matej37
25.04.12,13:35
Čaute, chcem si založiť s.r.o., ale kompletne nie asistovane. Nemôže ma tá firma, ktorej dám plnú moc na založenie mojej s.r.o. nejako oklamať? Napr. že tam bude nejaký skrytý konateľ alebo nejaký podobný podvod?

Pri asistovanom založení musím ja ísť na živnostenský osobne atď, tak to sa nebojím, že by ma nejako oklamali, ale pri kompletnom im dám plnú moc na založenie s.r.o-čky, takže zmluvy môžu porobiť hocijako, nie?
Ice dive
25.04.12,11:51
v podstate ich splnomocňuješ len na založenie sro, a do spoločenskej zmluvy resp. zakladateľskej listiny, uvádzaš seba ako konateľa, a na orsr sa uvádza konateľ ako taký... t.j skrytý konateľ tam byť nemôže, lebo zakladateľské listiny musíš podpísať a overiť podpisy, a predpokladám, že čítaš to čo podpisuješ...

to že ideš sám na živnostenský nič nemení na veci, že by ťa mohli oklamať... skôr sa jedná o nejakú spoločnosť, čo nevie v tom ešte dobre behať, nakoľko ak máš volné živnosti tie sa dajú vybaviť zdarma pri elektronickom podaní...
fosgeen
25.04.12,13:18
S týmto oklamaním som sa stretla veľa krát, že právnik, ktorý nemá elektronicky podpis, povedal klientovi pri zakladaní spoločnosti , že zakladať ju cez ZEP je podvod. Osobne som potom takéto spoločnosti cez ZEP potom zakladala. Ale tak ako Ti píše Ice dive, že predsa podpisuješ všetky zmluvy ( spoločenskú zmluvu a ostatné k tomu potrebné ) cez overený podpis na matrike alebo u notára. Ten kto má ZEP, určite nebude riskovať podvod, lebo on sa pod tie všetky doklady podpíše svojím menom.
matej37
25.04.12,13:49
S akým oklamaním si sa už stretla veľakrát?
Economic
26.04.12,09:55
Čaute, chcem si založiť s.r.o., ale kompletne nie asistovane. Nemôže ma tá firma, ktorej dám plnú moc na založenie mojej s.r.o. nejako oklamať? Napr. že tam bude nejaký skrytý konateľ alebo nejaký podobný podvod?

Pri asistovanom založení musím ja ísť na živnostenský osobne atď, tak to sa nebojím, že by ma nejako oklamali, ale pri kompletnom im dám plnú moc na založenie s.r.o-čky, takže zmluvy môžu porobiť hocijako, nie?

Všetky dokumenty sa vyhotovujú iba na tvoje meno. Pred podpisom si predsa všetko prečítaš. Ten kto sa v tomto vyzná ti vie ušetriť peniaze a čas.
Vyber si takých, ktorým dôveruješ alebo o ktorých máš dobré referencie a hlavne čo sú na trhu už dlhšie.
Ja osobne by som si nedovolila ani čiarku urobiť nad rámec čo chce klient, pretože si každého vážim. Všade dávam svoje meno a ja zaň nechcem nikdy hanbiť, preto poskytujem služby tak, aby boli všetci nadmieru spokojní.
JAJA11
26.04.12,09:58
je tam uvedené, že právnik, ktorý nemal ZEP, tvrdil, že cez internet je to podvod....
JAJA11
26.04.12,09:59
Čaute, chcem si založiť s.r.o., ale kompletne nie asistovane. Nemôže ma tá firma, ktorej dám plnú moc na založenie mojej s.r.o. nejako oklamať? Napr. že tam bude nejaký skrytý konateľ alebo nejaký podobný podvod?

Pri asistovanom založení musím ja ísť na živnostenský osobne atď, tak to sa nebojím, že by ma nejako oklamali, ale pri kompletnom im dám plnú moc na založenie s.r.o-čky, takže zmluvy môžu porobiť hocijako, nie?

Treba si vybrať spoľahlivú firmu, najlepšie so ZEPom, kedy sa dá ušetriť na poplatkoch....
Economic
26.04.12,10:14
Treba si vybrať spoľahlivú firmu, najlepšie so ZEPom, kedy sa dá ušetriť na poplatkoch....


Jednoznačne. pri využití ZEP sa dá Osvedčenie s viacerými predmetmi oveľa výhodnejšie vybaviť ako pri papieroovom podaní a úspora 50 % na súdnom poplatku pri prvozápise je najväčším dôvodom prečo to takto podať.
srska
26.04.12,10:19
Čaute, chcem si založiť s.r.o., ale kompletne nie asistovane. Nemôže ma tá firma, ktorej dám plnú moc na založenie mojej s.r.o. nejako oklamať? Napr. že tam bude nejaký skrytý konateľ alebo nejaký podobný podvod?

