhý je lepší (môj názor a nebudem rozvádzať prečo)
korela
26.04.12,08:15
Možno niekoho zaujme, ako žili Slovania pred tisíc rokmi
http://rodolesie.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=109&Itemid=94
mondes
26.04.12,09:01
Napíšte mi, prečo by som sa mal technicky oženiť, keď mi je dobre v zdravom partnerskom vzťahu? Partnerka začína mať po 4 rokoch narážky na svadbu... Ale ja nevidím dôvod, prečo by som to robil.

Čo myslíš tým pod pojmom "zdravý partnerský vzťah"? Podľa mňa je to skôr choré. Keď by som sa mala vžiť do kože tvojej priateľky tak bŕŕŕ´, nezávidím jej. Zatiaľ čo ona si na Vašom vzťahu zakladá, ty špekuluješ. To už niečím smrdí. Ak to s ňou myslíš vážne ale naozaj vážne a ľúbiš ju viac ako seba samého, tak v tom prípade tu nie je o čom rozmýšľať. Ale ty pri narážkach svojej partnerky na svadbu cúvaš. To znamená, že neplánuješ s ňou budúcnosť, ináč by si sa jednej svadby nezľakol. Ak ti môžem poradiť, nežeň sa a priateľku ďalej neťahaj za nos. Nech si nájde niekoho, kto si ju bude vážiť a bude si ju chcieť zobrať preto, že on sám chce a nie, že ho dotlačila k tomu ona.
kopretinka
26.04.12,09:40
vyskúšal som aj zmluvný aj nezmluvný vzťah - ten druhý je lepší (môj názor a nebudem rozvádzať prečo)
no vieš,ale ty už máš jeden papierový vzťah za sebou,čiže porovnávaš.To je niečo iné.
tominoBLA
26.04.12,10:32
Dakujem vsetkym za nazory. Ziskal som uplne novy pohlad na svadbu a manzelstvo. Precital som si aj clanky, dakujem za linky. Najviac sa mi pacil clanok Plusy a mínusy svadby a manželstva pre chlapa (http://www.luxusnysperk.sk/zasnuby-a-zasnubne-prstene/plusy-a-minusy-svadby-a-manzelstva-pre-chlapa.html) a citat "Manželstvo má aj svoje dobré stránky. Naučí lojalite, zhovievavosti, sebakontrole, tolerancii a mnohým ďalším vlastnostiam, ktoré by ste za slobodna vôbec nepotrebovali!"
Mne by sa nepacilo, keby moji rodicia neboli manzelmi. A zeny potrebuju do zivota istoty :)
srska
26.04.12,10:35
len tak na okraj: ozvi sa o 3-5 rokov po svadbe :-)
Halli
26.04.12,10:39
Dakujem vsetkym za nazory. Ziskal som uplne novy pohlad na svadbu a manzelstvo. Precital som si aj clanky, dakujem za linky. Najviac sa mi pacil clanok Plusy a mínusy svadby a manželstva pre chlapa (http://www.luxusnysperk.sk/zasnuby-a-zasnubne-prstene/plusy-a-minusy-svadby-a-manzelstva-pre-chlapa.html) a citat "Manželstvo má aj svoje dobré stránky. Naučí lojalite, zhovievavosti, sebakontrole, tolerancii a mnohým ďalším vlastnostiam, ktoré by ste za slobodna vôbec nepotrebovali!"
Mne by sa nepacilo, keby moji rodicia neboli manzelmi. A zeny potrebuju do zivota istoty :)

Vidíš, čakala som na tvoj záver, tak až teraz ti poviem to najpodstatnejšie PLUS...že ak zvladneš to, čomu ako píšeš naučí manželstvo /lojalite, zhovievavosti, sebakontrole, tolerancii a mnohým ďalším vlastnostiam/... budeš mať s kým zostárnuť :)
Všetko dobré a rozhodni sa správne ....................;)
myara
26.04.12,11:06
Vidíš, čakala som na tvoj záver, tak až teraz ti poviem to najpodstatnejšie PLUS...že ak zvladneš to, čomu ako píšeš naučí manželstvo /lojalite, zhovievavosti, sebakontrole, tolerancii a mnohým ďalším vlastnostiam/... budeš mať s kým zostárnuť :)
Všetko dobré a rozhodni sa správne ....................;)

s tymto nemozem suhlasit
lebo vsetky tie vlastnosti musia byt uz vo vztahu, nie iba v manzelstve
Darina1234
26.04.12,11:41
vzah a manzelsvo su dva rozne pojmy a teda maju aj svoje odlisnosti
misomiso
26.04.12,12:03
vyskúšal som aj zmluvný aj nezmluvný vzťah - ten druhý je lepší (môj názor a nebudem rozvádzať prečo)

No ide o to, co s tym chces dosiahnut. Opat pouzijem to iste prirovnanie, najomny vztah. Pokial mam zaujem o dohodobe byvanie a planujem uzivat byt korektne a slusne, bude mi viac vyhovovat zmluvny vztah s prenajimatelom.

