spidergang
25.04.12,23:10
Dobrý den,

Občasne by som chcel predávať občerstvenie na trhu. Ako je to s prenájmom
registračnej pokladne pokial žiadnu nemám, dá sa to a čo dalej? Predával by
som pod svojou s.r.o. avšak potrebujem RP iba na akciu, iba na jeden deň.
Ako postupovať, kde o to žiadať,čo potom na daňovom úrade a koľko to celé stojí?

Ak ste už mali s takýmto niečim skúsenosti poradte mi , SÚRNE !!! Ďakujem. M. :rolleyes:
martinaj
25.04.12,23:40
Elektronická registračná pokladnica (ERP) musí byť registrovaná na jeden jediný konkrétny subjekt, môže byť síce prenosná, ale len v rámci aktivít daného subjektu (napr. cez týždeň v obchode, v sobotu na nejakej akcii), vtedy musí byť na DÚ registrovaná ako prenosná. Nie je možné ju zapožičať od iného subjektu. Jednoznačne je potrebné vybrať si ERP u predajcu a kúpiť ju spolu s knihou ERP a s touto knihou a kópiou certifikátu ERP zájsť na DÚ a požiadať o pridelenie kódu elektronickej registračnej pokladnice, následne s týmto kódom zájsť sa servisnou oganizáciou (pravdepodobne to bude daný predajca), ktorá nahodí všetky potrebné údaje do ERP. Až po uvedení ERP do prevádzky je možné ju používať. Koľko to bude stáť, bude závisieť od ceny zvolenej ERP. ERP sa dá kúpiť aj staršia, tu je však potrebné posúdiť, či náklady na jej obstaranie plus náklady na fiškalizáciu ERP nebudú vyššie alebo rovnaké ako náklady na novú ERP.
spidergang
26.04.12,20:18
zistil som ze este existuju firmy ktore Vam oficialne požičaju ERP aj s fiskalnym modulom, nastavia Vam pokladnu s PLU aj mi pozicaju certifikat a pokladničnu knihu s ktorym by som isiel na Dú a nie je potom problém predávať kolko chcete na Vasu vlastnu firmu. - to je rada ktoru som vyňural , nech poradim aj ja ostatnym

A dakujem za všetko
Zita5
27.04.12,03:56
zistil som ze este existuju firmy ktore Vam oficialne požičaju ERP aj s fiskalnym modulom, nastavia Vam pokladnu s PLU aj mi pozicaju certifikat a pokladničnu knihu s ktorym by som isiel na Dú a nie je potom problém predávať kolko chcete na Vasu vlastnu firmu. - to je rada ktoru som vyňural , nech poradim aj ja ostatnym

A dakujem za všetko

Ja by som nepovažala za dôveryhodné , zisťovať u predajcov alebo na nete či sa dá alebo nedá ERP zapožičať.Išla by som priamo na príslušný daňový úrad a prekonzultovala túto záležitosť.Firma, ktorá by Vám zapožičala ERP , tej je to jedno.Svoje príjmy dosiahne, ale zodpovednosť nesiete Vy a aj možné sankcie .

Zákon o ERP neupravuje a ani neumožňuje použitie náhradnej ERP a neumožňuje ani použitie požičanej ERP celkom , ani pri prerušení prevádzky ERP z dôvodu nejakej poruchy.Vtedy je subjekt povinný vyhotovovať paragón.

Takže zvážte či ozaj by nebolo vhodné začať od Vášho Daňového úradu, či vôbec niečo takéto pri kontrole budú akceptovať.

Doplním - túto zmluvu som našla na nete.Po jej zhliadnutí mám za to, že by Vás to vyšlo drahšie ako nová ERP - úplne najjednoduchšia prenosná.
j.sch
27.04.12,11:36
Pokiaľ viem je to nerentabilné .. technik ťa skásne za prestavenie hlavičky , vraj treba meniť nejaký modul .. od nás skasírovali
90 euro .. a kasu kúpiš už za 300 .. a máš pokoj od technikov .. i keď len na čas !