Pri asistovanom založení musím ja ísť na živnostenský osobne atď, tak to sa nebojím, že by ma nejako oklamali, ale pri kompletnom im dám plnú moc na založenie s.r.o-čky, takže zmluvy môžu porobiť hocijako, nie?poznám takú firmu, čo ťa neoklame. ak chceš kontakt - pošli mi ss a dám ti na ňu link
sroservis
26.04.12,12:13
Pri kompletnom založení sa podľa našich skúseností nedáva plnomocenstvo na založenie s.r.o., ale na registráciu s.r.o. do živnostenského a obchodného registra a na daňový úrad (daň z príjmov).

Kompletné založenie s.r.o. znamená, že klient len vyplní stručný kontaktný formulár a firmou pripravenú zakladateľskú dokumentáciu (ktorú si klient samozrejme pozrie a skontroluje) a všetko ostatné za klienta vybaví "zakladačská" firma.

Klient teda len určí, aká bude tá jeho s.r.o. (spoločník, obchodné meno, sídlo, predmet podnikania, základné imania, konateľ), ale okrem toho už v podstate nič nerobí, všetko ostatné zabezpečí firma.

No a čo je najlepšie, napriek tomu, že klient v podstate nič neriešie a nevybavuje, vďaka podaniu cez ZEP ušetrí na správnych a súdnych poplatkoch tak, že v zvyčajne má so založením s.r.o. ešte menšie náklady, ako keby si ju zakladal a registroval sám.

Pekný deň.
fosgeen
28.04.12,09:51
Stretla som sa s oklamaním takým, že samotný právnici povedali klientom, že cez ZEP je to podvod. Ale nie je to podvod. Veľa právnikov nemá ZEP, načo, spravia to v papierovej forme, klient si zaplatí kolky v plnej výške 331,50 € a overené to pošle na OR. Keď sa to robí cez ZEP , tak všetky dokumenty musí preskenovať a to je pre nich práca navyše. Tak ako Ti píše economic, nie je to žiadan podvod ani ten čo má ZEP, to neurobí.
Economic
28.04.12,10:01
Samozrejme ZEP nie je žiadny podvod.
Veľa právnikov má skutočne ZEP. Prostredníctvom neho nemusia podávať na súdy alebo exekútorom resp. iným inštitúciám verejnej správy podania v papieri, ale elektronicky cez elektronickú podateľňu. Každý dokument podpísaný ZEP-om ako keby bol jeho vlastnou rukou podpísaný.
Ja skenovanie síce považujem za nejakú službu, ale jej cena je rozhodne drobná o proti výške polovici súdneho poplatku pri prvozápise. Advokáti a právnici si aj tak za svoju robotu pýtajú omnoho viac ako iné spoločnosti zaoberajúce sa službami súvisiacimi so založením sro. A ke´dže sa venujú aj iným veciam (zastupovanie na pojednávaniach a podobne majú menej času sa klientom venovať)
Ja osobne ponúkam služby podania mojim ZEP. Nie je v tom žiadny podvod. Človek ktorý ma osloví mi musí dôverovať, tak ako ja jemu. Vtedy skenujem ním vyhotovené dokumenty (nie je tu podmienka aby som ich vyhotovovala ja).
Každý si môže vybrať službu a poskytovateľa služby podľa svojho vedomia a finančných možností.
Ružena521
14.11.12,04:55
Chcem poslať zoskenované dokumenty na živnostenský úrad a následne na obchodný register. Akú požiadavku musí spĺňať skener, aby do OR a ŽR zoskenované dokumenty prešli a boli čitateľné? Stačí zoskenovať na multifunkčnom zariadení do súboru *.pdf s max. rozlíšením 200dpi alebo potrebujem špeciálny dokumentačný skener s vektorovou grafikou? Prosím tých čo majú skúsenosti so zakladaním sro o radu. Ďakujem
Economic
14.11.12,06:12
Chcem poslať zoskenované dokumenty na živnostenský úrad a následne na obchodný register. Akú požiadavku musí spĺňať skener, aby do OR a ŽR zoskenované dokumenty prešli a boli čitateľné? Stačí zoskenovať na multifunkčnom zariadení do súboru *.pdf s max. rozlíšením 200dpi alebo potrebujem špeciálny dokumentačný skener s vektorovou grafikou? Prosím tých čo majú skúsenosti so zakladaním sro o radu. Ďakujem

Skener normálny štandard, ja robím s HP. Dávaj si pozor na dobré zoskenovanie overovacích pečiatok okrem iného...
Na živnostenský úrad potrebuješ aj DesignerXades. Prostredníctvom neho sa podpisuje podanie.
zalobaba
14.11.12,06:35
Chcem poslať zoskenované dokumenty na živnostenský úrad a následne na obchodný register. Akú požiadavku musí spĺňať skener, aby do OR a ŽR zoskenované dokumenty prešli a boli čitateľné? Stačí zoskenovať na multifunkčnom zariadení do súboru *.pdf s max. rozlíšením 200dpi alebo potrebujem špeciálny dokumentačný skener s vektorovou grafikou? Prosím tých čo majú skúsenosti so zakladaním sro o radu. Ďakujem

