eischa
25.04.12,12:54
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, či mi niekto nevie poradiť nejakú stránku, kde by som sa dozvedela o sankciách za to, že zamestnanec vykonáva činnosti, na ktoré nie je vyškolený/poverený/nie je držiteľom preukazu. Momentálne ma zaujímajú zváračské preukazy a preukazy na obsluhu motorových vozíkov.
Ďakujem.
arizona
25.04.12,11:50
Za to by mal byt potrestany zamestnavatel, mal si overit odbornu sposobilost zamestnanca na danu pracu
eischa
14.05.12,07:04
To viem, že potrestaný je zamestnávateľ, mňa zaujíma výška takej pokuty, ktorú je možné zamestnávateľovi uložiť ak vedome nechá pracovať zamestnanca na takej pozícii, ktorá si vyžaduje mať na jej výkon oprávnenie/preukaz/cetifikát.
ivka70
14.05.12,07:14
To viem, že potrestaný je zamestnávateľ, mňa zaujíma výška takej pokuty, ktorú je možné zamestnávateľovi uložiť ak vedome nechá pracovať zamestnanca na takej pozícii, ktorá si vyžaduje mať na jej výkon oprávnenie/preukaz/cetifikát.

Neviem, aka je pokuta, na ktoru pridu "len" pri kontrole.
Ak by sa vsak takemu pracovni,kovi nieco stalo, napr. uraz pri takejto cinnosti, ta kto by bol riadny pruser ....
Stefan2005
14.05.12,07:46
To viem, že potrestaný je zamestnávateľ, mňa zaujíma výška takej pokuty, ktorú je možné zamestnávateľovi uložiť ak vedome nechá pracovať zamestnanca na takej pozícii, ktorá si vyžaduje mať na jej výkon oprávnenie/preukaz/cetifikát.

... mne to pripadá ako zvažovanie (zamestnávateľa) - čo ma vyjde lacnejšie - poslať zamestnanca/cov na školenie, alebo riskovať pokutu :eek: