Katka01
28.04.12,20:15
Baby neviete niečo poradiť na mastné vlasy? Mám už po tristiatke a strašne sa mi mastí pleť i vlasy. Musím si ich umývať prakticky denne. Len mi prosím neraďte nech si ich neumývam tak často, ak si ich neumyjem viac než dva dni tak ma neskutočne svrbí hlava. Vyskúšala som už snáď všetky možné šampóny ale nič nefunguje. Ako vlasy odmastí síce každý, ale nič to nemení na tom, že sa mi strašne rýchlo zas zamastia. Nepoznáte trebárs nejaké lieky? Napr. Roaccutane pomáha všeobecne proti akné, spôsobuje, že pokožka nie je tak mastná, tým pádom by to malo účinkovať aj na vlasy, teda spôsobiť, že ani koža na hlave sa nebude mastiť tak rýchlo a tým pádom neprejde toľko mastnoty ani na vlasy. To je moja teória, máte s tým niekto skúsenosti?
lujza.j
28.04.12,18:17
hubatá
01.05.12,07:08
Čím viac si vlasy umývaš, tým viac nútiš pokožku aby vlasy premasťovala. Tento problém mám od mladosti a ani dnes keď existujú šampóny ktoré reklamujú že sa môžu používať denne - to nerobím. Existuje suchý šampón ktorý som ja používala pred 30 rokmi a vyrába sa dodnes. Má to však jednu chybu: musíš ho vyčesať ešte predtým ako sa oblečieš (hlavne tmavé pulóvre).
Neumývam si vlasy častejšie ako raz týždenne, snažím sa vydržať a na spevnenie účesu používam lak na vlasy.
kopretinka
01.05.12,07:12
Čím viac si vlasy umývaš, tým viac nútiš pokožku aby vlasy premasťovala.hlúposť Tento problém mám od mladosti a ani dnes keď existujú šampóny ktoré reklamujú že sa môžu používať denne - to nerobím. Existuje suchý šampón ktorý som ja používala pred 30 rokmi a vyrába sa dodnes. Má to však jednu chybu: musíš ho vyčesať ešte predtým ako sa oblečieš (hlavne tmavé pulóvre).
Neumývam si vlasy častejšie ako raz týždenne,fuj :eek: snažím sa vydržať a na spevnenie účesu používam lak na vlasy.
.
Dáša_
01.05.12,07:14
skúšala si niekedy na hlavu žihľavový odvar? Normálne po umytí spláchnuť hlavu čerstným nálevom buď z čerstvej alebo sušenej žihľavy.
A na svrbiacu hlavu paradoxne pred umytím si ju preolejovať olivovým alebo slnečnicovým olejom?
19empty19
02.05.12,10:34
Ja som mala a zvyknem mávať ešte takýto problém. Pleť si umy hneď ako prídeš domov a potom aj večer a nakrémuj. Vlasy si umy každý druhý deň (musíš to zo začiatku vydržať aj s mastnými vlasmi) a postupne by sa ti to malo upraviť. Mne pomáha žihľavový šampón (väčšinou sú to tie najlacnejšie:)) a kaderníčka mi ešte poradila, aby som si približne 1x za mesiac umyla hlavu Jarou (neskúšala som to, ale vraj to pomáha)
hubatá
03.05.12,16:52
Myslíš? Opýtaj sa kožných lekárov.
Estetic
13.06.12,07:07
No,tá Jar určite pomáha,ked odmastí hrniec,odmastí aj kožu na hlave,ale nechcem vidieť čo to spraví s kožou hlavy.Teoreticky to zvyknutie hlavy na občasné umývanie sa v minulosti doporučovalo,prakticky je to v tejto dobe jednak spoločensky neprijateľné a jednak je množstvo alergikov,kde sa striktne doporučuje umývať hlavu denne,nakoľko práve vo vlasoch sa zachytávajú rôzne pele a v noci potom dochádza k problémom s dýchaním.Pokiaľ sa denne používajú šampony mali by byť bezsaponátové,aby zbytočne nedráždili kožu hlavy a nepodporovali dalšie mastnenie vlasov.