medulin
28.04.12,11:16
Dobrý deň,

niektorí z Vás isto vedia, že ako si zarábajú peniaze ľudia, ktorí analyzujú športové zápasy a potom svoje tipy predávajú ľuďom. Je to normálna vec, navyše keď ide o ľudí, ktorí sú do toho riadne "zažratí" a ich tipy aj vychádzajú...
Je tu však prípad kde na verejnosti vystupuje človek z Českej republiky, ktorý predáva tipy, no formou podvodu, jeho vzorové tikety, ktorými sa odkazuje na jeho korektnosť a dôveryhodnosť sú falošné, resp. v každej internetovej stávkovej kancelárii sa dajú vyrobiť tzv. imaginárne tikety a on ich predkladá ako dôkazy o svojej dôveryhodnosti, teda tým klame verejnosť a je obyčajným podvodníkom. Tipy predáva čo viem tak od 50eur a vyššie prevodom na jeho hráčsky účet v online stávk.kancelárii...
Chcem sa opýtať, či tým porušuje nejaký zákon a ak áno, tak ktorý, pretože som skúšal nájsť najskôr sám, nech tu nemusím otravovať, ale ani som nevedel poriadne kde a čo hľadať.

Za odpoveď, veľmi pekne ďakujem.

S pozdravom Andrej...
medulin
28.04.12,11:11
Možno ešte dodám, že ten človek je zverejnený na niektorých stránkach a stále funguje...
profesional
02.05.12,13:45
Ide o trestny cin podvodu podla § 221 Trestneho zakona.
Zaroven nepredpokladam, ze je mozne mat na takuto cinnost vydane legalne zivnostenske alebo ine opravnenie. Lebo tato cinnost odporuje dobrym mravom. Takze tu moze ist aj o nezakonne podnikanie. Nevraviac o jeho cudnej praktike kam si nechava posielat peniaze. To zavana danovym unikom..
Vladimír Koník
30.06.14,08:03
...to ma byt nejaky vtip? :D ...99,99 % ludi co predavaju na internete tipy porusuju zakon, kedze ani jeden z nich nepodnika legalne a nema ziadnu firmu............... + "predavanie tipov" je vo vseobecnosti nezmysel, pretoze ked ma niekto uspesne tipy tak zaraba z podavania tiketov a s tipmi sa podeli so znamymi zadarmo ked ma stavky podane...je to absolutne nelogicke...ja to opakujem stale...tipy predava len ten clovek, ktory tipovanim proste zarabat nevie, cize jeho tipy uspesne nie su, pretoze keby boli nema dovod ich predavat...proste iba tipuje a zaraba a nic ine robit nemusi...........tak to je, tak to bolo a tak to aj navzdy bude!!!
Chobot
30.06.14,10:09
Všetci čo predávajú tipy predávajú falošné tipy. Niekto je v tipovaní úspešnejší, niekto menej, ale ani jeden negarantuje svoje tipy - sú to stále len náhodné a pravdepodobné čísla. Všetci majú ale spoločné jedno - nie je to legálne podnikanie.
buchač
30.06.14,10:14
Múdro hovoríš ....až mi je to divnô ... ;)
Ice dive
30.06.14,11:50
hmm no a ak sa nad tým zamyslíš... tak celá lotéria, stávkovanie a pod je len prelievanie peňazí, od jednotlivých tipujúcich k štastnému výhercovi, ak by všetci mali vyhrávať tak by každý vyhral len nejaké drobné.... tj. ak niekto predáva tipy na výhru znamená to, že tento tip predá každému kto si zaplatí čo by znamenalo, že ak jeho tip nebude úspešný zarobí len on a jeho zákazníci prerobia.... ak jeho tip bude úspešný tak zarobia všetci... ked zarobia všetci delia si len to čo sa navzájom vyzbieralo... takže celé predávanie tipov je len iná forma veštenia budúcnosti:-)))