aninka5
25.04.12,20:14
Dobry den.. Chcela by som poprosit radu.. manzel ma poistku Kooperativu -cas nevyhnutneho liecenia urazu ...Zlomil si prst a kedze je zivnostnik nesiel na PN..ma aj tak pravo uplatnit si poistne plnenie?doba liecenia bude viac ako 15 dni... dakujem za odpoved.
Katy a R
25.04.12,18:24
a čo tak pozrieť do poistných podmienok :confused: - my ich ozaj nevidíme;) (ja napr v mojom poistení mám nárok na plnenie aj bez PNky - ale mám inde.. každá zmluva predsa nie je rovnaká)
aninka5
25.04.12,18:27
Prave ,ze som ich citala asi 5 krat...a o PN-ke tam nieje pisane nic... len ,ze musi byt doba liecenia min.15 dni... ale neviem ci som nieco neprehliadla,ci to nieje nejaka podmienka- to PN... manzel sa bol radit so znamim ,ten tvrdi,ze PN musi byt..:rolleyes: tak mam z toho gulas :)
Katy a R
25.04.12,18:30
Prave ,ze som ich citala asi 5 krat...a o PN-ke tam nieje pisane nic... len ,ze musi byt doba liecenia min.15 dni... ale neviem ci som nieco neprehliadla,ci to nieje nejaka podmienka- to PN... manzel sa bol radit so znamim ,ten tvrdi,ze PN musi byt..:rolleyes: tak mam z toho gulas :)
tak potom nemusí byť na PNke ... doba liečenia je doba liečenia - však napr pri zlomenom prste sadra (fixácia) je určite dlhšie, ako 15 dní ...
misoft
25.04.12,18:35
Podľa môjho názoru sú PN a doba liečenia dva celkom rozdielne pojmy.
PN - práceneschopnosť = nemožnosť vykonávať prácu (práve pre liečenie)
Doba liečenia = doba, po ktorú sa zranenie vráti do normálneho stavu - teda do vyliečenia bez zjavných následkov.
aninka5
25.04.12,18:50
Aj ja si myslim,ze nemusi byt PN... som si vedoma toho ,ze kazda poistka jei ina..ale uz mam v tom naozaj chaos... Dakujem vam za odpovede ;)