Lolnar
26.04.12,13:31
Zdravim,

takze na uvod - sme neplatca DPH + Firma je platcom DPH pre sluzby prijmane/dodavane do clenskych statov podla par. 7a.

Modelove situacia:
Dostanem od nemeckej firmy fakturu za napisanie reklamnych textov. ?Samozdanim? ich na Slovensku. Texty dalej upravime a predame ich zase spät do Nemecka - niekedy fyzickym osobam (tym to predam aj s DPH na fakture?), niekedy firmam (?ti si to samozdania).

Je to tak spravne? Len mi to pride zvlastne, kedze sa zaplati DPH 2x, co mi ako spravne nepride :confused:
IvoM
26.04.12,12:09
Ak si "neplátca DPH" tak nikomu DPH nefakturuješ. Ty si len povinný podľa §7a odviesť v tomto prípade DPH z prijatej faktúry za služby z Nemecka. Ak ide o dlhodobú činnosť /DE-SK-DE/ tak by bolo lepšie sa registrovať podľa §4.
Lolnar
26.04.12,12:28
Fajn, to s tym odvedenim DPH mi je jasne. Len si potom nie som isty, ci koncovy odberatel v Nemecku musi odviest DPH tiez, i ked mna sa to priamo netyka, kedze to neplatim ja, len ma to zaujima.

Takze teda toto mi je uz jasne- nemecka firma mi vystavi fakturu bez DPH. Ja si ju na Slovensku odvediem.

Len teraz dalej - predam to dalej v Nemecku fyzickej osobe, nemam mu vystavit fakturu s DPH? A co v pripade, ak to predam firme, ona si tiez neodvedie DPH? :confused:
IvoM
26.04.12,12:36
Lolnar, veď som Ti to napísal v prvej vete, Ty nikomu nefakturuješ DPH, nie si "plátca DPH", takže ani do Nemecka DPH nefakturuješ.