didjo
29.04.12,20:39
tak toto tu ešte asi nebolo: upravuje u nás nejaky zákon nosenie takejto uniformy na verejnosti, ak som začinajuci zberateľ, kúpim si uniformu trebars US NAVY na e-bay a presúvam sa na stretko s dalšími zberateľmi a idem pešo pripadne autom a zastavi ma policajt. ako reagovat čo povedať, ako to riešia tí čo majú nacisticke uniformy /tie nenavidim aby neboli pochyby/ a chodia na rôzne predvadzanie historickych bitiek a pod. Ako hovorim mne ide o konkretny kusok peknej americkej - súčasnej uniformy, predavajuci tam aj píše že podla americkych zakonov sa uniforma nesmie použiť -tu je text :Military uniforms are for military personnel usage only. It is illegal to impersonate a U.S military officer. Misuse in any way of military uniform items in an attempt to gain unauthorized access to military installations, or to gain privileges available to military personnel is illegal. This uniform item is for sale to Active Duty and Reserve military personnel, or to collectors of militaria. Theatrical usage of uniform items in plays, television, or movie productions does not constitute the illegal impersonation of the US military personnel. By bidding on this item, you are fully understand and agreeing to utilize it only in a manner fully compliant with all applicable US Federal and State laws and regulations. I am not responsible for any misuse of the items.
ako je to u nas vie niekto poradiť?
Ice dive
29.04.12,19:13
podľa mňa veľmi veľa záleží do situácie na koho natrafíš a aké sú okolnosti... ak sa budeš predmávať v uniforme, a o dve ulice ďalej bude mať napr. Kotleba stretánku... tak je vysoko pravdepodobné že od ťažkoodencov nakúpiš aj ty... ak budeš behať v uniforme, a nikomu nič neurobíš resp. nebudeš na seba upozorňovať nikto na ulici, pokiaľ nie je odborník na uniformi, ti nič nespraví... ale čo ak napr. pred americkou ambasádou ti nejaký borec v obleku a slnečných okuliaroch nadelí zopár rozkazov a ty ho budeš mať na háku nech si kváka... a môžeš mať problém že neposlúchaš rozkazy...
u nás je oficiálne zakázané nosiť len uniformi resp. tričká s nápisom "polícia"
didjo
29.04.12,19:35
(ak by si si hodil hodnosť amerického seržanta námorníctva, tak to je iná kafa:)
...ešte dodám, ak chceš kvalitný, naozaj armádny odev,tak nakupuj v army-shope...lebo armádne gate nie sú vždy armádne gate, aby si neutržil nejakú ostudu za falš...[/QUOTE]
tak reklamu army shopu si nechaj...
ale čo ak napr. pred americkou ambasádou ti nejaký borec v obleku a slnečných okuliaroch nadelí zopár rozkazov a ty ho budeš mať na háku nech si kváka... a môžeš mať problém že neposlúchaš rozkazy... tak presne o toto mi ide, hoci tak blby by som zato nebou, isť špacirovať rovno pred konzulat... no ale poznať právnu situaciu je preto dôležite...
myslim, že by mal odpovedať len právnik alebo do sa v tom vyzna, inač len drísty...
didjo
29.04.12,19:39
... a ešte, o tych náckoch som sa hadam vyjadril dost jasne, ako aj roznych inych komunistickych diktatur na ktore se.iem... a ktorych uniformy ma nezajimaju
pepsikova
29.04.12,19:39
..no, právnika si zaplať, potom to budeš mať z prvej ruky a na papieri..a tým sa potom môžeš oháňať aj pred americkým veľvyslanectvom...
didjo
29.04.12,19:58
..no, právnika si zaplať, potom to budeš mať z prvej ruky a na papieri..a tým sa potom môžeš oháňať aj pred americkým veľvyslanectvom...
tak potom načo tu sedíte a trepete dve na tri ak neviem tak neodpovedam , snad jasné nie?
lujza.j
29.04.12,20:23
tak potom načo tu sedíte a trepete dve na tri ak neviem tak neodpovedam , snad jasné nie?
a ty si načo na nete......http://sitokurvavygoogluj.sk/
buchač
29.04.12,23:02
tak toto tu ešte asi nebolo: upravuje u nás nejaky zákon nosenie takejto uniformy na verejnosti, ak som začinajuci zberateľ, kúpim si uniformu trebars US NAVY na e-bay a presúvam sa na stretko s dalšími zberateľmi a idem pešo pripadne autom a zastavi ma policajt. ako reagovat čo povedať, ako to riešia tí čo majú nacisticke uniformy /tie nenavidim aby neboli pochyby/ a chodia na rôzne predvadzanie historickych bitiek a pod. Ako hovorim mne ide o konkretny kusok peknej americkej - súčasnej uniformy, predavajuci tam aj píše že podla americkych zakonov sa uniforma nesmie použiť -tu je text :Military uniforms are for military personnel usage only. It is illegal to impersonate a U.S military officer. Misuse in any way of military uniform items in an attempt to gain unauthorized access to military installations, or to gain privileges available to military personnel is illegal. This uniform item is for sale to Active Duty and Reserve military personnel, or to collectors of militaria. Theatrical usage of uniform items in plays, television, or movie productions does not constitute the illegal impersonation of the US military personnel. By bidding on this item, you are fully understand and agreeing to utilize it only in a manner fully compliant with all applicable US Federal and State laws and regulations. I am not responsible for any misuse of the items.
ako je to u nas vie niekto poradiť?

