Miriqa
27.04.12,08:41
Ahojte, od januára sme zacali material uctovat sposobom A, kedze doteraz som len evidovala material, ktorý išiel na jednotlivé stavby a na sklad na zaklade prijemok a vydajok, mam s tym urcite problemy /uctovnicka tiez nevie/.

1. V januári nám prišiel dobropis na okná, ktoré sme kupili este v decembri, ale okná neboli prijaté v decembri na sklad. A ked si skontrolujem obodbie za januar, stale tam visi suma z dobropisu.

2. Material evidujem do Omegy na zaklade faktur, ktore uctovnicka uctuje ako obstaranie materialu, ale co s takym materialom, ktory sa na zaklade prijemky vratil zo stavby do skladu a uctovnicka ho neuctuje?

Vopred dakujem za cenne rady a chcem len podotknut, ze nie som uctovnicka.
IvoM
27.04.12,11:18
Predpokladám že si skladníčka, bez bližších info sa nedá korektne odpovedať, napríklad pri otázke 1. Minulý rok ste používali spôsob B ? Ak áno, faktúra bola zaúčtovaná 501/321?
Ak áno, prečo ste nemali okná na sklade ? Ak neboli na sklade, boli odúčtované z účtu 501 na základe inventúry skladu?
Miriqa
27.04.12,11:34
Ja som skor administ.pracovnicka, sklad len evidujem, fyzicky ho nemam na starosti.

Ano, minuly rok sme pouzivali sposob B a FA bola zauctovana 501/321. A okna na sklad neboli nahodene preto, lebo na sklade sa evidoval len material ako polystyren, hmozdinky, lepiace zmesi, omietky.... aby sme vedeli kam co islo... Az od januara sme zacali komplet material davat cez sklad. A oductovane z uctu 501 neboli, pretoze sa ziadna inventura nerobila, teda robila, ale iba pre nase info. Neviem ako sa s tym mam pohnut dalej, uctovnicka odchadza, nova je v nedohladne, uz je skoro maj a ja stale riesim januar.

A este taka jedna otazka, ked nahadzujem material na sklad na zaklade FA, tak ich nahadzujem podla DVDP alebo DUUP?

A ako mam riesit prijem materialu zo stavby?Uctovnicka to neuctuje....
IvoM
27.04.12,12:36
Ak okná neboli vyfakturované do 31.12.2011 tak je to prúser. Pozri treba kontaktovať konateľa, okrem iného účtovníctvo je jeho zodpovednosť. To sa nedá vyriešiť len odpoveďou na nejaké čiastkové otázky navyše keď nie si účtovníčka, sorry.
Ozaj, čo je DVDP a DUUP?
Na otázku prijmu materiálu, to neviem posúdiť závisí to od obehu dokladov, ale podľa mňa ak sa materiál vráti do skladu tak určite treba spraviť vratku a tým pádom sa o tom účtuje.