Shaga3
27.04.12,13:30
Dobrý deň,
môžem zobrať ročné dieťa do autobusu prímestskej dopravy bez kočíka?
ďakujem
lujza.j
27.04.12,11:32
ja som s mojim deckom bežne....mala som ju v "klokane" bóže, ale to už bude 21r do zadu;)
Shaga3
27.04.12,11:47
u nás ma vodič nechce bez kočíka zobrať - pako, tak ja len preto, či sa mám naozaj byť s ním alebo čo, bo nie vždy sa mi chce trepať kočár
lujza.j
27.04.12,11:55
Chobot
27.04.12,12:23
u nás ma vodič nechce bez kočíka zobrať - pako, tak ja len preto, či sa mám naozaj byť s ním alebo čo, bo nie vždy sa mi chce trepať kočár

Protiotázka bude možno znieť - a ako ho máš zabezpečené? Držíš ho len v rukách? Alebo máš nejakú klokanku na chrbte alebo na hrudi?

Ak si myslíš že v prípade nejakej kolízie (stačí aj stredný náraz, nič vážneho pre ostatných cestujúcich) ho udržíš v ruke, tak si na omyle, dieťa ti poletí dopredu ako kameň. Myslím, že vodič ťa nechce zobrať práve z bezpečnostných dôvodov do autobusu, nechce byť zodpovedný za prípadný úraz.

Kompromisom môže byť kočík - "golfové palice", my sme kúpili v Kike za 49 EUR perfektný - ľahký, skladací a celkom pohodlný.
day
27.04.12,12:34
http://natankuj.sme.sk/c/6341639/celny-naraz-v-80-ke-do-prekazky-zabije-vodica-do-desatiny-sekundy.html

pred jazdou s dietatom v dopravnom prostriedku si treba precitat, potom si rozmyslite ako budete chodit

ps: vyrok "niekedy sme chodili bez sedacky" v dnesnej dobe uz neplati, je nepomerne viac aut, s tym aj havarii
korela
27.04.12,20:04
Pamätám si, ako v klasickom športovom kočiari pri zabrzdení si sadol dospelý cestujúci v buse na dieťa. Nič sa nestalo, ale vyzeralo to na zlomenie väzov. Takže kočiar, nie kočiar?