Steffi
11.02.06,08:44
Naša firma vykupovala pozemky v r. 1996 - 2000. Majitelia týchto pozemkov zomreli a ich dedičia sa nehlásia k peniazom, ktoré mali byť vyplatené. V saldokonte máme voči nim záväzok. Vysí to tam od uvedených rokov. Poradí mi niekto ako to zlikvidovať? Sú to malé sumy, ale je ich tam asi 30. Toto som zdedila po predchodkyni. Čo s tým?
Zita5
11.02.06,07:52
Naša firma vykupovala pozemky v r. 1996 - 2000. Majitelia týchto pozemkov zomreli a ich dedičia sa nehlásia k peniazom, ktoré mali byť vyplatené. V saldokonte máme voči nim záväzok. Vysí to tam od uvedených rokov. Poradí mi niekto ako to zlikvidovať? Sú to malé sumy, ale je ich tam asi 30. Toto som zdedila po predchodkyni. Čo s tým?


A čo ste preto spravili , aby si prišli vyzdvihnúť tie peniaze . Vyzvali ste ich ?
Steffi
11.02.06,09:11
Boli vyzývaný niekoľkokrát. Peniaze boli poslané poštou a pošta ich vrátila.
accad
11.02.06,11:06
Kedže objektívne viete, že máte záväzok voči osobe, ktorá zomrela, váš finančný záväzok spadá už pod konanie o dedičstve.
Tento finančný záväzok mal byť prihlásený do aktív dedičstva po poručiteľovi v pôvodnom dedičskom konaní.
Peniaze by mali byť vyplatené až po ukončení konania o dedičstve alebo uložené do depozitu u notára, ktorému bolo dané konanie o dedičstve pridelené štátom. Určite sa to dá zistiť najmä od príslušnej matriky, ktorá je povinná oznámiť súdu, príslušnému na prejednanie dedičstva úmrtie vo svojom matričnom obvode.
Ak bolo pôvodné konanie o dedičstve ukončené, notár začne na základe vášho oznámenia dedičské konanie o novoobjavenom majetku poručiteľa.
Steffi
11.02.06,12:22
Sú to veľmi malé sumy od 66 SK po 430 SK. Neviem, či je rentabilné pre našu firmu sa týmto zaoberať. Pozemky už máme prevedené na našu firmu.