Anairda
10.02.06,14:04
Je správne vystavená faktúra v cudzej mene ak neobsahuje prepočet hodnôt na SK? Stačí, keď si to ja prepočítam príslušným kurzom?
ALBO
10.02.06,13:35
Fa može byť v cudzej mene, bez prepočtu (napr. zahraničná, alebo ak je bez DPH).
V cudzej mene ale nesmie byť na fa= daňový doklad tuzemský- daň z pridanej hodnoty. Tá musí byť vyčíslena v SK § 71/2/i)
bendži
10.02.06,13:37
stačí ak na fa vystavenej v cudzej mene, ale tuzemský daňový doklad s DPH, uvediem po slovensky len rozpis v tabuľke - základ dane, sadzba, suma DPH a suma spolu?
Lila
10.02.06,13:38
Ak ide o zahraničnú DF je to o.k.
Ak ide o tuzemskú DF vyjadrenú v cudzej mene, Váš dodávateľ mal uviesť aj prepočet CM na Skk. Nakoľko DPH odvádza DÚ týmto kurzom.
bendži
10.02.06,13:56
ja som dodávateľ a pripravujem práve takúto faktúru na dodávku v tuzemsku :)
ďakujem
Bebak
10.02.06,13:57
stačí ak na fa vystavenej v cudzej mene, ale tuzemský daňový doklad s DPH, uvediem po slovensky len rozpis v tabuľke - základ dane, sadzba, suma DPH a suma spolu?

Monika, ak vystavis fakturu do tuzemska v cudzej mene, okrem cudzej meny musis mat na faktúre sumu bez DPH, DPH aj sumu spolu prepocitanu v SKK kurzom NBS v deň uskutočnenia účtovného prípadu.
Bebak.
Bebak
10.02.06,14:00
ja som dodávateľ a pripravujem práve takúto faktúru na dodávku v tuzemsku :)
ďakujem

Ja to mam tiež osobitne v tabuľke. Len pozor na zaokruhľovanie DPH v SKK-na cele desaťhaliere.