....je to síce z jedného českého zbraňového fóra ( čiže sa jedná o Čechy ) , no mám za to , že podobne to bude aj u nás ....



Zákon číslo 140/1961 Sb. § 209 Poškozování cizích práv, a to tím že:
kdo jinému způsobí vážnou újmu na právech tím, že a) uvede někoho v omyl, nebo b)využije něčího omylu, bude potrestán odnětím svobody na dvě léta nebo peněžitým trestem odst.2) Odnětím svobody až na tři léta bude pachatel potrestán, vydává-li se při činu za veřejného činitele.
Dále bohužel tím, že se dotyčný či skupina (což je ještě horší, bo se to dá považovat za organisovanou skupinu) oblékne do výstrojových součástek policie ČR a Armády ČR, či jiných oficiálních složek působících na území státu (jelikož jsem členy NATO vztahuje se to i na US uniformy atd.), možné jen tehdy jeli zřejmé, že se nejedná o příslušníka těchto sborů, znamená to tedy, že na uniformě nesmí být domovenka v podobě vlaječky, ani žádným jiným způsobem nesmí být označena bojovou nášivkou, odborností či hodností, tímto se můžete dopustit přestupku podle zákona číslo 200. § 21 odst 1)písm. h) kdo úmyslně neoprávněně vystupuje jako veřejný činitel, písm.i) úmyslně na místě veřejnosti přístupném nosí neoprávněně vojenský nebo služební stejnokroj příslušníků ozbrojených sil nebo ozbrojených sborů, nebo takové součásti stejnokroje, které jsou s úplným stejnokrojem zaměnitelné, ačkoliv není příslušníkem ozbrojených sil nebo ozbrojených sborů.


Samozřejmě je toho ještě mnohem a mnohem více, ale jako hlavní výčet to myslím postačuje. Prosím neberte toto jako buzeraci z mojí strany, je to prostě obecná informace, jak předcházet konfliktům s úřady resp. policií, myslím, že nikdo nestojíme o to, aby nám as utříhli úplně, proto doporučuji akce hlásit na místním oddělení policie, úmyslně neporušovat věci zmíněny výše, oni problém nemají nebo aspoň sem se nimi nikdy v problémové situaci nesetkal, jsou to lidé jako my, mají důležitější starosti, mají nás chránit, proto hlaste akce, pokud nevědí oč jde, vysvětlete, třeba i ukažte, oni tak mají radost že je respektujeme. Tím že je nutíte zabývat úmyslnou blbostí jedinců nebo zbytečných frajeřin nevědomky tak snižujete šanci, že jim zbude více času na skutečné a veřejnosti opravdu nebezpečné individua, které můžete potkat i vy resp. oni vás a věřte na ně mnohdy nestačí ani pravá zbraň.


..." pokud nemáš KOMPLETNÍ ústroj, tak je to OK
Je ale asi docela provokace mít na blůze vlaječku, domovenku, hodnost, jmenovku a ještě baret s hodností a odznakem, tam už by se mohlo jednat o přestupek. Pokud ale máš na blůze jen vlaječku, tak je vše ok. Podle zákona o státních symbolech to zakázaný není (přesný znění hledat nebudu, ale nedávno jsem to s někým řešil a pokud vlajku neznevažuješ, tak je to v pořádku a můžeš ji nosit.)
Co se týká US Army, tak tam nebude vůbec žádnej problém. Ale zas bych nedoporučoval nosit to poskládaný úplně kompletně....."


