mirkulik
25.04.12,18:17
Môžem prihlásiť auto v inom meste ako je sídlo s.r.o.?
V danom meste má s.r.o. kanceláriu - "pobočku".
buchač
25.04.12,16:43
Každé vozidlo, o ktorom schvaľovací úrad rozhodol, že musí byť evidované orgánom Policajného zboru, a ktoré doteraz nebolo prihlásené do evidencie vozidiel, musí byť prihlásené na orgáne Policajného zboru príslušnom podľa miesta pobytu alebo sídla držiteľa vozidla alebo adresy jeho prevádzkarne; vozidlo, ktoré má byť prevádzkované organizačnou zložkou podniku, ktorá sa zapisuje do obchodného registra, musí byť prihlásené do evidencie na orgáne Policajného zboru príslušnom podľa adresy umiestnenia tejto organizačnej zložky.

http://www.minv.sk/?informacie-6
mirkulik
25.04.12,18:22
Super, ďakujem za radu,veľmi si mi pomohol.
Takže ho môžem prihlásiť tam,kde má s.r.o. kanceláriu,dúfam,že som to pochopila správne.
A nevieš náhodou, ak bude auto majetkom s.r.o. = vlastníkom, môže byť ako držiteľ zapísaný niekto iný?
Vďaka krásny večer
misoft
25.04.12,18:30
Vlastník = majiteľ (v tomto prípade to môže - ako firemné auto - byť s.r.o.), držiteľ = ten ktorý ho užíva (môže to byť konateľ, vedúci pobočky, vrátnik a pod.). Pri evidencii sa zapíše vlastník (s.r.o) a držiteľ (vedúci pobočky) - bude to v techničáku.
mirkulik
25.04.12,18:36
Ďakujeeeeeeeeeeeem pekný večer
mirkulik
25.04.12,19:20
...teraz ma napadlo...tá kancelária s.r.o. sa zapisuje len na živnostenskom úrade, nemení sa zápis v obchodnom registri, takže toto: ..... vozidlo, ktoré má byť prevádzkované organizačnou zložkou podniku, ktorá sa zapisuje do obchodného registra, musí byť prihlásené do evidencie na orgáne Policajného zboru príslušnom podľa adresy umiestnenia tejto organizačnej zložky ... asi v mojom prípade neplatí :(
Čo myslíte?
Economic
26.04.12,09:50
Prečo dupluješ otázku ?
xeva
30.07.12,04:27
Mne minulý minulý mesiac vo VK odmietli auto registrovať na kanceláriu, pretože tam vraj nemám prevádzkáreň, len kanceláriu - súvisiaci priestor.
Economic
30.07.12,06:14
Čo je za pojem "kancelária" Napíš presne, na čo si chcela registrovať auto. Môže sa totiž registrovať len na sídlo spoločnosti (dokladáš výpis z OR) alebo miesto podnikania u fyzickej osoby (dokladáš Osvedčenie o živnostenskom oprávnení s IČO-m)
tommy241
13.09.12,06:00
Ahojte. Ja mam podobny problem.
Sidlo firmy mam v BA, prevadzkaren mam v Senci, a obvodny urad dopravy mi nechce auto zaregistrovat, vraj o tom mam poziadat v Bratislave. Trvaly pobyt aj sidlo prevadzky je v BA, ale prevadzakren je v zivnostenskom liste uvedena na SC.
Viete mi niekto poradit ako postupovat?
Existuje nejaka definicia v zakone, kde sa uvadza ze prevadzkaren je brana ako sidlo spolocnosti?
Dakujem za radu.
Economic
13.09.12,08:35
Ahojte. Ja mam podobny problem.
Sidlo firmy mam v BA, prevadzkaren mam v Senci, a obvodny urad dopravy mi nechce auto zaregistrovat, vraj o tom mam poziadat v Bratislave. Trvaly pobyt aj sidlo prevadzky je v BA, ale prevadzakren je v zivnostenskom liste uvedena na SC.
Viete mi niekto poradit ako postupovat?
Existuje nejaka definicia v zakone, kde sa uvadza ze prevadzkaren je brana ako sidlo spolocnosti?
Dakujem za radu.

Čo takto pogúgliť trošku alebo priamo v zákone ?
oldschool
13.09.12,08:53
mirkulik, auto musíš prihlásiť v mieste kde máš sídlo s.r.o. Nikdy nemôžeš auto prihlásiť na kanceláriu, pobočku. Ak máš teoreticky adresu s.r.o. v OR v Bratislave, musíš auto prihlasovať v BA aj keby si mala kanceláriu v Košiciach.
Organizačná zložka podľa zákona je zriadenie pobočky zahraničnej firmy v SR, iba vtedy firma prihlasuje MV v mieste organizačnej zložky.