Pokial nevidim dalej ako po moj prvy ciel, a tym je usporiadanie fetackej party dnes v noci u mna doma, tak mi bude viac vyhovovat nezmluvny vztah s majitelom bytu...
srska
26.04.12,12:11
No ide o to, co s tym chces dosiahnut. Opat pouzijem to iste prirovnanie, najomny vztah. Pokial mam zaujem o dohodobe byvanie a planujem uzivat byt korektne a slusne, bude mi viac vyhovovat zmluvny vztah s prenajimatelom.

Pokial nevidim dalej ako po moj prvy ciel, a tym je usporiadanie fetackej party dnes v noci u mna doma, tak mi bude viac vyhovovat nezmluvny vztah s majitelom bytu...zlý príklad 2xmiso, u mňa to takto nefunguje. 11 rokov vzťahu nie je o feťáckej párty na jeden večer. ale platia pravidlá, aké by v manželstve nemohli fungovať
Halli
27.04.12,05:57
s tymto nemozem suhlasit
lebo vsetky tie vlastnosti musia byt uz vo vztahu, nie iba v manzelstve

Ale to je úplne samozrejme, ale manželia obyčajne majú oveľa viac spomienok ako vzťahy, lebo je to ten vyšší level ako napísala Danuška:) , je to niečo , čo spája rodinu, spája nás s deťmi, spája nás s priateľmi..spája nás s momentmi prekvapenia...
Len ťažko si teba , tvojho priateľa a prípadne vaše deti dá niekto nezainteresovaný dohromady ak budete mať každý iné priezviská...a samozrejme nejde len o priezviská, ide o nejakú tú duševnú spolupartičnosť a úctu, že zdieľame spoločné priezvisko a patríme k sebe. Nie je to o slovíčkach, je to o vnútornej potrebe.
Halli
27.04.12,06:00
ale samozrejme, no nie na to som narážala...
danushka
27.04.12,06:54
Nie je to o slovíčkach, je to o vnútornej potrebe.

Tak toto je nádherná myšlienka :).

Sudcovia pri rozvodoch manželstiev skúmajú tri najdôležitejšie aspekty fungovania manželstva - biologický, ekonomický a výchovný...
Pritom aspekt vnútornej potreby je ten, ktorý je najdôležitejší.

Môže sa čokoľvek stať, že na určitý čas, alebo do nenávratna prestanú fungovať jeden z troch spomínaných /zdravotné problémy, strata zamestnania, alebo jeden z rodičov sa venuje viac deťom, ako ten druhý.../, ale keď sa vytratí vnútorná potreba zaspávať večer a ráno sa budiť pri svojom životnom partnerovi, čítať mu myšlienky, cítiť ho ako súčasť vlastného JA - vtedy to nemá zmysel.

To pravé orechové sa cíti, tá múza je v nás nevyčerpateľná, trvalá a nekonečná...
mr2
27.04.12,07:47
v zasade su tri typi vztahu:

1) muz chce viac zenu - teda on tlaci aj na svadbu obcas, ale manzelstvo nebude take asi nic moc, zena si necha urobit decko a ked sa ti "povenuje" raz za mesiac ta "budes rad".. ale budes rad ze ju mas..
2) obaja su rovnako zamilovany - taky stav asi neexistuje ale uvadzam to ako moznost (ja taky ale budem mat)
3) zena chce viac muza - manzelstvo bude fajn ale narocnejsie na udrzanie bud sa

a) poddas zamilujes uplne (rezignujes) a bude to ok
b) budu bokovky, obcas hadky ale zensky mozocek bude stastny ved ma doma chlapa co jej aj obcas facku da (macco) cize kvazi cca normalka.. ty si tiez prides na svoje..
c)pride "ta prava" kde ti mozog uplne vypne a zivocisne-pudovo sa za nou zblaznis = rozvod s priemerkou co si si vzal je nevyhnutny a konecne zacinas zit


a pozor na nase po....ne zakony! ak zijes s priatelkou viac ako 2 roky v spolocnej domacnosti (ktora je samozrejme LEN TVOJA) tak uz ma narok podla zakona ako keby bola tvoja manzelka v istych veciach.. ak si chces len uzivat tak menit priatelky do 24 mesiacov (ako pausal) aby si mal istotu.. prolongacia je svina... :D
Gabi03
27.04.12,08:06
ale aj chlapi sa menia...