....veľa ľudí nosí predsa parku bez problémov s tými rôznymi odznakmi , no kombinuje ju s civilom ...
Keďže sa jedná o americkú výstrojnú súčiastku , mal by som v paži , pokiaľ nemám to príslušné označenie ...
...to by už koľkých museli pokutovať , nakoľko v pohode behajú na verejnosti v našich maskáčoch ...no tiež BEZ OZNAČENIA ,t.j. meno , hodnosť , prípadne útvar...
Inak by došlo k :
Priestupky proti poriadku v správe
§ 21
Priestupky vyskytujúce sa na viacerých úsekoch správy
g) úmyselne neoprávnene sa vydáva za verejného činiteľa,


Pokiaľ sa jedná o akciu , tak viď vyššie...
pepsikova
30.04.12,04:40
..no, vieš, čakáme, pokiaľ príde kaliber, ako ty, čo nevie lúštiť v google:)
didjo
30.04.12,18:21
tak toto je odpoved na aku som čakal, vniesla aspon čosi svetla do dane j problematiky , i ked nie je isté či je u nás rovnako upravení zákon. ale podstatné je spôsob podania, citácia paragrafov, odkomunikovanie celej problematiky slušne bez posmeškov, k veci.na toto je PORADA, ked mám isť za právnikom, a mám ich dosť medzi známimi, tak si zájdem,ked uznám za vhodné. a na googlenie, však lujzička, posielajte potom každeho kto sem nahodou zabludi
buchač
30.04.12,18:41
tak toto je odpoved na aku som čakal, vniesla aspon čosi svetla do danej problematiky , i ked nie je isté či je u nás rovnako upravení zákon. ale podstatné je spôsob podania, citácia paragrafov, odkomunikovanie celej problematiky slušne bez posmeškov, k veci.na toto je PORADA, ked mám isť za právnikom, a mám ich dosť medzi známimi, tak si zájdem,ked uznám za vhodné. a na googlenie, však lujzička, posielajte potom každeho kto sem nahodou zabludi

...to vieš ....bývalý lampasák by mal niečo o tejto problematike vedieť .......či ???? ;) :--- :D

...maskáč bundu už len do lesa nosím .....parku v nečase , jar - jeseň....:rolleyes:
viktorviktor
01.05.12,11:39
jablko bude vždy len jablko rovnako ako beloch belochom a tak isto iniforma je uniformou aj cudzia. § 177 Zák. 346/2005 o štátnej službe profesionálnych vojakov stanovuje kto môže nosiť rovnošatu OSSR.
Keď budeš mať oblečenú uniformu, podľa môjho názoru, čo i len s jedným znakom, ktorý určuje príslušnosť, pretože ostatné nemusia byť viditeľné zo zorného uhla pozorovateľa, porušíš zákon
buchač
01.05.12,16:31
jablko bude vždy len jablko rovnako ako beloch belochom a tak isto iniforma je uniformou aj cudzia. § 177 Zák. 346/2005 o štátnej službe profesionálnych vojakov stanovuje kto môže nosiť rovnošatu OSSR.
Keď budeš mať oblečenú uniformu, podľa môjho názoru, čo i len s jedným znakom, ktorý určuje príslušnosť, pretože ostatné nemusia byť viditeľné zo zorného uhla pozorovateľa, porušíš zákon
...nie je celkom pravdou .....

Bod uvedeného zákona vraví ...
(1) Vojenská rovnošata je vojenský odev, ktorý má špecifické znaky vyjadrujúce príslušnosť profesionálneho vojaka k ozbrojeným silám.

...a tých je viacero...
Jedným z nich je napríklad aj nápis Slovakia ...a také maskáče sa v pohode predávajú ...
didjo
01.05.12,17:59
jo stará páka sa nezapre... a tutoka mladí nech si dajú jointa a tárajú dalej...
viktorviktor
01.05.12,18:13
......a tých je viacero...
Jedným z nich je napríklad aj nápis Slovakia ...a také maskáče sa v pohode predávajú ...

to neznamená, že je to v pohode