99deni
27.04.12,10:02
som rok na materskej,firma v ktorej som pred materskou pracovala rusi svoje posobenie na Slovensku... mam narok na odstupne?
Nirinda
27.04.12,09:56
Áno, máš nárok.
Tweety
27.04.12,09:58
som rok na materskej,firma v ktorej som pred materskou pracovala rusi svoje posobenie na Slovensku... mam narok na odstupne?
Nárok bude len v prípade, že dostaneš výpoveď z organiz dôvodov §6 3ZP a pred začatím plynutia VD požiadaš o skončenie PP dohodou.
99deni
27.04.12,12:24
ked dostanem odstupne ,musim to nahlasit aj na urad odkial poberam rodicovsky prispevok?alebo netreba
evka58
15.05.12,11:24
Dobry den ja by som chcela poradit, ze ak mi ide dieta skor do skolky ako dovrsi 3 roky ci mi rodicovsky prispevok ostane alebo mi ho mozu zrusIit?..lebo som niekde citala, ze sa da vybavit aj take nieco ako opatrovatelsky prispevok a to je zhruba okolo 200eur...dakujem za radu..
Tweety
15.05.12,11:39
Dobry den ja by som chcela poradit, ze ak mi ide dieta skor do skolky ako dovrsi 3 roky ci mi rodicovsky prispevok ostane alebo mi ho mozu zrusIit?..lebo som niekde citala, ze sa da vybavit aj take nieco ako opatrovatelsky prispevok a to je zhruba okolo 200eur...dakujem za radu..
ÁNo, ostane, to, že pôjde do škôlky, nie je problém. ALe čo to má spoločné s odstupným?
evka58
15.05.12,15:42
nic len som nenasla podobnu temu...ale dakujem za radu..:O))
ivka70
15.05.12,15:59
Dobry den ja by som chcela poradit, ze ak mi ide dieta skor do skolky ako dovrsi 3 roky ci mi rodicovsky prispevok ostane alebo mi ho mozu zrusIit?..lebo som niekde citala, ze sa da vybavit aj take nieco ako opatrovatelsky prispevok a to je zhruba okolo 200eur...dakujem za radu..

Mozes namiesto rodicovskeho prispevku poziadat o prispevok na starostlivost o dieta, ktory je max. 230 EUR, ale ten musis vydokladovat nakladmi na skolku.
Takze aj budu naklady na skolku vyssie ako 194 EUR, moze sa ti to oplatit.