lila114
29.04.12,20:43
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať,či môžem požičať auto, ktoré splácam leasingovke, na podnikanie SZČO, na základe zmluvy o nájme vozidla. Ak áno,aké náklady si uplatním v účtovníctve: PHM,opravy,údržba.

Ďakujem
marjankaj
29.04.12,19:19
Ty si vedieš účtovníctvo? Máš na to živnosť?
lila114
29.04.12,19:24
nie,to nie je pre mňa
marjankaj
29.04.12,19:55
nie,to nie je pre mňa
A o čom je potom tá otázka?:eek:


Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať,či môžem požičať auto, ktoré splácam leasingovke, na podnikanie SZČO, na základe zmluvy o nájme vozidla. Ak áno,aké náklady si uplatním v účtovníctve: PHM,opravy,údržba.
tictac7
29.04.12,19:57
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať,či môžem požičať auto, ktoré splácam leasingovke, na podnikanie SZČO, na základe zmluvy o nájme vozidla. Ak áno,aké náklady si uplatním v účtovníctve: PHM,opravy,údržba.

Ďakujem

začnem odzadu: - náklady si uplatníš tie, čo Ti vznikli, teda opravy, údržba áno. PHM len na km, kedy auto využívaš Ty
- áno, zmluva o nájme vozidla - avšak nezabudnúť na nejakú klauzulu o pokutách, ktoré vzniknú za obdobie používania tohto auta....nie som právnik, takže presne, ako to do zmluvy zakomponovať Ti nepoviem..... A keď náhodou nevieš na čo myslím - namerajú prekročenú rýchlosť, odfotia nedovolené predbiehanie a pod. - neskúma sa (teda od 1.7. sa myslím skúmať nebude), kto je za volantom. Pokutu platí vlastník, resp. držiteľ vozidla (no a v prípade auta na leasing si držiteľom Ty)
- prečítaj si leasingovú zmluvu, či vôbec môžeš poskytnúť predmet leasingu tretej osobe. Ak to v zmluve nemáš vyslovene napísané a chceš to urobiť, musíš leasingovku požiadať o dodatok v tomto zmysle.....
marjankaj
29.04.12,20:04
Je rozdiel, či je to jednorazové požičanie, vtedy ide o §8 alebo dlhodobé §7. Vtedy musí mať na to živnostenské oprávnenie.
tictac7
29.04.12,20:13
Je rozdiel, či je to jednorazové požičanie, vtedy ide o §8 alebo dlhodobé §7. Vtedy musí mať na to živnostenské oprávnenie.

áno, máš pravdu, avšak napriek tomu je úplne na začiatku zmluva s leasingovkou - má právo zapožičať predmet leasingu 3. osobe?
tictac7
29.04.12,20:17
mimotemy...inak, občas aj bez sarkastických poznámok odpovedám na otázky. A áno, koľkokrát ma napadá, má ten človiečik vôbec oprávnenie na podnikanie? Už sa ani nepýtam, radšej, na aké. Minimálne polovica dotazujúcich netuší o čom je ich ŽL (teda, čo konkrétne to obsahuje). Kým by sme sa tohoto dopátrali, tak už fakt na nič neodpovieme :)
lila114
29.04.12,20:50
Ta otazka je jasna,pokial nemas zaujem odpovedat,nechapem na co sa zapajas,bez zbytocnych prispevkov,pre buducnost:)
tictac7
29.04.12,20:52
Ta otazka je jasna,pokial nemas zaujem odpovedat,nechapem na co sa zapajas,bez zbytocnych prispevkov,pre buducnost:)

....ale... čože sa nám tu zase narodilo ?! ...ďakujem za vyjadrenie, už sa určite k Tvojim príspevkom vyjadrovať nebudem

....prečítaj si, o čom to tu je...
....prečítaj si, na čo som reagovala....
lila114
29.04.12,20:53
Dakujem velmi pekne.
lila114
30.04.12,11:41
tictac7, môj komentár sa netýkal teba ale marjankaja, ktorý/á, mi nedokázal odpovedať normálnym spôsobom. Tebe samozrejme za odpoveď ešte raz ďakujem
marjankaj
30.04.12,12:01
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať,či môžem požičať auto, ktoré splácam leasingovke, na podnikanie SZČO, na základe zmluvy o nájme vozidla. Ak áno,aké náklady si uplatním v účtovníctve: PHM,opravy,údržba.

Ďakujem


nie,to nie je pre mňa


Ta otazka je jasna,pokial nemas zaujem odpovedat,nechapem na co sa zapajas,bez zbytocnych prispevkov,pre buducnost:)

Marjankaj je z dediny, okná mal do dvora, na dvore kopa hnoja.
Tak sa nediv, že nevie odpovedať na tvoje sofistikované otázky.