Jana Drevkova
27.04.12,10:41
Dobry den, vcera som bola nesikovna a odbila si lave spatne zrkadlo, teda zrkadlo drzi, ale sklo je rozbite. Mozem jazdit aj bez neho? Nove spatne budem mat bud. tyzden a auto potrebujem.
Dakujem za radu a prajem pekny den.
lujza.j
27.04.12,08:48
Dobry den, vcera som bola nesikovna a odbila si lave spatne zrkadlo, teda zrkadlo drzi, ale sklo je rozbite. Mozem jazdit aj bez neho? Nove spatne budem mat bud. tyzden a auto potrebujem.
Dakujem za radu a prajem pekny den.
:eek: toto len žena móže napísať..... podľa tohto ich asi "intenzívne" používaš pri šoférovaní....
Jana Drevkova
27.04.12,09:16
Potrebujem radu, nie blby komentar.
evuš
27.04.12,09:20
Ja by som bez spätného nejazdila !!! Ako môžeš bezpečne potom jazdiť ????
lujza.j
27.04.12,09:21
Potrebujem radu, nie blby komentar.
čo si čakala na takú otázku!!!!!!
Jana Drevkova
27.04.12,10:32
Ja osobne tiez nie, len mi bolo dnes povedane, ze mozes, pokial mas vnutorne spatne dobre nastavene, lebo to vnut. ti zabera lavu stranu. Prave musi byt v poriadku. V tomto pripade sa to da. Ale samozrejme je to na osobnom uvazeni, co v mojom pripade je: radsej nejazdit. Tak preto sa pytam
buchač
27.04.12,10:49
Smola ......nesplňaš proste podmienky o technickom stave vozidla....

Pokiaľ by to bola nejaká fakt stará Š 120 , ktorá nemala na PRAVEJ strane späťák ????...
...no budiž , poliš nemá dôvod ani Ň povedať...

Ale ĽAVÁ strana bez zrkadla ???
...veď Ti kľudne a bez nejakých výčitiek svedomia v pohode vezme osvedčenie ...

Takže ???....ako v tej pesničke ...." ...rozhodni sa sám/a..."...
Jana Drevkova
27.04.12,11:16
No presne toto som potrebovala. Dakujem za odpoved, aspon mozem poucit ludi, kt. mi povedali, ze mozem ist na cestu. este dobre, ze auto som nechala doma. Dakujem este raz, pekny den
anto
27.04.12,11:24
Jazdiť môžte do doby kontroly policajtami, ktorí, ak zbadajú, že máte rozbité spätné zrkadlo, tak vám zoberú technický preukaz a ešte dostanete pravdepobne pokutu. Ak vás nechytia, nič sa nestane, a budete mať šťastie, tak tie dva týždne jazdite. Najlepšie po takých cestách, kde nie sú policatji.
lujza.j
27.04.12,11:30
Jazdiť môžte do doby kontroly policajtami, ktorí, ak zbadajú, že máte rozbité spätné zrkadlo, tak vám zoberú technický preukaz a ešte dostanete pravdepobne pokutu. Ak vás nechytia, nič sa nestane, a budete mať šťastie, tak tie dva týždne jazdite. Najlepšie po takých cestách, kde nie sú policatji.
prepáč, ale toto je čo za radu:eek: jazdiť bez spetáku.... by som chcela vidieť ako by si sa tváril keby si sa "stretol" s vodičom ktorý jazdí bez spetáku.... a nehoda by bola iná ako "malá dopravná, bez zranenia"....
luja5
27.04.12,12:14
Možno pomôže aj nejaký predpis :);).

Vyhláška MDPT SR č. 464/2009 Z.z., ktorou sa ustanovujú podrobnosti o prevádzke vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách
§ 2
Všeobecné základné podmienky
(2) Vozidlo prevádzkované v cestnej premávke musí byť v riadnom technickom stave. Riadnym technickým stavom vozidla sa rozumie stav, v ktorom vozidlo spĺňa technické požiadavky ustanovené pre vozidlá prevádzkované v cestnej premávke.
§ 4
Výhľad z miesta vodiča a spätné zrkadlá
(6) Motorové vozidlo musí byť vybavené vonkajšími spätnými zrkadlami na sledovanie cesty za vozidlom a vedľa seba na každej strane vozidla. Ak prípojné vozidlo svojimi rozmermi po pripojení k ťažnému vozidlu neumožňuje vodičovi riadny výhľad z miesta vodiča vonkajšími spätnými zrkadlami, musí byť ťažné vozidlo vybavené doplnkovými spätnými zrkadlami s väčším vysunutím alebo iným zariadením, ktoré zabezpečí riadny výhľad.

Metodický pokyn MDVRR SR č. 74/2011 k postupom pri technickej kontrole za účelom preverenia splnenia predpísaných podmienok pre prevádzku vozidiel (http://www.testek.sk/files/meto/metodicky_pokyn_74_2011.pdf) = o.i. sú tam uvedené aj podrobné podmienky pre vybavenie vozidiel spätnými zrkadlami (podľa kategórie vozidla, dátumu jeho výroby, dovozu, prihlásenia do evidencie ...) a posudzovanie chýb/poškodenia týchto zrkadiel (od strany č. 17).
marjankaj
27.04.12,12:42
Dobry den, vcera som bola nesikovna a odbila si lave spatne zrkadlo, teda zrkadlo drzi, ale sklo je rozbite. Mozem jazdit aj bez neho? Nove spatne budem mat bud. tyzden a auto potrebujem.
Dakujem za radu a prajem pekny den.
No ak je to zrkadlo špatné, to akoby si ho ani nemala.:---