Zita5
11.02.06,10:17
Prosím Vás pripomente , ako to bolo v roku 2002 s DPH " Daňový režim pri preddavkoch "/zálohách/. Bolo to zdaniteľné plnenie?

V prípade vystavenia zálohy sa DPH uvádzala na výstupe až pri ostrej faktúre . Vtedy bol plátca DPH povinný túto daň na výstupe odviesť .Je to tak ?


V utorok mám DK:confused: za rok 2002 , a lovím v pamäti .Idem pozrieť ešte zákon .

Ale ak by ste mohli, tak popíšte .
renča1
11.02.06,10:23
dph sa v r.2002 môhla uplatniť, ako nárok na odpočet až po zaplatení. DPH sa odvádzala až pri vystavených daň.dokladoch. Dph nemalo dopad na poskytnuté a prijaté preddavky, ako teraz. No možno ma ešte niekto v niečom doplní, nemám momentálne pri sebe taký starý zákon.
Zita5
11.02.06,10:51
dph sa v r.2002 môhla uplatniť, ako nárok na odpočet až po zaplatení. DPH sa odvádzala až pri vystavených daň.dokladoch. Dph nemalo dopad na poskytnuté a prijaté preddavky, ako teraz. No možno ma ešte niekto v niečom doplní, nemám momentálne pri sebe taký starý zákon.
Renátka ďakujem , už som si našla zákon , takže mám v tom jasno .:) Ešte by som poprosila , ja "stará škola":D :D :D :D , teraz som si prechádzala doklady a zistila som , že mám posunutý číselný rad VPD . Nemám ich tlačené SW , ale ručne vypisované . Jedná sa mi o omyl o dve čísla . Nie je možnosť ich vypisovať na novo , pretože tam mám už podpis o prevzatí peňazí od odberateľa ,resp. konkrétnej osoby .

Ako by ste postupovali pri oprave ? Kto má s tým skúsenosť , ako na to pozerá daňový kontrolór ?

Mám na pôvodných VPD opraviť poradové číslo s podpisom opravil ?
Zita5
11.02.06,14:05
;) Posúvam moju tému .........:)
renča1
11.02.06,17:32
Renátka ďakujem , už som si našla zákon , takže mám v tom jasno .:) Ešte by som poprosila , ja "stará škola":D :D :D :D , teraz som si prechádzala doklady a zistila som , že mám posunutý číselný rad VPD . Nemám ich tlačené SW , ale ručne vypisované . Jedná sa mi o omyl o dve čísla . Nie je možnosť ich vypisovať na novo , pretože tam mám už podpis o prevzatí peňazí od odberateľa ,resp. konkrétnej osoby .

Ako by ste postupovali pri oprave ? Kto má s tým skúsenosť , ako na to pozerá daňový kontrolór ?

Mám na pôvodných VPD opraviť poradové číslo s podpisom opravil ?

Zitka ja mám taký názor, že ani pani z DÚ nie je bezchybná, aj ona je omylná. Proste stalo sa ti , že si vynechala omylom dve čísla a hotovo. Podľa mňa ak ti chýbajú len por.čísla VPD to nie je až taký problém, horšie by bolo keby ti chýbali na PPD, tam by sa už môhlo uvažovať o manipuláciu. Nuž stalo sa , keby si si bola toho hned vedomá, tak tie dve por.čísla doplníš inými dokladmi to nie je problém.:) Ja ked som mala v r.2003 kontrolu na dph som omylom poradie čísiel zmenila na vyst.faktúrach /mojich pohľadávkach / a začala ma upodozrievať, že som si posunula daň.povinnosť, vieš vtedy sa to akurát prelínalo medzi štvrťrokmi. Povedala som jej nech si to zistí u nášho odberateľa a nech ma vopred neupodozrieva z podvodov. Sklapla a bola ticho. Treba si to obhájiť, vysvetliť ....Uvidíš dopadne to dobre.:) :) :)
renča1
11.02.06,17:33
Ešte doplním ja osobne by som to už nechala tak a nič neopravovala.
Zita5
11.02.06,17:44
Mám posun napr.VPD 035 , v PD mám 037 a už vlastne všetky sú posunuté:D .
evina
11.02.06,17:47
Mám posun napr.VPD 035 , v PD mám 037 a už vlastne všetky sú posunuté:D .
Na tie dve chýbajúce čísla by som vložila záznam s podpisom účtovníka i toho, ktorý schvaľuje doklady s textom: "omylom nevybraté číslo".
Zita5
11.02.06,17:59
Na tie dve chýbajúce čísla by som vložila záznam s podpisom účtovníka i toho, ktorý schvaľuje doklady s textom: "omylom nevybraté číslo".

