rado3105
28.04.12,13:08
Dnes sa vo velkom hovori o sklenikovom efekte, ktoreho pointou je tvorba CO2, ktory sposobuje oteplenie(zjednodusene povedane).
Ale ako viem tak CO2 spotrebuvavaju stromy a produkuju O2. Tak ma napada, preco vsetci hovoria o sklenikovom efekte a znecistovani ovzdusia, ale stromy sa vyrubavaju vo velkom(umelo su napustane lykozrutom, a v pripade napadnutia sa nerobi ani kruhovy vysek ako sa ma ale sa vyrube len strom a z neho sa to samozrejme rozsiri na druhy).
Preco radsej nekotrolujeme taketo praktiky a nepodpodrujeme sadenie stromov. Ved tie peniaze co sa investuju na boj so sklenikovym efektom by dal pracu stotisicom ludom a vysadili by statisice stromov, ktore navyse chrania pred rozsirenym elektromagnetickym smogom a dodavaju prirode energiu....

Ale asi to je nechcene kedze sa hovori o uhlikovej dani a Carbon kredity sa stavaju velkym biznisom.....
Ak je moje myslenie mylne, rad sa necham poucit....
Martin1310
28.04.12,19:41
Ako si prišiel na to že sa stromy nevysádzajú.Vysádzajú sa a div sa svete rozmnožujú sa aj prirodzene sami,len to chvylku trvá kým narastie.
korela
28.04.12,19:54
Ako si prišiel na to že sa stromy nevysádzajú.Vysádzajú sa a div sa svete rozmnožujú sa aj prirodzene sami,len to chvylku trvá kým narastie.
Ide o zachovanie pomeru. Klčovanie. Brazília predáva hektár v Amazónskom pralese za 10 centov.
90% sóje pre Európu sa dopestuje práve tu.
Martin1310
28.04.12,21:41
Aha,ja som sa pri svojom zamyslení a s tým čo viem uskromnil iba na Slovensko.
korela
28.04.12,22:18
Keď nevieme ovplyvniť globálne riešenie, môžeme lokálne. Chápem k čomu si sa vyjadril. Nakoniec Rado hovorí o Slovensku.