IVEB
10.02.06,15:59
Vzhľadom k tomu , že som k januáru 2006 zrušila pracovný pomer v organizácii , budem si podávať daňové priznanie sama. Zamestnávateľ mi vyhotovil Potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch za rok 2005 , kde okrem iného uviedol , že som mala zaplatené príspevky na doplnkové dôchodkové poistenie v určitej výške . Moja otázka znie , či toto potvrdenie postačí ako príloha k daňovému priznaniu / ako nárok na odpočítanie nezdan. časti / alebo je potrebné ešte aj potvrdenie z dôchodkovskej správcovskej spoločnosti.?
Lenuška
10.02.06,17:27
Myslím. že keď je to v Potvrdení .... od zamestnávateľa, už netreba dokladať potvrdenie z DDS. Ja má od zamestnávateľa tiež Potvrdenie ..... kde je vyčíslené DDP , ale nepresahuje čiastku 12000, tak ešte k DP priložím Potvrdenie o životnom poistení, ktoré si platím sama. Keďže čiaska spolu presahuje 12000,- môžem si v DP uplatniť len 12000,-.
Ale počkaj na názor iných.
Denda
10.02.06,17:43
Zamestnanci, ktorým príspevky zrážal zamestnávateľ, nemusia dokladovať potvrdením od poisťovni.
Viac v pokyne z DRSR.
Johanka
11.02.06,09:37
Vzhľadom k tomu , že som k januáru 2006 zrušila pracovný pomer v organizácii , budem si podávať daňové priznanie sama. Zamestnávateľ mi vyhotovil Potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch za rok 2005 , kde okrem iného uviedol , že som mala zaplatené príspevky na doplnkové dôchodkové poistenie v určitej výške . Moja otázka znie , či toto potvrdenie postačí ako príloha k daňovému priznaniu / ako nárok na odpočítanie nezdan. časti / alebo je potrebné ešte aj potvrdenie z dôchodkovskej správcovskej spoločnosti.?
Aj keď si v januári zrušila PP, môžeš požiadať zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane a nemusíš sa trápiť s DPriznaním. Ešte to do 15.2. stíhaš.