Aj to je dobrý nápad , len neviem aká bude reakcia .:o Som zvedavá ako to dopadne , ja som tak na seba naštvaná :D :D :D , že kde som vtedy aj myslela .:D :confused:
Tweety
11.02.06,18:05
Aj to je dobrý nápad , len neviem aká bude reakcia .:o Som zvedavá ako to dopadne , ja som tak na seba naštvaná :D :D :D , že kde som vtedy aj myslela .:D :confused: Zitka, nie je to žiadna tragédia, dejú sa aj horšie vecí.:) ;)
evina
11.02.06,18:17
Aj to je dobrý nápad , len neviem aká bude reakcia .:o Som zvedavá ako to dopadne , ja som tak na seba naštvaná :D :D :D , že kde som vtedy aj myslela .:D :confused:
Mne sa také už stalo, všetci sme omylní, nemala som konkrétne na to síce DK, je to potrebné poriadne vysvetliť.
Poviem ako sa to stalo mne , je to banalita, ale stalo sa. Vypisujem VPD na softe, keď som ho vypísala všimla som si, že som zadala nesprávnu sumu. Išla som to opraviť , prehovorilo na mňa moje dieťa :D a ja som sa znovu dostala k PC po hodine. Medzitým som zabudla, že to mám opraviť a nahodila som ten doklad znovu ako nový, lebo som si ho nedala na druhú kôpku, /:)/, keďže som chcela opravovať. No a chyba je na svete...
Zita5
11.02.06,18:28
Ja si myslím tiež , že ma niekto určite musel niečím vyrušiť , v ten moment som sa niečomu začala venovať , a už sa chybička vloudila .:rolleyes:
Paula
11.02.06,18:36
I mne sa stalo, že som po zaúčtovaní záznam zrušila, lebo bol nesprávny.....soft mi ale automaticky ponúka v takom prípade ďalšie číslo dokladu v poradí ....môžem si to v číselníku prepísať, ale keď ma niekto vyruší, tiež mi vznikne "pauza" bez záznamu. Čo už :)
Zita5
11.02.06,18:37
Babenky ďakujem podporu , aspoň viem , že nie som sama .:)
Zita5
13.02.06,17:50
Zajtra myslite na mňa:) , mám daňovú kontrolu , už sa veľmo teším .:) :cool: :cool: Potom dám vedieť akú výšku sankcií budeme platiť .:p
Zita5
14.02.06,12:42
Na tie dve chýbajúce čísla by som vložila záznam s podpisom účtovníka i toho, ktorý schvaľuje doklady s textom: "omylom nevybraté číslo".

evina vďaka, použila som tento spôsob , ako si radila , spravila som to tak , prešli to a bez poznámky , pozreli zápis a všetko v poriadku .;)

Prídu ešte zajtra , robia mi 2 združenia 1-trojčlenné a jedno-päťčlenné , ale sú ľudský a proste super . Pri kontrolách asi netreba byť drzí , pekne si všetko povedať a hlavne sa dať poučiť" akože " aj keď viem , že nemá pravdu . Zatiaľ bez problémov .;) :)
evina
14.02.06,20:29
evina vďaka, použila som tento spôsob , ako si radila , spravila som to tak , prešli to a bez poznámky , pozreli zápis a všetko v poriadku .;)

Prídu ešte zajtra , robia mi 2 združenia 1-trojčlenné a jedno-päťčlenné , ale sú ľudský a proste super . Pri kontrolách asi netreba byť drzí , pekne si všetko povedať a hlavne sa dať poučiť" akože " aj keď viem , že nemá pravdu . Zatiaľ bez problémov .;) :)
Som rada, vždy hovorím, že každý problém sa dá riešiť :):)
Zita5
22.02.06,12:19
Takže konečne mám po daňovej kontrole . Pikošky žiadne až také nemám , bolo to OK . Našli mi chybu v hodnote 181,- Sk som si viacej vypýtala od šátu - nadmerák .

Tešili sa , že aspoň niečo našli , pochválili ma a povedali , že aby som nebola taká pyšná , že vôbec nič nenašli , tak tých 181,- Sk mi dajú do zápisu .:) :rolleyes:

Ja som síce pri mojej kontrole na tú chybu prišla , ale som im nič dopredu nehovorila .Keď som sa zmienila , že viem o tom , tak mi povedal pán , že som čakala a testovala ich zručnosť a schopnoť nájsť chybičku .:p

Inak všetko O.K. - ale môžem povedať že daniari majú zmätok v hlavách ešte väčší ako my . Na nich tie zmeny veľmi dobre nevplývajú , majú menej znalostí ako my a väčší chaos v pochopení zákona .Česť výnimkám .;)
Tweety
22.02.06,12:24
;)
Takže konečne mám po daňovej kontrole . Pikošky žiadne až také nemám , bolo to OK . Našli mi chybu v hodnote 181,- Sk som si viacej vypýtala od šátu - nadmerák .

Tešili sa , že aspoň niečo našli , pochválili ma a povedali , že aby som nebola taká pyšná a že vôbec nič nenašli , tak tých 181,- Sk mi dajú do zápisu .:) :rolleyes:
Ja som síce pri mojej kontrole na tú chybu prišla , ale som im nič dopredu nehovorila .Keď som sa zmienila , že viem o tom , tak mi povedal pán , že som čakala a testovala ich zručnosť a schopnoť nájsť chybičku .:p
Inak všetko O.K. - ale môžem povedať že daniari majú zmätok v hlavách ešte väčší ako my . Na nich tie zmeny veľmi dobre nevplývajú , majú menej znalostí ako my a väčší chaos v pochopení zákona .Česť výnimkám .;) Blahoželám Zitka k úspešne zvládnutej kontrole. Si šikulka.;);):cool:
Zita5
22.02.06,13:39
;) Blahoželám Zitka k úspešne zvládnutej kontrole. Si šikulka.;);):cool:


Ďakujééééééééééém:p :) :) :)