Dokumenty nestačí zoscanovať, treba mať aj ZEP a príslušný SW na ich podpísanie.
Ružena521
14.11.12,07:01
Mám ZEP, aj SW Qsign, len firma,ktorá mi všetko inštalovala mi povedali, že na zoskenovanie treba dokumentačný skener, lebo že inak to neprejde.
Economic, prosím Ťa, aký pozor si mám dať pri zoskenovaní overovacích pečiatok ... ako si to myslel?
Economic
14.11.12,07:07
Mám ZEP, aj SW Qsign, len firma,ktorá mi všetko inštalovala mi povedali, že na zoskenovanie treba dokumentačný skener, lebo že inak to neprejde.
Economic, prosím Ťa, aký pozor si mám dať pri zoskenovaní overovacích pečiatok ... ako si to myslel?

Aby pečiatky boli dobre čitateľné, ja zvyknem trošku farby povyťahovať... aby boli tmavšie. Už sa mi stalo, že klienti mi zle oskenovali dokumenty a nebola čitateľná overovacia pečiatka a podanie bolo odmietnuté.
mr2
14.11.12,12:35
presne to som sa pytal aj ja rok dozadu, mam teraz dejavu :) neboj sa vsetko nakoniec podpisujes ty a vidis kto tam je konatelom (ty) takze mozes im verit...
2weird2die
14.11.12,13:02
Obdobné (ale nie osobné) skúsenosti pri zakladaní s. r. o. u advokáta. za založenie 500 až 800 EUR (reálne náklady niekde medzi 210 - 230€ (po započítaní ostatných kalkulačných položiek)).
+50€ bral navyše za "činnosť" správcu vkladu.

My zakladáme komplet za 250,- + ďalšie drobné za podanie registrácie platcu DPH.

Qsign, Xades na podpisovanie *.xml formulárov, scanner nastavený na 200dpi, scanované do *.tiff. nestretol som sa s požiadavkou na dokumentačný skener.
mr2
14.11.12,13:07
no to ano pozor na advokatov mna oje**l lebo tvrdil ze poplatok ele. zapisu je uz v cene a zmluvu ked som cital som si to neuvedomil ze nebol v cene takze cez advokatov to urcite nerob obtiahnu ta, chod cez firmy co maju pevne ceny so vsetkymi poplatkami
Ružena521
05.12.12,11:16
Môžete mi poradiť, ako podať návrh na zápis sro do OR, máme problém v tom, že: qsign je na meno konateľa, a na portal.gov je zaregistrovaný zamestnanec (má overenie z úradu vlády)... vo formulári sa uvádza meno navrhovateľa osoba, ktorá vlastní certifikát qsign a má aj splnomocnenie na zastupovanie konateľa novej sro-čky a potom celý formulár + zoskenované dokumenty sa odosiela pod registrovaným používateľom toho zamestnanca?
Economic
05.12.12,11:20
Návrh môže podať a podpísať iná splnomocnená osoba. Teda môže.
Navrhovateľ je buď konateľ alebo tá splnomocnená osoba.
Odosiela sa to prostredníctvom ID zamesntanca. On musí mať od konateľov PM na takéto podanie.
Ružena521
05.12.12,11:54
Ďakujem
Ružena521
05.12.12,12:45
Economic, prosím Ťa ešte o jednu radu, vyplňujem formulár Námietku proti odmietnutiu zápisu - elektronicky NNA (formulár, ktorým sa všetko odosiela). Vyplnila som súd, číslo návrhu, reg.používateľa a neviem tam dopísať obchodné meno .... napíšem ho a chcem pokračovať nahrať dokumenty a vtedy sa obchodné meno vymaže a červeným vypíše že obchodné meno je povinný údaj, ale nechce ho zobrať. Vieš mi poradiť kde je problém?
Economic
05.12.12,12:55
Economic, prosím Ťa ešte o jednu radu, vyplňujem formulár Námietku proti odmietnutiu zápisu - elektronicky NNA (formulár, ktorým sa všetko odosiela). Vyplnila som súd, číslo návrhu, reg.používateľa a neviem tam dopísať obchodné meno .... napíšem ho a chcem pokračovať nahrať dokumenty a vtedy sa obchodné meno vymaže a červeným vypíše že obchodné meno je povinný údaj, ale nechce ho zobrať. Vieš mi poradiť kde je problém?


Máš úplne čerstvo prevzatú Odmietačku ? a ten istý deň chceš podať Námietku ? Ak áno, zajtra podáš. Nedostalo sa to ešte do systému... Alebo skús večer, či Ťa pustí. Už sa mi stalo.
Ružena521
05.12.12,12:57
Áno, dnes sme dostali emailom odmietačku a chceli sme to rýchlo vybaviť, chýbalo jedno splnomocnenie. Ďakujem veľmi pekne
Economic
05.12.12,13:03
Takže platí presne to čo píšem vyššie.