koricka
25.04.12,15:49
Pekný deň želám,
obraciam sa na Vás s prosbou o radu, ak platiteľ DPH zakúpil tovar od platcu DPH v ČR (má registrované aj IČ DPH pre SR), na fa je vyčíslená aj DPH...čiže to zaplatil aj s DPH má byť táto čiastka DPH na riadku 7 aj 8 v daňovom priznaní, alebo nie?
Môže si zároveň túto čiastku vykázať aj na r. 21?

už som z toho hľadania zúfalá, a pravdupovediac, zákon mi nič "nehovorí"

Vopreď ďakujem za radu
Žabinka
25.04.12,14:10
Pekný deň želám,
obraciam sa na Vás s prosbou o radu, ak platiteľ DPH zakúpil tovar od platcu DPH v ČR (má registrované aj IČ DPH pre SR), na fa je vyčíslená aj DPH...čiže to zaplatil aj s DPH má byť táto čiastka DPH na riadku 7 aj 8 v daňovom priznaní, alebo nie?
Môže si zároveň túto čiastku vykázať aj na r. 21?

už som z toho hľadania zúfalá, a pravdupovediac, zákon mi nič "nehovorí"

Vopreď ďakujem za radu
Ak sa nemýlim, v prvom rade musíš vedieť pod akým IČ DPH dodávateľ fakturoval. Ak pod českým, faktúra by mala byť bez DPH, a ty robíš samozdanenie. Ak pod slovenkým, faktúra je správne s vyčíslenou DPH.
koricka
25.04.12,14:23
Áno áno...pod slovenským IČ DPH...ta je uvedena aj na FA...len som chcela poradiť, či ju registrovať ako zahraničnú došlú FA, alebo klasika... (v OMEGE som to evidovala ako zDF vzor 71)
urobila som to správne?:o
Tweety
26.04.12,05:23
Áno áno...pod slovenským IČ DPH...ta je uvedena aj na FA...len som chcela poradiť, či ju registrovať ako zahraničnú došlú FA, alebo klasika... (v OMEGE som to evidovala ako zDF vzor 71)
urobila som to správne?:o
Zaúčtuješ ju ako tuzemskú.