sway
10.02.06,13:47
Prosím poradíte - SVB má povinnosť sa stať plátcom DPH na základe obratu - akého? :confused:
Patria tam aj príjmy od vlastníkov na správu, FO,služby ???? - za tieto položky máme príjem 1 600 000 za posl. 12 mesiacov.
Musíme sa stať plátcami DPH?:rolleyes:

moc dík za každú radu.
Kristina27
10.02.06,13:29
Obrat firmy v JÚ sú všetky tržby a ostatné zdaniteľné príjmy mimo úrokov /príjmy za uskutočnené zd. plnenia/ a v PÚ sú vo výnosy, čiže trieda 6 mimo účtu 662 - Úroky.
Kristina27
10.02.06,13:41
Aj ja som nevedela, či naša firma má byť plátcom DPH, pretože obrat by tam bol ale činnosť firmy sa mi zdala, že spadá pod oslobodené od DPH, tak som napísala na daňový úrad, že činnosť firmy je to a to, OKEČ ten a ten, obrat je taký, a oni mi odpísali, že to všetko spadá pod finančné služby a to je oslobodené od DPH. Takže netreba sa báť daňového úradu.
Heni
10.02.06,14:05
Prosím poradíte - SVB má povinnosť sa stať plátcom DPH na základe obratu - akého? :confused:
Patria tam aj príjmy od vlastníkov na správu, FO,služby ???? - za tieto položky máme príjem 1 600 000 za posl. 12 mesiacov.
Musíme sa stať plátcami DPH?:rolleyes:

moc dík za každú radu.
podľa mňa nie, tie zálohové platby za energie, výťah, TÚV, ÚK v podstate len prerozdeľuješ, nie je to tržba ako taká...
sway
10.02.06,14:12
podľa mňa nie, tie zálohové platby za energie, výťah, TÚV, ÚK v podstate len prerozdeľuješ, nie je to tržba ako taká...

no veď práve hľadám niekoho skúseného - ja sa SVB nevenujem, ale potrebujem pre švagrinkú toto info.
Viem že SVB je špecifické - tak ja si tiež myslím, že nie, ale pre istotku sa pýtam.
dík za názor. :)
svojar
12.02.06,19:11
SVB ako organizácia, ktorá nie je založená na podnikanie, môže mať zisk iba z prenájmu nebytových, prípadne spoločných priestorov. Tito sú príjmom FPÚaO a sú zdaňované daňou, ktorá se vyberá zrážkou. Príjmy z preddavkov na poskytovanie služieb sú vlastne majetkom vlastníkov jednotlivých bytov nie SVB. SVB len tieto prostriedky využívá na platenie služieb a najneskôr v máji je povinné tito finančné prostriedky za predchádzajúci rok vlastníkom vyúčtovať (preplatok x nedoplatok). Nie je potrebné byť plátcom DPH.
Janca
21.02.06,14:54
Peterf
21.02.06,15:37
SVB nieje platcom dane, DPH, lebo je neziskova organizacia.
Jedinu povinnost co sa tyka dane ma odviest dan z prijmu a dan z nehnutelnosti.
Janca
21.02.06,15:39
Peterf, nemôžeš všetky SVB hádzať do jedného vreca. Ak by niektoré SVB malo nejaké "aktivity", ktoré sa do obratu pre DPH rátajú, stáva sa platiteľom DPH. Ale v 99% to asi tak nie je.
Peterf
21.02.06,17:54
Peterf, nemôžeš všetky SVB hádzať do jedného vreca. Ak by niektoré SVB malo nejaké "aktivity", ktoré sa do obratu pre DPH rátajú, stáva sa platiteľom DPH. Ale v 99% to asi tak nie je.

SVB nemoze mat skoro ziadne aktivity, cinnost SVB je vymedzena zakonom. ALE OK nieco sa moze prihodit obcas..:D
Janca
22.02.06,05:49
Myslela som napr. príjem z prenájmu vyšší ako 300 tis. Sk. Znie to neuveriteľne, ale teoreticky to je možné.
Daphne
22.02.06,17:18
Z financne prostriedky od vlastnikov bytov, clenov splocenstva sa do obratu pre registraciu nepocitaju. Ak splocenstvo bytov napr. prenajima nebytove priestrory prijem z tejto cinnosti sa do obratu pre registraciu platcu DPH pocita. Rovnako aj odmena za spravu od bytov, ktory nie su clemni spolocenstva.
svojar
22.02.06,17:32
Pokiaľ je v dome spoločenstvo, všetci vlastníci musia byť členmi.
Daphne
22.02.06,17:36
ak zomrie clen, clenstvo zanika, uhradu vykonavaju dedicia - neclenovia
svojar
23.02.06,05:51
Aj dediči môžu a mali by vykonať pristúpenie k spoločenstvu
Peterf
14.03.06,15:41
Aj dediči môžu a mali by vykonať pristúpenie k spoločenstvu

nie ze mozu musia a automaticky zo zakona pristupuju k zmluve o spolocenstve:)
PeterNR
25.03.06,14:23
Táto téma bola uzatvorená z dôvodu duplicity. Diskusia o daňových záležitostiach v SVB ďalej pokračuje na téme "Spoločenstvo vlastníkov bytov - daňové priznanie (http://www.porada.sk/showthread.php?t=21089)".