Zuzana91
27.04.12,20:38
Da sa Palmarin nahradit v recepte na trene cesto Herou nemam odskusane
osky
27.04.12,19:27
ja na vsetko kde je napisany margarin pouzivam uz len maslo.aj na trene cesto-chuti ovela lepsie.
ale ak chces vyslovene ked som pouzivala margarin,vzdy som kupovala ten najlacnejsi a vzdy sa napieklo super.podla mna je to takmer jedno.
aspon tu v rakusku.
asedma
27.04.12,19:35
Hera je trochu masnejsia, podla mna...ale kludne mozes nou nahradit palmarin
ivuliatko
27.04.12,19:51
Hera a Palmarin majú rovnaký obsah tuku (75%), do treného cesta používam jedno aj druhé a žiadny rozdiel som si nevšimla. Do krehkého cesta dávam radšej Palmarin, lebo sa mi zdá, že lepšie stuhne (ale najradšej maslo). Nedávno sa do obchodov vrátil Smetol (80% tuku), tak som ho kúpila a som zvedavá, či bude taký ako ten komunistický ;)
Silvernola
28.04.12,04:50
Do lineckého cesta používam zásadne Palmarín. Raz som ho nahradila Herou a výsledok bol žalostný.
tetrisss
28.04.12,11:59
V trenom ceste je uplne jedno, ci je to hera alebo palmarin, aj v piskotovom sa strati rozdiel, jasne, ze maslo je chutnejsie.
inkana
30.04.12,10:12
ja už všade dávam len maslo, je to chutnejšie a oveľa zdravšie ako tie umelé tuky
borovickova.veronika
17.09.12,19:22
Hera, Palmarin atd. niesu umele tuky, su to rastlinne tuky, cize ovela zdravsie ako zivocisne maslo...ale to zivocisne je samozrejme chutnejsie ;)
kukučka
17.09.12,19:35
mimotemy
Hm, ja poznám len rastlinné oleje, ako sa z nich stane "tuk"?
wagner
17.09.12,20:01
Hera, Palmarin atd. niesu umele tuky, su to rastlinne tuky, cize ovela zdravsie ako zivocisne maslo...ale to zivocisne je samozrejme chutnejsie ;)
Týmto tukom už chýba iba jedna molekula a je z toho umelá hmota. Tomuto hovoríš zdravý rastlinný tuk? Nebuď smiešna. Každý rozumný lekár doporučí maslo z kravského mlieka, ale samozrejme v menšej miere.
justme
14.07.14,03:02
Olej je vlastne tuk, akurát v tekutej forme. Ten sa stužuje do takej podoby, ako je napr. Palmarin, Hera, atď...
justme
14.07.14,03:05
Určite nie. Neviem, kde si vyčítala, že im chýba iba jedna molekula aby z nich bola umelá hmota... maslo nie je o nič zdravšie ako margarín, veď je to živočíšny produkt z MLIEKA, ktoré človek konzumuje ako jediný cicavec v živočíšnej ríši aj v dospelosti. Mlieko nemá čo robiť v jedálničku človeka, ak hej tak len vo veľmi malých množstvách. Radšej ako po masle a lacných margarínoch siahnite po kvalitných margarínoch bez stužených tukov ako napr. Alsan Bio.